baner

ARCHIWUM WIEŚCI

2015-06-30 - Recenzje

Hex vs Szpon


„Wojna Lordów i Sów” wypada lepiej od poprzedniego tomu. Nie zawiodą się ci, którzy poszukają dodatkowych informacji na temat Trybunału Sów. Wszyscy inni mogą się skupić na rozrywkowej pulpie.

Maciej Gierszewski recenzuje komiks "All Star Western #02: Wojna Lordów i Sów".
2015-06-29 - Recenzje

Ojciec i syn


Dzikie prerie, dzicy ludzie, dzikie emocje. Hermann zaprasza na przejażdżkę donikąd po Dzikim Zachodzie.

Przemysław Pawełek recenzuje komiks "Bez przebaczenia".
2015-06-28 - Recenzje

Tani patos najwyższej próby


Amerykańska Liga Sprawiedliwości stanie przed nie lada problemem. Co jeśli nagle ich zatwardziali przeciwnicy okażą się być miłującymi pokój dobroczyńcami? Co jeśli w niesieniu pomocy zwykłym ludziom nagle zaczną przewyższać superbohaterów? Czy wobec braku zapotrzebowania na usługi nadludzi nastał zmierzch herosów?

Karol Sus recenzuje komiks "Sprawiedliwość".
2015-06-27 - Recenzje

Przyjaciele żółtego diabła


Świetny serial stacji Netflix rozpoczął prawdziwy daredevilowy renesans (przynajmniej w naszym kraju). Wydawnictwo Sideca ogłosiło, że planuje wydać runy Bendisa i Brubakera, a Mucha wypuściła „Daredevila: Żółtego”. Kanarkowy tom to doskonała propozycja dla osób, które zachęcone ekranowymi przygodami Śmiałka, chciałyby sięgnąć po komiks z jego przygodami, ale nie bardzo wiedzą od czego zacząć.

Paweł Panic recenzuje komiks "Daredevil: Żółty".
2015-06-25 - Recenzje

Panna Becky potrafi strzelać


W poszukiwaniu ciekawych, atrakcyjnych i różnorodnych albumów polscy wydawcy coraz głębiej eksplorują światowy rynek komiksowy, głownie anglojęzyczny. Za sprawą serii „Szósty rewolwer” na polski rynek powracają komiksy Oni Press. Czyżby Timof Comics także stawiał na mainstreamową rozrywkę?

Maciej Gierszewski recenzuje komiks "Szósty rewolwer #01: Zimne Martwe Palce".
2015-06-23 - Recenzje

Spaghetti w barszczu ukraińskim


Kresowy western - zadanie dość karkołomne, tym bardziej że autorzy nie mogą pochwalić się zbyt dużym dorobkiem. Czy przypadkiem nie wzięli na siebie zbyt ambitnego zadania?

Przemysław Pawełek recenzuje komiks "Nie przebaczaj".
2015-06-22 - Zapowiedzi

Wilq w lipcu


Zła wiadomość dla fanów Wilqa: "Gdyby mała foczka walczyła z małą pandą" ukaże się dopiero w drugiej połowie lipca!
2015-06-20 - Zapowiedzi

Egmont odpowiada: KŚK (czerwiec 2015)


Tomek Kołodziejczak odpowiada na kolejną turę pytań z forum do Egmontu. Sprawdźcie, co tym razem zdradził, jakie są jego ulubione komiksy i co sądzi o propozycji stałej ceny książek! W tej turze odpowiedzi zostały udzielone tylko na pytania, na które można było udzielić konkretnej odpowiedzi, a wszystko zostało poprzedzone obszernym komentarzem wydawcy. Co sądzicie o takiej formie?
2015-06-18 - Recenzje

Yans a wartość dodana


Egmont idealnie wstrzelił się w rosnące zainteresowanie komiksową klasyką. Na dokładkę Rosiński i Kasprzak są od dziesięcioleci naszymi eksportowymi twórcami, którym tak chętnie i z zainteresowaniem kibicujemy. Warto jednak zadać sobie pytanie, czy serial jest dziś czymś więcej niż komiksowym wykopaliskiem archeologicznym, który oczywiście wypada znać? Czy przygody Yansa mają jakąś wartość dodaną? I na czym ona polega, jeśli jest?

