Nowe Teksty

Nightwing #02: Blüdhaven, Tom Taylor [recenzja]
Jak komiks ocenił Sławiński?
Okładka miesiąca: marzec-maj 2024
Chmielewski wybiera okładkę miesiąca
Mity Cthulhu według Lovecrafta [recenzja]
Jak komiks ocenił Pawełek?

Zapowiedzi

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Daniel Baum: Realizm w malarstwie. Malarstwo w komiksie


Ośrodek Działań Artystycznych w Piotrkowie Trybunalskim (ul. Sieradzka 8) zaprasza dzisiaj na godzinę 19:00 na wernisaż pierwszej wystawy w ramach 26. Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier "Daniel Baum: Realizm w malarstwie. Malarstwo w komiksie." Wystawę będzie można oglądać do 27 września.
Ośrodek Działań Artystycznych zaprasza na wernisaż wystawy

Daniel Baum: Realizm w malarstwie. Malarstwo w komiksie.
Wernisaż: 4 września 2015, godz. 19.00; ODA, ul. Sieradzka 8

wystawa czynna do 27 września 2015

Wystawa w ramach 26. Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier.Daniel Baum
ur. 1982, artysta malarz, rysownik, absolwent Wydziału Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, specjalizujący się w realizmie akademickim. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie sztuk wizualnych (2014). Finalista 4. międzynarodowego konkursu Arte Laguna (Włochy) w sekcji „Malarstwo” (2010), laureat 1. miejsca w organizowanym w przez Narodowe Centrum Kultury konkursie na nowelę graficzną do opowiadania „Pola” Szczepana Twardocha (2013), publikowaną w częściach w „Czasie Fantastyki” (2014). Autor lub współautor rysunków do wielu publikacji, w tym albumów „Comix'sage” (2009) oraz „T-Raperzy znad Wisły: Misja Mars” (2009), komiksów „Stąd do wolności” (2011), „Bałuty” (2012), „Cena wolności” (2012), „Doktor Esperanto” (2014), oraz rysunków do ostatniego albumu Tomasza Marciniaka (1966-2015) pt. „Cud nad Rypienicą”. Wraz z Pauliną Królikowską stworzył projekt Komiks Braillem, w ramach którego powstaje pierwszy na świecie cykl komiksów przystosowanych jednocześnie dla czytelników widzących i niewidomych. Serię w tej formule otwiera komiks „Kiedy rozum śpi”, poświęcony Stanisławowi Grzesiukowi, któremu towarzyszą pełnowymiarowe obrazy stworzone w tradycyjnych technikach malarskich. Oficjalny fanpage projektu Komiks Braillem: http://www.facebook.com/TheBrailleComics
Na co dzień pracuje jako rysownik w branży reklamowej i prowadzi pracownię aerografu Airbrushing.pl. W ramach tej działalności zaprojektował i pomalował na zamówienie deskę kitesurfingową dla brytyjskiego miliardera Richarda Bransona, a także kilkadziesiąt motocykli i samochodów oraz kilkaset kasków.
Zapalony twórca komiksów historycznych, szczególnie tych związanych z I i II wojną światową. Prowadzi także zajęcia z rysunku i malarstwa, przygotowujące do egzaminów wstępnych na Akademię Sztuk Pięknych.


[Ystad za Event FB]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-