reklama baner reklama
baner

NEWS

- Galeria

Egmont we wrześniu


Plansze z wrześniowych premier Egmontu. Jest na co patrzeć...
20 tysięcy mil podmorskiej żeglugi

20 tysięcy mil podmorskiej żeglugi

Scenariusz: Fabrizio Lo Bianco, Juliusz Verne
Rysunki: Fabrizio Lo Bianco
Wydanie: I
Data wydania: 28 Wrzesień 2022
Seria: Adaptacje literatury
Tłumaczenie: Ernest Kacperski
Druk: kolor
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 21,5x29,0 cm
Stron: 48
Cena: 34,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328154773

Komiksowa adaptacja jednej z fantastyczno-naukowych powieści Juliusza Verne`a. Pływające po oceanach brytyjskie statki są atakowane przez potwora z głębin. Większość marynarzy identyfikuje go jako olbrzymiego wieloryba. Aby zweryfikować te opinie zorganizowana zostaje ekspedycja naukowa, w której biorą udział znany uczony Pierre Aronnax, jego wierny sługa Conseil i „król harpunników” Ned Land. Po kilku miesiącach bezowocnych poszukiwań w końcu natykają się na „potwora”… który okazuje się gigantyczną maszyną! W wyniku zderzenia ich fregaty z „potworem” Aronnax, Conseil i Land wypadają za burtę i zostają uratowani przez załogę tajemniczej maszyny – statku podwodnego o nazwie Nautilus. Rozbitkowie poznają dowódcę statku, kapitana Nemo, i towarzyszą mu w niesamowitej podmorskiej podróży.

Autorem scenariusza adaptacji jest włoski pisarz i scenarzysta Fabrizio Lo Bianco („La guerra di Toni”), natomiast rysunki wykonał związany z wydawnictwem Glénat również Włoch Francesco Lo Storto.
20 tysięcy mil podmorskiej żeglugi 20 tysięcy mil podmorskiej żeglugi 20 tysięcy mil podmorskiej żeglugi
Agatha Christie. Miss Marple: Hotel Bertram

Agatha Christie. Miss Marple: Hotel Bertram

Scenariusz: Dominique Ziegler
Rysunki: Olivier Dauger
Wydanie: I
Data wydania: 28 Wrzesień 2022
Seria: Agatha Christie
Tłumaczenie: Paweł Łapiński
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 21,6x28,5 cm
Stron: 64
Cena: 39,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328154094

Kolejna opowieść o słynnej „detektyw z herbaciarni” – Miss Jane Marple. W jej rodzinnym miasteczku, St Mary Mead, dochodzi do brutalnego napadu na bank, w którym ginie kasjer. Miss Marple przypadkiem natyka się na złodziei i rozpoznaje jednego z nich – jest nim znany sędzia… Policja jednak nie daje wiary jej zeznaniom, twierdząc, że sędzia w tym czasie przebywał na wakacjach zagranicą.
Okazuje się też, że w ostatnim czasie podobne napady rabunkowe zdarzają się w całej Anglii, a wśród sprawców każdego z nich rozpoznano jakąś znaną osobę. Zniechęcona Miss Marple postanawia pojechać do Londynu, by odpocząć w znanym sobie z lat młodości hotelu Bertram. Jednak również tam nie zazna spokoju – w hotelu, będącym zawsze ostoją staroświeckości i porządku, dzieją się niepokojące rzeczy. Czy uda jej się rozwikłać zagadkę napadów i dziwnego zachowania personelu hotelu Bertram? Przecież „natura ludzka jest wszędzie taka sama”.

