baner

ARCHIWUM WIEŚCI

2015-09-29 - Recenzje

Krwiopijcy w Londynie


Album zamykający pierwszy dyptyk o niesamowitych i fantastycznych przygodach Sherlocka Holmesa wypada słabo, a nawet bardzo słabo. Pasywna fabuła, w której zamiast subtelnej dedukcji jedynie ucieczki i mordobicia.

Maciej Gierszewski recenzuje komiks "Sherlock Holmes i Wampiry Londynu #2: Umarli i żywi".
2015-09-28 - Rozmaitości

Mural Woynarowskiego w Bydgoszczy


W niedzielę 27 września przy Gdańskiej 68, tuż przy skrzyżowaniu z aleja Mickiewicza w Bydgoszczy odsłonięto mural autorstwa Jakuba Woynarowskiego powstały na zamówienie Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego z okazji obchodów 250-lecia teatru publicznego w Polsce.
2015-09-26 - Konkurs

Konkurs na komiks o Krotoszynie


Krotoszyńska Biblioteka Publiczna oraz krotoszyńskie Muzeum Regionalne ogłosiły konkurs na komiks inspirowany wybranymi legendami Krotoszyna i z jego okolic. konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu krotoszyńskiego. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 13 listopada 2015.
2015-09-24 - Zapowiedzi

Trzecie wydanie Planety Uciętych Kończyn od ATY


Na Międzynarodowym Festiwalu Komiksów i Gier w Łodzi ukaże się trzecie wydanie komiksu Łukasza Mazura "Opowieści niestworzone #1: Planeta uciętych kończyn". Nakład tego komiksu - który został uhonorowany nagrodą publiczności dla najlepszego polskiego albumu komiksowego 2013/2014 - wynosi 69 egzemplarzy. Autorem zmienionej okładki jest Daniel Chmielewski.
2015-09-23 - Zapowiedzi

Usta pełne śmierci - Wielka Kolekcja Komiksów Łazura / Artist's Edition


Na Międzynarodowym Festiwalu Komiksów i Gier w Łodzi ukaże się komiks Łukasza Mazura - "Usta pełne śmierci - Wielka Kolekcja Komiksów Łazura / Artist's Edition". Jest to wydanie pełne szkiców, notatek i concept artów wzbogaconych o komentarz autorski. To pierwsza taka pozycja na rodzimym rynku, czerpiąca garściami z bardzo modnych kolekcjonerskich wydań komiksów z samej Ameryki.
2015-09-23 - Recenzje

Wojmir i Jakusz rozświetlają mroki pogaństwa


Autorzy serii „Lux in tenebris”, Sławomir Zajączkowski (scenariusz) i Hubert Czajkowski (rysunki) nie zasypiają gruszek w popiele i w zasadzie tuż po publikacji pierwszego albumu, z werwą zabrali się za tworzenie drugiego, noszącego podtytuł „Wilcza gontyna”.

Karol Sus recenzuje komiks "Lux in tenebris #02: Wilcza gontyna".
2015-09-19 - Galeria

Profesor Andrews


Z początkiem października ukaże się komiks Dominika Szcześniaka i Grzegorza Pawlaka "Profesor Andrews" na podstawie prozy Olgi Tokarczuk. Przykładowe plansze do obejrzenia przedpremierowo na Alei.
2015-09-18 - Zapowiedzi

Bouncer powraca


Pod koniec października nakładem Taurus Media ma ukazać się komiks "Bouncer. Do piekła i z powrotem" duetu Boucq i Jodorowsky. W albumie znajdą się dwie historie stanowiące zamkniętą całość.
2015-09-17 - Recenzje

Powrót do Kucykowa


Pegazy, jednorożce, kucyki i magia kontra Siły Ciemności. Ponyville znów jest zagrożone i tylko siła przyjaźni może obronić siedlisko wyzwolonych zwierząt pociągowych. Pewnie nie ostatni raz.

