NEWS
- Spotkania, wystawy, imprezy
Poznańska Dyskusyjna Akademia Komiksu - Paweł Sitkiewicz
W środę 16 czerwca w godzinach 18:00 - 19:30 w Bibliotece Uniwersyteckiej w Poznaniu (ul. Franciszka Ratajczaka 38/40) odbędzie się kolejne spotkanie Poznańskiej Dyskusyjnej Akademii Komiksu. Spotkanie na temat "Test na ojcostwo. Czy Rodolphe Töpffer wymyślił komiks?" poprowadzi Paweł Sitkiewicz.
Tym razem gościem PDAK będzie Paweł Sitkiewicz z prelekcją:
Test na ojcostwo. Czy Rodolphe Töpffer wymyślił komiks?
Paweł Sitkiewicz (ur. 1980) Filmoznawca i medioznawca, pracownik Uniwersytetu Gdańskiego. Naukowo zajmuje się historią kina animowanego w Polsce i na świecie, kulturą filmową dwudziestolecia międzywojennego, prehistorią komiksu, a sporadycznie – plakatem i reklamą zewnętrzną. Autor trzech książek: Małe wielkie kino. Film animowany od narodzin do końca okresu klasycznego (2009), Polska szkoła animacji (2011) oraz Miki i myszy. Walt Disney i film rysunkowy w przedwojennej Polsce (2012). Publikował m.in. w „Dialogu”, „EKRANach”, „Panoptikum”, „Kulturze Popularnej”, „Zeszytach Komiksowych” i tomach zbiorowych. Redaktor naczelny rocznika „Przezrocze”.
Spotkanie odbędzie się 17 czerwca 2015 o godzinie 18.00 w sali 82 w Bibliotece Uniwersyteckiej przy ul. Ratajczaka 38/40.
______________________________
PDAK to spotkania dla osób zainteresowanych komiksem i tych, którzy chcą go poznać z innej, ciekawszej strony.
PDAK to spotkania w formie wykładu lub prezentacji (45 min), podczas których ścierają się odmienne poglądy, widziane z różnych perspektyw naukowych.
PDAK to spotkania, na których równie ważne jak wykład są dyskusja i Twoje zdanie.
PDAK pozwoli zrozumieć, że komiks to coś więcej niż proste historyjki obrazkowe i – być może – odkryć fascynujący świat gier między słowami a obrazami.
Spotkania odbywają się w każdą trzecią środę miesiąca w Bibliotece Uniwersyteckiej przy ul. Ratajczaka 38/40, w sali 82 o godzinie 18.00. Tym razem, wyjątkowo, we wtorek, 28 października!!!
Organizatorami Poznańskiej Dyskusyjnej Akademii Komiksu są Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu w Poznaniu, Fundacja Instytut Kultury Popularnej oraz Fundacja Tranzyt w ramach projektu Centrala Central Europe Comics Art.
Spotkania są otwarte dla wszystkich zainteresowanych.
Kontakt:
dr Rafał Wójcik, Pracownia Starych Druków/Kolekcja Komiksów, Biblioteka Uniwersytecka, ul. Ratajczaka 38/40, 61-816 Poznań, tel.: 61 829-3829
email: [email protected]
www: lib.amu.edu.pl
oraz
dr Michał Traczyk, Fundacja Instytut Kultury Popularnej, ul. Geodetów 30,60-447 Poznań; tel. 603079750
email: kontakt [at] fundacja-ikp.pl
www: fundacja-ikp.pl
[Ystad za Event FB]
Komentarze
-Jeszcze nie ma komentarzy-