Scenariusz tego tomu napisał szwajcarski pisarz, dramaturg i reżyser Dominique Ziegler, a rysunki wykonał Olivier Dauger, uznawany za najlepszego komiksowego rysownika lotnictwa („Ciel en ruine”).
Agatha Christie. Miss Marple: Hotel Bertram Agatha Christie. Miss Marple: Hotel Bertram Agatha Christie. Miss Marple: Hotel Bertram
Amazing Spider-Man #05: Za kulisami

Amazing Spider-Man #05: Za kulisami

Scenariusz: Nick Spencer
Rysunki: Ryan Ottley, Humberto Ramos, Patrick Gleason, Kev Walker
Wydanie: I
Data wydania: 7 Wrzesień 2022
Seria: Amazing Spider-Man, Marvel Fresh
Tłumaczenie: Bartosz Czartoryski
Druk: kolor
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 16,7x25,5 cm
Stron: 156
Cena: 59,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328154278

Piąty tom przygód Spider-Mana ze scenariuszami Nicka Spencera wydanych w kolekcji Marvel Fresh. Kim jest ukryta w cieniu zabandażowana postać i czego chce od Spider-Mana? Przygotuj się na odpowiedzi na te pytania! Spider-Man i Mary Jane wskutek działań Electro znaleźli się w niewiarygodnie trudnej sytuacji. Czy Pajączek ocali MJ? Czy MJ ocali Pajączka? A co knuje Mysterio i jaki ma to związek z tajemniczą postacią wspomnianą powyżej? Tymczasem na Petera Parkera coraz większy wpływ wywiera jego współlokator, Bumerang, na którego poluje nowy złowieszczy Syndykat: Beetle, Electro, Lady Octopus, Scorpia i Biały Królik. Czy Spider-Man stanie po stronie swojego… kumpla?

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach Amazing Spider-Man (2018) #24–28, a następnie w tomie Amazing Spider-Man by Nick Spencer vol. 5: Behind the Scenes. Scenariusz napisał Nick Spencer, a rysunki stworzyli Ryan Ottley, Kev Walker i inni artyści.
Amazing Spider-Man #05: Za kulisami Amazing Spider-Man #05: Za kulisami Amazing Spider-Man #05: Za kulisami
Bazyliszki #02

Bazyliszki #02

Scenariusz: Wiesław Skupniewicz
Rysunki: Tobiasz Piątkowski
Publicystyka: Jerzy S. Majewski, Tobiasz Piątkowski
Wydanie: I
Data wydania: 28 Wrzesień 2022
Seria: Bazyliszki
Druk: kolor
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 16,7x25,5 cm
Stron: 72
Cena: 34,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328155671

Drugi tom nowej serii ze świata „Bradla”! Bazyliszki grasują w stolicy! Zygmunt zagłębia się w tajemnicę nieuchwytnego gangu Bazyliszków. Prywatne śledztwo zaprowadzi go do podwarszawskiej miejscowości. Prowincjonalne bezdroża okażą się równie niebezpieczne co miejskie zaułki. Tymczasem Starzyński dwoi się i troi, aby powierzona mu misja ratowania finansów zakończyła się sukcesem. Jego nieustępliwość sprawi, że znajdzie się na celowniku kogoś groźniejszego niż uliczni przestępcy. Bazyliszki to historia o mieście na progu nowoczesności i ludziach, którzy tworzyli barwną mozaikę największej metropolii II Rzeczypospolitej. Tak jak w przedwojennych filmach zaludniają ją rozrzutni arystokraci, zjawiskowe kobiety oraz tajemniczy awanturnicy. Komiksowa opowieść zabierze czytelników na wyprawę do najciemniejszych bandyckich melin, ale i do eleganckich gabinetów, gdzie toczą się zakulisowe rozgrywki elity. Czyj los przypieczętuje znak Bazyliszków?

Autorami serii są scenarzysta Tobiasz Piątkowski („Bradl”, „Status 7”, „48 stron”, „Rezydent”, „Koszmary zebrane”, „Pierwsza brygada”, „Ekspozytura »Rygor«”) oraz rysownik Wiesław Skupniewicz („Lucija to piękna kobieta”, „Central Park. Kraina Koe”)."
Bazyliszki #02 Bazyliszki #02 Bazyliszki #02
Bug #03

Bug #03

Scenariusz: Enki Bilal
Rysunki: Enki Bilal
Wydanie: I
Data wydania: 28 Wrzesień 2022
Seria: Bug, Mistrzowie Komiksu
Tłumaczenie: Wojciech Birek
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 234x312 mm
Stron: 80
Cena: 79,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328153042

Trzeci tom najnowszej serii giganta współczesnego komiksu – Enkiego Bilala!

