NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Warsztaty rysunku i ilustracji z Szymonem Telukiem


Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera (Plac Wojska Polskiego 1) zaprasza w dniach 10-13 czerwca na III edycję bezpłatnych warsztatów rysunku. W tym roku tematem zajęć jest rysunek satyryczny i ilustracja. Zajęcia prowadzi Szymon Teluk.
Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera zaprasza na III edycję bezpłatnych warsztatów rysunku. W tym roku tematem zajęć jest rysunek satyryczny i ilustracja.

Celem warsztatów jest zapoznanie się z tajnikami pracy rysowników satyrycznych i karykaturzystów. Podczas warsztatów uczestnicy spróbują w ciekawy i zabawny sposób podzielić się za pomocą rysunków własnymi przemyśleniami. W postaci zabawnych rysunków przyjrzymy się także historii i codzienności Turku, jego legendom i postaciom historycznym związanym z miastem.Warsztaty poprowadzi Szymon Teluk - malarz, rysownik, ilustrator, karykaturzysta. Ukończył Malarstwo na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego. Należy do związku zawodowego ZPAP. Autor wielu wystaw. Jako karykaturzysta każdego roku portretuje setki osób na ulicach, imprezach zorganizowanych, akcjach charytatywnych. Brał udział w holenderskim programie podróżniczym Waar is De Mol. Współautor gry fabularnej Beszamel oraz jednej z największych komiksowych kampanii reklamowych w kraju Kapitan Niepalny. Współtworzył jako rysownik koncepcyjny kampanie reklamowe i akcje promocyjne wielu znanych marek. Tworzy komiksy reklamowe. Dwukrotnie wyróżniony w konkursie na komiks o tematyce gospodarczej Fundacji FOR L. Balcerowicza oraz zdobywca 1. miejsca na największym konwencie miłośników fantastyki w Polsce Polcon za komiks Dewiant.

Warsztaty odbędą się 10, 11, 12 czerwca 2015 roku. Zapraszamy wszystkich chętnych powyżej 12 roku życia.

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA!!!!

Przebieg warsztatów:

1. dzień Podstawy rysunku i środki wyrazu stosowane w rysunku satyrycznym. Legendarni twórcy rysunku satyrycznego.
2. dzień Karykatura i przerysowanie w rysunku i filmie animowanym.
3. dzień Turek wczoraj i dziś - na wesoło.


Zgłoszenia przyjmowane są w siedzibie Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera lub telefonicznie pod numerem telefonu 63 222 30 86, 63 222 30 93.
Wszelkich informacji udzielają koordynatorzy projektu:
Joanna Markiewicz (63 222 30 86), Radosław Nawrot (63 222 30 93)

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!


[Ystad za iturek.net]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-