baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Piątkowe Spotkania z Komiksem 88: Jastrząb polskiego komiksu - spotkanie z Jackiem "Ystadem" Jastrzębskim


W piątek 18 września o godzinie 18:30 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie (ul. Rajska 1) odbędzie się kolejne z serii Piątkowych Spotkań z Komiksem. Gościem będzie nasz redakcyjny kolega - Jacek "Ystad" Jastrzębski.
Czy to ptak? Czy to samolot? Nie, to... Ystad!

Kimże jest ten olbrzym o łagodnym spojrzeniu skrytym za szkłem okularów? Ile komiksów ma w swej kolekcji? Jakie tytuły, o których nie słyszał zwykły śmiertelnik, skrywają jego półki? Na te i inne pytania udzieli odpowiedzi sam Jacek Jastrzębski podczas 88 spotkania Małopolskiego Studia Komiksu WBP w Krakowie. W programie konkurs mierzenia bicepsa i siłowania się na rękę.Jacek "Ystad" Jastrzębski - urodzony w 1980 roku, czytać komiksy i książki z ilustracjami zaczął 4 lata później i część z tego uskutecznia do dzisiaj. Jeden z założycieli i członek zarządu Polskiego Stowarzyszenia Komiksowego (2009- ). Redaktor serwisu AlejaKomiksu.com (2009- ). Jeden z trójki redaktorów oficyny ATY (2010- ) wydającej między innymi komiksowy magazyn zinopodobny "Biceps". Przypadkowy scenarzysta krótkich form komiksowych. Kolekcjoner i miłośnik komiksów (1985- ). Psychofan i znawca współczesnego komiksu polskiego.

Spotkanie odbędzie się na drugim piętrze Arteteki, agendy Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie, mieszczącej się w budynku Małopolskiego Ogrodu Sztuki. Arteteka WBP w Krakowie jest domeną sztuk wizualnych, gdzie znajduje się liczący już około 2.900 pozycji zbiór komiksów.


[AK; Event FB]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-