baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Warsztaty rysowania komiksów z Krzysztofem Gawronkiewiczem


W środę 2 września 2015 o godzinie 12:00 w Bielskiej Galerii BWA (ul. 3 Maja 11) odbędą się darmowe warsztaty rysowana komiksów towarzyszące wystawie Krzysztofa Gawronkiewicza "Krzesło w piekle". Komiksy i rysunki. Prowadzenie - Krzysztof Gawronkiewicz, Piotr Machłajewski. Obowiązują zapisy.
Galeria Bielska BWA zaprasza w środę, 2 września 2015 roku o godz. 12.00 na WARSZTATY RYSOWANIA KOMIKSU towarzyszące wystawie Krzysztof Gawronkiewicz – „Krzesło w piekle”. Komiksy i rysunki. Prowadzenie - Krzysztof Gawronkiewicz, Piotr Machłajewski.
Podczas wprowadzenia do warsztatów, ich uczestnicy poznają twórczość Krzysztofa Gawronkiewicza, a także jego rolę i znaczenie w polskim komiksie. Opowie o tym kurator wystawy Piotr Machłajewski, który poprowadzi także rozmowę z artystą.

Rozmowa ta ilustrowana będzie projekcją prac Krzysztofa Gawronkiewicza z uwzględnieniem takich działów, jak: komiks, storyboard, ilustracja. Każdy z działów zostanie omówiony, artysta wprowadzi słuchaczy w tajniki zawodu rysownika, opowie o swoim wejściu do profesji oraz o zapotrzebowaniu na tego typu działalność twórczą. Następnie uczestnicy warsztatów będą samodzielnie wykonywać rysunki w kadrze oraz układać kadry na planszy. Krzysztof Gawronkiewicz krótko omówi swój projekt pt. „Szkicownik”. Wzorując się na „Szkicowniku”, uczestnicy przygotują własny niewielki komiks. Stworzą krótką historię bez słów, relację z tego co się dzieje wokół.

Finałem zajęć będzie omówienie w grupie powstałych prac oraz indywidualne konsultacje. Każdy z uczestników będzie miał możliwość rozmowy z artystą, zaprezentowania i omówienia tzw. teczki, a więc prac przygotowywanych w domu.

Zajęcia przeznaczone są dla pasjonatów komiksu, posiadających w tej dziedzinie pierwsze dokonania; mile widziane portfolio.


Wstęp wolny. Zapisy w sekretariacie galerii:
Galeria Bielska BWA, tel. 33 812 58 61, 33 812 41 19.

galeriabielska.pl


[Ystad za glos24.pl]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-