baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Wernisaż wystawy Bartosza Kosowskiego i drugie urodziny ŁCK


Dzisiaj - 5 czerwca 2015 - o godzinie 17:00 w Łódzkim Centrum Komiksu (Piotrkowska 28) odbędzie się wernisaż "Wystawy Ilustracji i Plakatu" Bartosza Kosowskiego oraz drugie urodziny Łódzkiego Centrum Komiksu. Wystawę będzie można oglądać do 25 sierpnia.
Zapraszamy na wernisaż "Wystawy Ilustracji i Plakatu" Bartosza Kosowskiego oraz drugie urodziny Łódzkiego Centrum Komiksu.

Bartosz Kosowski - rocznik 1979, od 12 lat łodzianin. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi oraz filologii angielskiej we Wrocławiu, zdobywca trzech złotych medali przyznawanych przez amerykańskie stowarzyszenia ilustratorów. Publikuje w takich czasopismach jak The New Yorker, The New Republic, 11 Freunde, Apent Rom, Gazeta Wyborcza, Dziennik Gazeta Prawna czy Twój Styl. Jego ilustracje prasowe i portrety były wielokrotnie wyróżniane za granicą, w takich konkursach jak New York Festivals Awards, American Illustration czy European Design Awards oraz publikowane w prestiżowych wydawnictwach Taschen („Illustration Now! 4”) oraz Lürzer’s Archive („200 Best Illustrators Worldwide 2011/2012”). Obecnie jest jednym z mentorów Adobe Design Achievement Awards.Łódzkie Centrum Komiksu powstało dwa lata temu z inicjatywy Stowarzyszenia Twórców „Contur” organizatora Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier oraz Domu Literatury przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi. W uroczystym otwarciu ŁCK udział wziął premier Walonii i Federacji Walonia-Bruksela, Rudy Demotte, przedstawiciele władz Łodzi oraz sponsorzy zaangażowani w stworzenie centrum.

Przez dwa lata w ŁCK odbyło się kilkadziesiąt wystaw, premier albumów, spotkań z twórcami parającymi się komiksem i ilustracją oraz warsztaty artystyczno-edukacyjne dla dzieci i młodzieży poświęcone komiksowi. Zajęcia prowadzą zawodowi rysownicy, graficy i scenarzyści, w ich trakcie można nauczyć się technik plastycznych, ale także umiejętności posługiwania się językiem komiksu. Dlatego też na warsztaty organizowane w centrum uczestnicy przyjeżdżają nie tylko z Łodzi.

Instytucja posiada czytelnię z bogatym księgozbiorem, a także księgarnię z działem antykwarycznym. Ponadto ŁCK organizuje spotkania tematyczne i panele dyskusyjne adresowany do miłośników historii z dymkiem, literatury oraz sztuk wizualnych: dzieci i dorosłych, amatorów i profesjonalnych twórców, pasjonatów i teoretyków kultury. W program działalności centrum na dobre wpijały się już obchody Światowego Dania Publicznego Czytania Komiksów przypadające 28 sierpnia.


[Ystad za Event FB]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-