Ziemia pogrąża się w coraz większym chaosie po ataku złośliwego buga pochodzącego z kosmosu, który uniemożliwia korzystanie z urządzeń elektronicznych. Jedynym człowiekiem mogącym ich używać, a nawet potrafiącym aktywować całe uśpione systemy cyfrowe, jest Kameron Obb, członek nieudanej misji na Marsa. Tajemnica jego „mocy” jest prosta – Obb pozostaje w niezwykły sposób związany z niszczycielskim bugiem. Wiedząc, co potrafi były astronauta, wszystkie znaczące światowe siły chcą przejąć nam nim kontrolę. Bohater nie zamierza być marionetką – ma swój plan ratowania planety. Ale zanim go zrealizuje, musi ocalić własną córkę i ukochaną kobietę...

Enki Bilal, z pochodzenia Jugosłowianin, jest jednym z najważniejszych twórców komiksu frankofońskiego. Jego cykle „Trylogia Nikopola” i „Potwór” były ogromnym sukcesem artystycznym i komercyjnym. Na podstawie pierwszej z tych serii Bilal – jako reżyser – nakręcił film kinowy „Immortal – Kobieta pułapka”. Jest także autorem albumów: „Julia & Roem”, Animal’z”, „Kolor powietrza”, „Legendy naszych czasów” oraz „Fins de siècle: Falangi Czarnego Porządku, Polowanie”.
Bug #03 Bug #03 Bug #03
Conan #06: Pieśń o Belit

Conan #06: Pieśń o Belit

Scenariusz: Roy Thomas, Brian Wood
Rysunki: Declan Shalvey, Andrea Mutti, Leonardo Fernández, Paul Azaceta, Davide Gianfelice, Becky Cloonan, Riccardo Burchielli, Vasilis Lolos, Mirko Colak
Wydanie: I
Data wydania: 7 Wrzesień 2022
Seria: Conan
Tłumaczenie: Dariusz Stańczyk
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 170 x 260 mm
Stron: 448
Cena: 179,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328154841

Conan Barbarzyńca i Bêlit, królowa Czarnego Wybrzeża, stali się postrachem Oceanu Zachodniego, a ludzie wymawiają ich imiona szeptem pełnym lęku i podziwu. I choć nikt nie śmie kwestionować ich władzy na morzu, tragiczne wydarzenia i mroczne tajemnice z przeszłości wkrótce wystawią ich miłość na ciężką próbę. Co objawi kochankom sławny żółty lotos i jakie zło czeka na nich w pradawnym mieście ukrytym głęboko w dżungli? Kim jest oszust, który niszczy cymeryjskie wioski, podszywając się pod Conana? Jaki sekret skrywa piękna zjawa nawiedzająca mury pustynnego miasta-państwa i co łączy ją z Bêlit?

Scenariusz tego tomu napisał Brian Wood, znany z takich komiksów jak „DMZ – Strefa zdemilitaryzowana”, „Ludzie Północy” czy „Briggs Land”.
Autorami rysunków są między innymi Becky Cloonan, Declan Shalvey, Mirko Colak, Paul Azaceta, Riccardo Burchielli i Leandro Fernández. Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach serii „Conan the Barbarian” #7–25.
Conan #06: Pieśń o Belit Conan #06: Pieśń o Belit Conan #06: Pieśń o Belit
Cyberpunk 2077 #04: Sny wielkiego miasta

Cyberpunk 2077 #04: Sny wielkiego miasta

Scenariusz: Bartosz Sztybor
Rysunki: Filipe Andrade, Alessio Fioriniello
Wydanie: I
Data wydania: 7 Wrzesień 2022
Seria: Cyberpunk 2077
Tłumaczenie: Zofia Sawicka
Druk: kolor
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 167x255 mm
Stron: 60
Cena: 34,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328154247

Komiks, którego akcja toczy się w świecie bestsellerowej gry komputerowej Cyberpunk 2077. Dwoje młodych szabrowników przemierza ulice Night City, kradnąc cyberwszczepy, imprezując i relaksując się przy braindansach. Ona ma ambicję zostać królową gangów, on chciałby czegoś więcej – miłości, nadziei, prostego życia. W pogoni za marzeniami oboje stopniowo zbaczają z wytyczonej ścieżki. Ale w mieście takim jak Night City do sukcesu wiedzie tylko jedna droga. Albo pędzisz, walczysz i zmieniasz się z chwili na chwilę – albo umierasz...