Przemysław Pawełek recenzuje komiks "Powrót do Kucykowa".
2015-09-17 - Ukazały się

Nowości komiksowe


Do sprzedaży trafiły kilka komiksów: "Gigant poleca #187: Ostatnia potyczka", "Partyzanci #2", "Fantastyczna Czwórka: Nadejście Galactusa", "Józef Makowski 'Mój dziennik'" oraz "Historia pewnego hipisa". Szczegóły w środku newsa!
2015-09-16 - Zapowiedzi

Wojenna odyseja Antka Srebrnego


Już niedługo nakładem warszawskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej ukaże się pierwszy komiks z serii "Wojenna odyseja Antka Srebrnego" (scenariusz: Tomasz Robaczewski, rysunki: Hubert Ronek). Seria skierowana jest do młodego czytelnika i opowiada historię młodego chłopca - uczestnika ważnych wydarzeń podczas II Wojny Światowej. Pierwszy tom nosi podtytuł "Obrona Grodna 1939 r.".
2015-09-15 - Galeria

Rodryk na planszach


Zapraszamy do zapoznania się z planszami komiksu "Rodryk" (scenariusz: Lucien Meyes, rysunki: William Vance). Komiks będzie miał swoją premierę nakładem wydawnictwa Ongrys na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Komiksów i Gier w Łodzi.
2015-09-15 - Spotkania, wystawy, imprezy

Komiksowe rysowanie Daniela Chmielewskiego na konsultacjach społecznych


Dzisiaj w Warszawie w godzinach 17.00-20.00 (Dom Kultury Śródmieście, ul. Smolna 9) oraz w czwartek 17 września w godzinach 18.00-20.00 (Centrum Społeczne Paca 40, ul. Paca 40) odbędą się warsztaty/konsultację w sprawie Veturilo. Spotkania będą "protokołowane" przez Daniela Chmielewskiego, który na żywo będzie rysował postulaty zgłaszane przez mieszkańców.
2015-09-14 - Zapowiedzi

Dziesiąty Akt na MFKiG


Najnowszy - 10 numer - toruńskiego magazynu komiksowego "Akt" będzie miał swoją premierę na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Komiksów i Gier w Łodzi. Zapraszamy do rozwinięcie newsa po więcej szczegółów oraz przykładowe plansze.

2015-09-12 - Recenzje

Wesoły Dziki Zachód


Lucky Luke strzela żartami po raz szósty. Celnie jak zawsze, gagi trafiają w dziesiątkę.

Jan Sławiński recenzuje komiks "Lucky Luke: Dwudziesty pułk kawalerii. Eskorta. Zasieki na prerii".
2015-09-11 - Zapowiedzi

Radek na MFKiG


Na MFKiG swoją premierę będzie miał komiks "Radek" Filipa Wiśniowskiego, w którym będzie można znaleźć zbiór historyjek z Kurczakiem, ktore ukazywały się od 2002 roku. Autor poprosił czytelników o pomoc w wyborze jednej z dwóch okładek.
2015-09-11 - Zapowiedzi

Józef Makowski "Mój dziennik"


Na Bydgoski Konwencie Komiksu i Gier swoją premierę będzie miał najnowszy komiks wydawnictwa Zin Zin Press Józef Makowski "Mój dziennik" (scenariusz: Maciej Jasiński, rysunki: Jacek Przybylski). Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami, oraz przykładowymi planszami tej publikacji.
2015-09-10 - Rozmaitości

Rysunek za 10 złotych od redakcji Mydła


Redaktorzy magazynu Mydło wystosowali list otwarty do swoich fanów, w którym informują, że za każde 10 złotowe wsparcie na konto wspierający otrzyma ręcznie wykonany rysunek w formacie 10 x 10 cm od jednej osoby z redakcji Mydła: Anny Krztoń, Jakuba Grocholi lub Szymona Szelca. Więcej informacji w rozwinięciu newsa.
2015-09-08 - Ukazały się