Maciej Gierszewski recenzuje komiks "Yans #2".
2015-06-16 - Recenzje

Podstarzały rycerz i podlotek


Obiegowe opinie powtarzają niczym refren śpiewkę, że mamy do czynienia z arcydziełem sztuki graficznej. Czy rzeczywiście? A jeśli tak jest, to na czym ten fenomen polega?

Maciej Gierszewski recenzuje komiks "W poszukiwaniu Ptaka Czasu #1: Muszla Ramora".
2015-06-12 - Recenzje

W krainie czarów i rozkoszy


Wydawnictwo Kubusse konsekwentnie przedstawia polskiemu czytelnikowi twórczość Jeana Van Hamme'a. Po serii "Lady S" przyszedł czas na "Epoxy" - pierwszy komiks uznanego scenarzysty. I mimo że rozpoczęcie tej recenzji frazą "złe dobrego początki" byłoby sporą przesadą, to trzeba uczciwie napisać, iż u progów swej kariery belgijski autor nie stworzył dzieła wybitnego.

Paweł Panic recenzuje komiks "Epoxy".
2015-06-11 - Galeria

Timof w czerwcu 2015 roku


W najbliższy piątek do sprzedaży trafią dwa komiksu od Timofa: wyczekiwane "Tysiąc sztormów" Tony'ego Sandovala i "Gaia" autorstwa Adama Święckiego. Grafiki z tych albumów do obejrzenia przedpremierowo na Alei.
2015-06-10 - Recenzje

Do piekła i z powrotem


Detektyw mroku powrócił, a na rozwiązanie czekają kolejne nadnaturalne zagadki. Lata oczekiwania na jego nowe przygody wynagradza nam podwojona objętość komiksu.

Przemysław Pawełek recenzuje komiks "Dylan Dog: Golkonda! Piąta pora roku".
2015-06-10 - Zapowiedzi

Nasz Przyjaciel Szatan


Film krótkometrażowy i komiks. Takie są plany. Na razie powstała 1/4 albumu "Nasz Przyjaciel Szatan", którym są zainteresowani polscy wydawcy. Dziś na FB będzie premiera narysowanych już plansz. Warto je sprawdzić!
2015-06-09 - Recenzje

Powidok wydrapanej czerni


Album "Exit" zapewnił Thomasowi Ottowi rzeszę fanów, ale nakład dawno się wyczerpał. Po latach otrzymujemy nowe i zmienione wydanie krótkich form szwajcarskiego artysty. Jak prezentuje się nowa antologia?

Przemysław Pawełek recenzuje komiks "R.I.P. 1984-2005".
2015-06-05 - Recenzje

Nieśmiałe początki Sandmana


„Preludia i nokturny” zawierają wiele pomysłów charakterystycznych dla „Sandmana”, ale jednocześnie stanowią zaledwie nieśmiałą przygrywkę dla kolejnych, znacznie ciekawszych fabularnie albumów.

Tymoteusz Wronka recenzuje komiks "Sandman #01: Preludia i nokturny".
2015-06-03 - Recenzje

Samuraj z kraju kwitnącej cebuli


Napędzany parą mechaniczny samuraj powraca. Wcześniej był dodatkiem do innych polskich komiksów, teraz ma własny i do tego wydany w USA album. Warto było czekać dekadę od debiutu na Toshiro?

Przemysław Pawełek recenzuje komiks "Toshiro".
2015-06-02 - Ukazały się

Premiery drugiego Dwutaktu


W ostatni weekend na Dwutakcie swoją premierę miały komiksy: "Akt #9", drugie wydanie komiksu "Sharla #01" ze zmienioną okładką, "Teodor. Historie zebrane, mniej lub bardziej udane" Krzysztofa Churskiego oraz cztery małe komiksy z przygodami Gucia i Cezara Krystyny Boglar i Bohdana Butenki.
2015-06-01 - Zapowiedzi

Dziewczyny z dziewczynami, chłopcy z chłopcami


"Sweet Guilty Love Bites" (yuri), "Doukyuusei" (shounen-ai) i "Sunstone" (niemangowy tytuł o BDSM) to trzy nowości, jakie zdradziło Waneko. Pierwszy tytuł to jednotomowa manga, który ukaże się w grudniu, drugi (też jednotomówka) planowany jest na luty 2016 roku, a ostatni to seria chorwackiego autora, Stjepana Sejica o związku dwóch kobiet, która ukazuje się online.