Autorem scenariusza jest Bartosz Sztybor (Wiedźmin: Zatarte wspomnienia), a rysunki przygotowali Filipe Andrade i Alessio Fioriniello.
Cyberpunk 2077 #04: Sny wielkiego miasta Cyberpunk 2077 #04: Sny wielkiego miasta Cyberpunk 2077 #04: Sny wielkiego miasta
Czarodziejki W.I.T.C.H. Tom 6

Czarodziejki W.I.T.C.H. Tom 6

Scenariusz: Francesco Artibani, Bruno Enna, Paola Mulazzi, Gulia Conti
Rysunki: Alberto Zanon, Paolo Campinoti, Claudio Sciarrone, Alessia Martusciello, Gianluca Panniello, Giada Perissinotto, Federico Bertolucci, Elisabetta
Wydanie: I
Data wydania: 7 Wrzesień 2022
Seria: Czarodziejki W.I.T.C.H.
Tłumaczenie: Joanna Szabunio
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 170x260 mm
Stron: 324
Cena: 99,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328155114

Szósty album zbiorczy z komiksami o przygodach pięciu czarodziejek – bohaterek znanych milionom czytelników na całym świecie. Księga zawiera komiksy z numerów 63–72 magazynu „Czarodziejki WITCH” oraz wstęp o WITCH na uroczystej gali, w popularnym serialu, a także w świecie wielkiej mody. Dziewczyny będą musiały dokończyć rozprawę z potężnym Arim, który czerpie nadludzką moc od demonicznej banshee. Czy Strażniczkom uda się wreszcie doprowadzić do pokoju między nim a Wyrocznią? Czy Ari zrozumie, że wysłanniczki Kondrakaru chcą mu pomóc? Misja misją, a dziewczyny wraz z wojowniczką Orube będą musiały rozwiązać swój prywatny – wcale nie mniej poważny – problem. Krople astralne nie zamierzają wciąż zastępować Strażniczek, zbuntują się więc i będą chciały żyć własnym życiem. Narobią przy tym mnóstwo kłopotów swoim pierwowzorom.

Oczywiście nie zabraknie przygód sercowych naszych bohaterek, szczególnie Taranee, której chłopak nagle zacznie się dziwnie zachowywać. Co jest powodem? Ech, zażegnanie tych wszystkich kryzysów nie będzie łatwe. Ale czarodziejki znów staną na wysokości zadania!
Czarodziejki W.I.T.C.H. Tom 6 Czarodziejki W.I.T.C.H. Tom 6 Czarodziejki W.I.T.C.H. Tom 6
Daredevil. Mark Waid #02

Daredevil. Mark Waid #02

Scenariusz: Mark Waid
Rysunki: Michael Allred, Khoi Pham, Marco Checchetto, Chris Samnee, Greg Rucka
Wydanie: I
Data wydania: 28 Wrzesień 2022
Seria: Daredevil, Marvel Classic
Tłumaczenie: Jacek Drewnowski
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 170x260 mm
Stron: 300
Cena: 129,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328154308

Kiedy Punisher i jego uczennica Rachel Cole-Alves omal nie zabijają Daredevila, żeby zdobyć Dysk Omega, Nieustraszony i jego wieloletni przyjaciel Spider-Man postanawiają zawrzeć z nimi chwiejny sojusz. Najpierw próbują przerwać polowanie na ludzi prowadzone przez Megacrime, a potem wciągają rywalizujące ze sobą mafijne rodziny w wojnę. Ale nie wszystko idzie zgodnie z planem i życie Daredevila zawisa na włosku!

Później świat Matta Murdocka zawala się, gdy jego najlepszy przyjaciel Foggy Nelson zrywa ich prawniczą współpracę oraz... łączącą ich przyjaźń. Duchy z przeszłości Daredevila wracają. W obłędnych okolicznościach, przez które zaczyna wątpić w swoje zdrowe zmysły, Nieustraszony musi zmierzyć się z nowym groźnym złoczyńcą – Kojotem!

