NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

XV-lecie Kultury Gniewu


26 września w warszawskim Aktywnym Domu Alternatywnym A.D.A. PUŁAWSKA (Puławska 37) odbędą się XV urodziny wydawnictwa Kultura Gniewu, podczas których odbędą się warsztaty i spotkania z autorami komiksów (Piotr Nowacki, Tomasz Samojlik, Krzysztof Owedyk, Michał Śledziński, Krzysztof Gawronkiewicz, Jacek Świdziński).
Kultura Gniewu i Refuse Records zapraszają na:

XV-LECIE KULTURY GNIEWU!

Podczas obchodów jubileuszu zasłużonego wydawnictwa komiksowego przewidujemy wiele atrakcji - koncerty, warsztaty dla najmłodszych, spotkania z autorami, wystawa, pokaz filmów, giełda komiksowa i płytowa. Szczegóły poniżej:
Koncerty:

PRIESTS (Washington DC, USA)
Priests to zespół który nie obawia się spojrzeć prosto ci w oczy i oczekiwać odpowiedzi na ważne pytania. Zespół istnieje od 2012 roku i prezentuje przemyślany i pełen napięcia post-punk, z elementami brzmienia riot grrrl początku lat 90. i DC Hardcore przełomu lat 80. i 90. Ich muzyka daje poczucie niepokoju w swoich inteligentnych, politycznie zaangażowanych, hałaśliwych utworach.
priests.bandcamp.com
666priests666.tumblr.com
PRIESTS Youtube

CYMEON X (Poznań)
Legendarna formacja Straight Edge Hardcore. Zespół działał w pierwszej połowie lat 90. i powrócił w 2011. Po ponad dwudziestu latach od założenia zespołu, ekipa kontynuuje ze swoim dynamicznym i żywiołowym old school hardcore z pozytywnym przekazem. Tak jak wówczas, tak i teraz zespół konsekwentnie promuje idee Vege Edge.
cymeonx.bandcamp.com
CYMEONX FB

STARZY SIDA (Warszawa/Poznań)
Starzy Sida to wspólny projekt dwóch wykonawców: Patyczaka, występującego pod szyldem Brudne Dzieci Sida oraz grupy Starzy Singers. Do spotkania obu projektów doszło na jednej z imprez z cyklu „Miasto i poeci”. Punk-rock w najczystszej postaci : „Trzy akordy darcie mordy. To jest właśnie punk! Punk rock”.
lastfm.pl/StarzySida

GOVERNMENT FLU (Warszawa)
Zespół który pokazał światu, że współczesny PLHC to jest jakość z którą trzeba się liczyć. Zdołali zyskać szacunek zarówno u siebie na podwórku, jak i na obcych rewirach - czego najlepszym przykładem odbyta w kwietniu tego roku trasa po Usa. GF to tętniący dynamiką, szybki i agresywny 80s hardcore. Brzmienie doprowadza do skoku adrenaliny, balansującego na krawędzi bezpieczeństwa.
soundcloud.com/government-flu
governmentflu.pl

MORUS (Warszawa)
Stołeczny Punk/HC z zasłużonymi w składzie.

Warsztaty dla najmłodszych z udziałem:
Tomka Samojlika oraz Piotra Jaszcza Nowackiego

Spotkania z autorami:
Tadeuszem Baranowskim, Krzysztofem Prosiakiem Owedykiem, Krzysztofem
Gawronkiewiczem, Michałem Śledziu Śledzińskim, Jackiem Świdzińskim

Pokaz filmów:
„The Lost Thing” – nagrodzony Oskarem film Shauna Tan’a
„Kultura Gniewu 10 lat” – film dokumentalny Patryka Bugajskiego z 2010 roku

Wystawa komiksów:
Judyta Black Line Artwork

Giełda komiksowa:
Możliwość zakupu komiksów kultury gniewu po promocyjnych cenach.


Giełda płytowa Hardcore/Punk:
Dystrybucje: Refuse Records i inne (zainteresowanych prosimy o wcześniejszy kontakt)

26.09. WARSZAWA
A.D.A. Puławska, ul. Puławska 37
kultura.com.pl
refusemusic.net[Ystad za Event FB]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-