baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Poznańska Dyskusyjna Akademia Komiksu - Paweł Sitkiewicz


W środę 16 czerwca w godzinach 18:00 - 19:30 w Bibliotece Uniwersyteckiej w Poznaniu (ul. Franciszka Ratajczaka 38/40) odbędzie się kolejne spotkanie Poznańskiej Dyskusyjnej Akademii Komiksu. Spotkanie na temat "Test na ojcostwo. Czy Rodolphe Töpffer wymyślił komiks?" poprowadzi Paweł Sitkiewicz.
Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu oraz Fundacja Instytut Kultury Popularnej serdecznie zapraszają na ostatnie w tym semsetrze i roku akademickim spotkanie w ramach Poznańskiej Dyskusyjnej Akademii Komiksu.

Tym razem gościem PDAK będzie Paweł Sitkiewicz z prelekcją:

Test na ojcostwo. Czy Rodolphe Töpffer wymyślił komiks?

Paweł Sitkiewicz (ur. 1980) Filmoznawca i medioznawca, pracownik Uniwersytetu Gdańskiego. Naukowo zajmuje się historią kina animowanego w Polsce i na świecie, kulturą filmową dwudziestolecia międzywojennego, prehistorią komiksu, a sporadycznie – plakatem i reklamą zewnętrzną. Autor trzech książek: Małe wielkie kino. Film animowany od narodzin do końca okresu klasycznego (2009), Polska szkoła animacji (2011) oraz Miki i myszy. Walt Disney i film rysunkowy w przedwojennej Polsce (2012). Publikował m.in. w „Dialogu”, „EKRANach”, „Panoptikum”, „Kulturze Popularnej”, „Zeszytach Komiksowych” i tomach zbiorowych. Redaktor naczelny rocznika „Przezrocze”.

Spotkanie odbędzie się 17 czerwca 2015 o godzinie 18.00 w sali 82 w Bibliotece Uniwersyteckiej przy ul. Ratajczaka 38/40.
______________________________

PDAK to spotkania dla osób zainteresowanych komiksem i tych, którzy chcą go poznać z innej, ciekawszej strony.

PDAK to spotkania w formie wykładu lub prezentacji (45 min), podczas których ścierają się odmienne poglądy, widziane z różnych perspektyw naukowych.

PDAK to spotkania, na których równie ważne jak wykład są dyskusja i Twoje zdanie.

PDAK pozwoli zrozumieć, że komiks to coś więcej niż proste historyjki obrazkowe i – być może – odkryć fascynujący świat gier między słowami a obrazami.

Spotkania odbywają się w każdą trzecią środę miesiąca w Bibliotece Uniwersyteckiej przy ul. Ratajczaka 38/40, w sali 82 o godzinie 18.00. Tym razem, wyjątkowo, we wtorek, 28 października!!!

Organizatorami Poznańskiej Dyskusyjnej Akademii Komiksu są Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu w Poznaniu, Fundacja Instytut Kultury Popularnej oraz Fundacja Tranzyt w ramach projektu Centrala Central Europe Comics Art.Spotkania są otwarte dla wszystkich zainteresowanych.

Kontakt:
dr Rafał Wójcik, Pracownia Starych Druków/Kolekcja Komiksów, Biblioteka Uniwersytecka, ul. Ratajczaka 38/40, 61-816 Poznań, tel.: 61 829-3829
email: rafal@amu.edu.pl
www: lib.amu.edu.pl
oraz
dr Michał Traczyk, Fundacja Instytut Kultury Popularnej, ul. Geodetów 30,60-447 Poznań; tel. 603079750
email: kontakt [at] fundacja-ikp.pl
www: fundacja-ikp.pl[Ystad za Event FB]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-