Scenariusz napisał Mark Waid, a rysunki stworzyli Michael Allred, Marco Checchetto, Khoi Pham, Greg Rucka i Chris Samnee. Album zawiera zeszyty serii „Daredevil #11–21” oraz „Avenging Spider-Man #6” i „Punisher #10”.
Daredevil. Mark Waid #02 Daredevil. Mark Waid #02 Daredevil. Mark Waid #02
Delisie #02: Mniam, mniam, mniam

Delisie #02: Mniam, mniam, mniam

Scenariusz: Maciej Kur
Rysunki: Magdalena Kania
Wydanie: I
Data wydania: 28 Wrzesień 2022
Seria: Delisie
Druk: kolor
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 21,5x29,0 cm
Stron: 48
Cena: 34,90 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328155541

Wracamy do cudownego świata Delisi – dziewczynek, które są uosobieniem potraw, jakie wszyscy znamy i lubimy. W Delilandzie odnaleziono antyczny przepis, na który czyha pewna Piratka i tylko Ramen może stawić czoła gastronomicznemu wyzwaniu! Monstera namiesza na wyspie owoców! Liść Laurowy, jak zawsze, ma dużo do powiedzenia – tak jak jej papuga Sezam! Dynia zjeży kluski na głowach odwiedzającym farmę! Dowiesz się też, jaka waśń poróżniła niegdyś Owoce i Słodycze.

Album składa się z krótkich humorystycznych historyjek, które zarówno treściowo, jak i graficznie wyróżnia nieprzeciętna wyobraźnia autorów. Seria powstała z myślą o najmłodszych czytelnikach, ale jest tu wiele „smaczków”, które docenią też starsi fani komiksów. Wszyscy miłośnicy dobrego humoru (i dobrego jedzenia) znajdą w tej serii coś dla siebie.

Autorką rysunków jest Magdalena „Meago” Kania, graficzka 2D specjalizująca się głównie w ilustracjach w stylu cartoonowym i azjatyckim. Scenariusz napisał Maciej Kur, autor takich serii jak „Kajko i Kokosz – Nowe Przygody” oraz „Lil i Put”. Oboje stworzyli razem także bardzo dobrze przyjęty przez polskich czytelników komiks „Emilka Sza”.

„Delisie” to drugi projekt duetu „Meago” – Maciej Kur. Artyści zdradzają, że współpracuje się im wybornie. Mają podobne gusta, wrażliwość i poczucie humoru, co sprawia, że bardzo łatwo się dogadują. Prace nad albumami przebiegają tak, że najpierw Maciej pisze scenariusz i przygotowuje storyboardy, a potem do pracy zabiera się „Meago”. Ich wizja tego, jak „Delisie” powinny wyglądać jest bardzo spójna. Dzięki temu czytelnicy otrzymują przemyślaną i stworzoną z przyjemnością serię.
Delisie #02: Mniam, mniam, mniam Delisie #02: Mniam, mniam, mniam Delisie #02: Mniam, mniam, mniam
Ekspozytura „Rygor” #02: Zapalić „Pochodnię”

Ekspozytura „Rygor” #02: Zapalić „Pochodnię”

Scenariusz: Tobiasz Piątkowski
Rysunki: Marek Oleksicki
Wydanie: I
Data wydania: 28 Wrzesień 2022
Seria: Ekspozytura „Rygor”
Druk: kolor
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 16,7x25,5 cm
Stron: 72
Cena: 34,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328155602

Zima 1942 roku. USA dołącza do wojny przeciw hitlerowskim Niemcom. Dla Mieczysława Słowikowskiego i jego siatki szpiegowskiej w Algierze to okazja do wzmożenia działalności. Jednak przy tak wielkiej operacji łatwo o śmiertelnie groźny błąd, a agenci Gestapo czyhają na każdym kroku. Stawka rośnie, gdy zapada decyzja o inwazji aliantów na Afrykę Północną. Ludzie Słowikowskiego odegrają w jej przygotowaniu kluczową rolę.
Historia szpiegowskiej organizacji „Rygor” to inspirowana faktami komiksowa opowieść o determinacji, odwadze i sprycie ludzi Słowikowskiego, którym udało się stworzyć siatkę wywiadowczą obejmującą tereny od Maroka po Libię, mając za przykrywkę... fabrykę płatków owsianych.