11 komiksów z serii Poznaj Ducha Natury 2000


Od czerwca tego roku nakładem Fundacji Wspierania Inicjatyw Ekologicznych zaczęły ukazywać się komiksy z serii "Poznaj Ducha Natury 2000" (Krzysztof Kus, Wiktor Tabak). Każdy z 10 zeszytów dedykowany jest poszczególnej ostoi Natura 2000 w których prowadzony jest projekt fundacji FWIE. Dodatkowo ukazał się również połączony z fotografiami komiks "Spółka z Naturą 2000". Więcej informacji i przykładowe plansze każdej z pozycji w rozwinięciu newsa.
2015-09-08 - Zapowiedzi

Nowy komiksowy wydawca w Polsce - INCAL


W październiku swoją premierę będzie miał komiks "Storm - I - Świat na dnie. Ostatni zwycięzca", za którego wydanie odpowiedzialna będzie księgarnia INCAL. Seria Storm znana jest polskim czytelnikom między innymi z magazynu "Komiks" z trzech albumów wydanych przez Egmont. Zapraszamy do rozwinięcia newsa po więcej szczegółów.
2015-09-07 - Spotkania, wystawy, imprezy

XV-lecie Kultury Gniewu


26 września w warszawskim Aktywnym Domu Alternatywnym A.D.A. PUŁAWSKA (Puławska 37) odbędą się XV urodziny wydawnictwa Kultura Gniewu, podczas których odbędą się warsztaty i spotkania z autorami komiksów (Piotr Nowacki, Tomasz Samojlik, Krzysztof Owedyk, Michał Śledziński, Krzysztof Gawronkiewicz, Jacek Świdziński).
2015-09-07 - Galeria

Sklepik z robotami


Zapraszamy do zapoznania się z przykładowymi planszami komiksu "Sklepik z robotami" (scenariusz: Jakub Dębski, rysunki: Robert Sienicki). Komiks będzie miał swoja premierę na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Komiksów i Gier w Łodzi.
2015-09-05 - Recenzje

Na wschodzie bez zmian


Halucynogenne wizje, buddyjski rytm śmierci i narodzin oraz plan rozciągnięcia Rosji od oceanu do oceanu. Igor Baranko prezentuje niecodzienny obraz przyszłości naszych wschodnich sąsiadów.

Przemysław Pawełek recenzuje komiks "Dżihad".
2015-09-04 - Rozmaitości

Jubileuszowa edycja Bitew Komiksowych


1 września z okazji 10-lecia powstania Bitew Komiksowych rozpoczęła się jubileuszowa - trwająca niecały miesiąc - rozgrywka. W ramach nadchodzącego tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi odbędzie się wspominkowy panel dyskusyjny z weteranami Bitew Komiksowych.
2015-09-04 - Zapowiedzi

Wrześniowe nowości od Timofa


Na 10 września wydawnictwo Timof Comis zapowiedziało dwa komiksu - "Saga o Atlasie i Axisie #2" (Pau), "Najdłuższy dzień przyszłości" (Lucas Varela). Zapraszamy do rozwinięcie newsa po więcej szczegółów i kilkanaście przykładowych plansz.
2015-09-01 - Rozmaitości

Gra Szeptów


11 listopada 2015 swoją premierę będzie miała edukacyjna opowieść skierowana do młodych Polaków i Europejczyków. Stylistycznie i merytorycznie spójna platforma (aplikacja na smartfony i strona internetowa) na którą składać się będą: atlas miejsc i zdarzeń, baza wiedzy i komiksy. Więcej informacji w rozwinięciu newsa.
2015-09-01 - Recenzje

Życie mangaki to nie jest bajka


Opowiadając o narodzinach i ewolucji komiksu w kraju kwitnącej wiśni, Yoshihiro Tatsumi mówi dużo o historii Japonii. Wielka wartość poznawcza, jaką niesie ze sobą lektura „Życia” to największy atut niniejszej publikacji.

Jan Sławiński recenzuje komiks "Życie. Powieść graficzna".