NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Warsztaty komiksowe w ODA Piotrków Trybunalski


W dniach 21-25 września w Ośrodku Działań Artystycznych w Piotrkowie Trybunalskim (Dąbrowskiego 5 / Sieradzka 8) będą odbywać się warsztaty z Danielem Baumem "Rysunkowo Komiksowo". Koszt 90 minutowych warsztatów wynosi 5 zł od osoby.
WARSZTATY PLASTYCZNE W OŚRODKU DZIAŁAŃ ARTYSTYCZNYCH

Program warsztatów jest uzupełnieniem szkolnej edukacji o formy, na które często brakuje miejsca w planach pracy. Adresowany jest do dzieci i młodzieży na wszystkich poziomach edukacji. Zajęcia opierają się o kalendarz wystaw prezentowanych w obu galeriach ODA. Odbywają się w okresie od września 2015 do maja 2016. Prowadzone są przez profesjonalnych artystów plastyków.

Proponujemy następujące formy zajęć:

Oprowadzenie po aktualnej wystawie.
Uczestnicy zapoznają się z pracami prezentowanymi na wystawie (analiza dzieła), technikami, jakimi posługuje się artysta oraz myślą przewodnią, według której budowana była wystawa. W ramach oprowadzenia uczestnicy otrzymują proste zadanie do samodzielnego wykonania, zwracające uwagę na ważne aspekty prezentowanej wystawy. Forma ta przeznaczona jest przede wszystkim dla najmłodszych dzieci.
Czas trwania do 45 minut. Koszt 3 zł.
Warsztaty plastyczne związane z aktualnie prezentowaną wystawą.
Odkrywaniu różnorodności postaw artystycznych towarzyszy praktyczne poznanie warsztatu plastycznego przybliżającego idee i techniki ekspozycji. Prowadzący zajęcia dobiorą tematykę warsztatów, metody pracy oraz media i techniki plastyczne tak, by odpowiadały potrzebom uczestników i pobudzały ich aktywność twórczą. W czerwcu uczestnicy zajęć spotykają się na uroczystym zakończeniu sezonu edukacyjnego, podsumowanym wystawą najciekawszych prac powstałych w ciągu całego sezonu.
Czas trwania do 90 minut. Koszt: 5 zł.

Warsztaty tematyczne „na zamówienie” niezależne od kalendarza wystaw.
Zajęcia dotyczą wybranych zagadnień plastycznych (kolor, faktura, kontrasty, kompozycja, grafika, ornament, martwa natura, pejzaż, portret). Propozycja skierowana jest głównie do uczniów gimnazjów i liceów oraz starszych klas szkół podstawowych. Zajęcia mają charakter teoretyczny i praktyczny. Czas trwania około 90 minut. Koszt: 10 zł.

HARMONOGRAM WARSZTATÓW PLASTYCZNYCH W OŚRODKU DZIAŁAŃ ARTYSTYCZNYCH
TEMAT TERMIN ZAJĘĆ* INSPIROWANE WYSTAWĄ **
1 Rysunkowo Komiksowo 21 – 25 IX Daniel Baum – Komiks
2 By Ciało Chciało 12 – 16 X Percepcja Ciała – Multimedia
3 Światłem i cieniem warsztaty malarstwa 19 – 23 X Jolanta Betnerowicz – Malarstwo
4 Kreacja 23 XI – 4 XII ASP Wrocław – Multimedia
5 Rzeżba z drutu 11 – 15 I Anna Bujak – Rzeźba
6 Wycinanki 18 – 22 I Agnieszka Kiełkiewicz – Retrospektywa
7 Malarstwo 8 – 12 II Danuta Wiktoria Kacalak – Malarstwo
8 FERIE W ODA 15 II – 26 II
9 Oko w Oko 14 – 18 III Piotrkowski Miesiąc Fotografii
10 Oko w Oko cz. II 18 – 24 IV Piotrkowski Miesiąc Fotografii
11 niespodzianka 30V – 03 VI Halina Trela – Portret

* Istnieje możliwość ustalenia dodatkowych terminów warsztatów.

** Terminy oprowadzenia kuratorskiego do indywidualnego uzgodnienia.

Zajęcia odbywają się w galeriach Ośrodka Działań Artystycznych w Piotrkowie Trybunalskim (ul. Dąbrowskiego 5 i ul. Sieradzka 8). Dokładne terminy i godziny każdorazowo ustalają opiekunowie zgłaszający grupy. Uczestnictwo w zajęciach może być jednorazowe i zapisanie grupy nie obliguje do uczestnictwa w ciągu całego roku szkolnego. Odpłatność za zajęcia obejmuje opiekę merytoryczną i potrzebne materiały plastyczne. Zapraszamy tylko grupy zorganizowane. Szczegółowych informacji udziela Pan Andrzej Hoffman od wtorku do piątku w godz. 10:00 – 14:00, nr tel. 44 649 52 64.

Ośrodek Działań Artystycznych w Piotrkowie Trybunalskim

ul. Dąbrowskiego 5
tel. 44 733 93 88

ul. Sieradzka 8
tel. 44 649 52 64


[Ystad za odaart.pl]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-