baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Komiksowy Nocny Szlak Kulturalny w Gorzowie Wielkopolskim


12 czerwca w godzinach 18:00-24:00 w Bibliotece Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie (ul. Łokietka 23) w ramach Nocnego Szlaku Kulturalnego odbywać się będą wydarzenia związane z komiksem: rozmowa z Szymonem Holcmanem, wystawa prac Łukasza Muniowskiego i Mariusza Hołdy oraz inne aktywności.
Wszystkich mieszkańców miasta oraz okolic zapraszamy 12.czerwca do spędzenia kilku, pełnych atrakcji, godzin w Bibliotece Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie w ramach Nocnego Szlaku Kulturalnego. Motywem przewodnim wieczoru będzie spotkanie z komiksem dla każdego.
P R O G R A M
KOMIKSOWY WIECZÓR w Bibliotece Pedagogicznej (godz. 18.00 – 24.00)
- rozmowa Romana Pawłowskiego z Szymonem Holcmanem (Kultura Gniewu),
- wystawa plansz Łukasza Muniowskiego, Mariusza Hołody,
- komiksowa kawiarenka, w której serwowane będą komiksy,
- współtworzenie komiksu,
- kiermasz Magazynu Mydło Zin.

Zaprezentujemy w naszej minigalerii plansze komiksowe scenarzysty Łukasza Muniowskiego oraz rysownika Mariusza Hołoda. Będzie to premiera narracji dziejącej się w tajemniczym świecie biblioteki. Twórcy postawią naszych gości m.in. przed zadaniem odgadnięcia głównych bohaterów historii. W bibliotecznej czytelni odbędzie się prezentacja transmisji on-line rozmowy Romana Pawłowskiego z Szymonem Holcmanem, redaktorem wydawnictwa komiksowego „Kultura Gniewu”. Wywiad ten zarejestrowano 20 maja 2014 r. w Teatrze Starym w Lublinie. Wypożyczalnia na ten wieczór zamieni się w kawiarenkę, w której zamiast kawy, herbaty czy ciasteczek, serwowane będą komiksy oraz książki im poświęcone. Natomiast Magazyn Mydło Zin zaprosi na minikiermasz swoich publikacji. Za symboliczną kwotę będzie można nabyć twórczość polskich młodych komiksiarzy. Na pamiątkę spotkania z komiksem zaprosimy zwiedzających do wspólnego tworzenia komiksu.


[Ystad za womgorz.edu.pl]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-