Nowe Teksty

Nightwing #02: Blüdhaven, Tom Taylor [recenzja]
Jak komiks ocenił Sławiński?
Okładka miesiąca: marzec-maj 2024
Chmielewski wybiera okładkę miesiąca
Mity Cthulhu według Lovecrafta [recenzja]
Jak komiks ocenił Pawełek?

Zapowiedzi

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Spotkanie z autorami komiksu Niesłychane losy Ivana Kotowicza


Dzisiaj - 9 czerwca 2015 - o godzinie 18:00 w gdańskiej Biblioteka Manhattan (Al. Grunwaldzka 82) odbędzie się spotkanie z autorami komiksu "Niesłychane losy Ivana Kotowicza" - Kajetanem Kusiną i Michałem Ambrzykowskim. Spotkanie poprowadzi Przemysław Zawrotny.
Opowieść o dziejach Ivana Kotowicza, młodego kota z małej radzieckiej wsi, którego los rzuca pomiędzy koła wielkiej historii. W tej historii czytelnik znajdzie zjawiska paranormalne, dziwną technologię, mistykę i teorie spiskowe. "Niesłychane losy Ivana Kotowicza" należą do gatunku weird-fiction, którego najlepszymi przedstawicielami są takie tytuły jak choćby "Hellboy" Mike'a Mignoli czy "Liga niezwykłych dżentelmenów" Alana Moore'a i Kevina O'Neila. Tym, co czyni komiks polskich autorów wyjątkowym, jest bez wątpienia słowiańska dusza i nostalgia.Autorzy:

Kajetan Kusina - rocznik 1989, absolwent kulturoznawstwa na Uniwersytecie Gdańskim. Information junkie i fan wszystkiego, co związane z popkulturą. Komiksy czyta, pisze o nich, a teraz w końcu miał okazję jakiś stworzyć. Zupełnie nie potrafi rysować, ale chyba całkiem dobrze opowiada historie.

Michał Ambrzykowski - rocznik 1988, absolwent grafiki gdańskiej ASP. Komiksy rysuje i czyta od dziecka. Zaczynał rysować mając 3 lata, poprzez kopiowanie rysunków Walta Disneya. Zupełnie nie potrafi wymyślać historii, dlatego wymyślanie fabuły pozostawia Kajetanowi. Ale rysuje całkiem nieźle.

Spotkanie poprowadzi Przemysław Zawrotny.
Niesłychane losy Ivana Kotowicza

Niesłychane losy Ivana KotowiczaScenariusz: Kajetan Kusina
Rysunki: Michał Ambrzykowski
Wydanie: I
Data wydania: Maj 2015
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 165x235 mm
Stron: 100
Cena: 39,90 zł
Wydawnictwo: Kultura Gniewu


Komiks „Niesłychane Losy Ivana Kotowicza” powstał w celu zapełnienia pewnej luki na rodzimym rynku. Chcieliśmy stworzyć tytuł przygodowy mający na celu dostarczenie rozrywki zarówno znawcom komiksu, jak i tym początkującym. Chcemy, żeby czytelnik dobrze się bawił dzięki dopieszczonym rysunkom i wciągającej fabule, która nie obraża jego inteligencji.

Autorzy

Opowieść o dziejach Ivana Kotowicza, młodego kota z małej radzieckiej wsi, którego los rzuca pomiędzy koła wielkiej historii. W tej historii czytelnik znajdzie zjawiska paranormalne, dziwną technologię, mistykę i teorie spiskowe. Niesłychane losy Ivana Kotowicza należą do gatunku weird-fiction, którego najlepszymi przedstawicielami są takie tytuły jak choćby Hellboy Mike'a Mignoli czy Liga niezwykłych dżentelmenów Alana Moore'a i Kevina O'Neila. Tym, co czyni komiks polskich autorów wyjątkowym, jest bez wątpienia słowiańska dusza i nostalgia.

[opis wydawcy]

Przykładowe plansze:
Niesłychane losy Ivana Kotowicza Niesłychane losy Ivana Kotowicza Niesłychane losy Ivana Kotowicza Niesłychane losy Ivana Kotowicza Niesłychane losy Ivana Kotowicza
[Ystad za wbpg.org.pl]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-