Autorami są dwaj znani polscy twórcy: scenarzysta Tobiasz Piątkowski („48 stron”, „Pierwsza Brygada”, „Bradl”, „Bazyliszki”) i rysownik Marek Oleksicki („Odmieniec”, „Hardkorporacja”, „Frankenstein’s Womb” „Bradl”). Komiks swoim patronatem objęła Agencja Wywiadu, która w tym roku świętuje swoje 20-lecie działania.
Ekspozytura „Rygor” #02: Zapalić „Pochodnię” Ekspozytura „Rygor” #02: Zapalić „Pochodnię” Ekspozytura „Rygor” #02: Zapalić „Pochodnię”
Enola i niezwykłe zwierzęta #03

Enola i niezwykłe zwierzęta #03

Scenariusz: Joris Chamblain
Rysunki: Lucile Thibaudier
Wydanie: I
Data wydania: 7 Wrzesień 2022
Seria: Enola i niezwykłe zwierzęta
Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 21,6x28,5 cm
Stron: 68
Cena: 39,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328150478

Trzeci tom przygodowo-fantastycznej serii dla dzieci o Enoli, niezwykłej weterynarce specjalizującej się w pomaganiu legendarnym istotom. Album zbiorczy zawiera dwie opowieści oryginalne: „Nieszczęśliwy wilkołak” i „Uwolnić gryfa!”.
Każdy boi się wilkołaków, krwiożerczych bestii z dawnych opowieści! Nawet jednak one czasem cierpią, ale czy należy nieść pomoc tak złowrogim stworom? Enola będzie musiała odpowiedzieć sobie na to pytanie. Potem zostanie wezwana do rannego gryfa. Co ta ogromna istota robi w ciasnej klatce w cyrku? Chyba nasza bohaterka zacznie walczyć o prawa zwierząt!

Scenarzystą „Enoli” jest Joris Chamblain, współautor wielu opowieści dla dzieci, w tym znanych polskiemu czytelnikowi „Pamiętników Wisienki”. Lucile Thibaudier to publikująca od kilku lat graficzka, która zdobyła uznanie rysunkami do komiksów napisanych właśnie przez Chamblaina, m.in. do cyklu „Sorcières sorcières”.
Enola i niezwykłe zwierzęta #03 Enola i niezwykłe zwierzęta #03 Enola i niezwykłe zwierzęta #03
Fortnite X Marvel: Wojna Zerowa #04

Fortnite X Marvel: Wojna Zerowa #04

Scenariusz: Christos Gage, Donald Mustard
Rysunki: José Luís
Wydanie: I
Data wydania: 2 Wrzesień 2022
Seria: Fortnite X Marvel: Wojna Zerowa
Tłumaczenie: Dariusz Stańczyk
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 170x260 mm
Stron: 24
Cena: 12,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 977272069721104

Tego lata fani Marvela i Fortnite mogą szykować się na kolejną, międzywymiarową bitwę z miniserią „FORTNITE X MARVEL: WOJNA ZEROWA”! Składający się z pięciu zeszytów komiksowy crossover jest wynikiem współpracy między wydawnictwem Marvel i odpowiedzialnym za Fortnite studiem Epic Games. Każdy zeszyt będzie zawierał kod pozwalający odblokować cyfrowe przedmioty w grze Fortnite. Czytelnicy będą mogli śledzić losy mieszkańców Wyspy uwięzionych w pozornie niekończącej się wojnie, a jedyną rzeczą, zdolną przeważyć szalę na korzyść którejś ze stron, okaże się skrystalizowany fragment punktu zerowego zagubiony w uniwersum Marvela. Spider-Man i Wolverine połączą siły z Shuri oraz kilkorgiem najbardziej lubianych postaci z Fortnite, aby odnaleźć zaginiony odłamek. Czy uda im się powstrzymać nadchodzącą katastrofę, zanim będzie za późno? Czy światy Marvela i Fortnite zdołają stawiać opór Urojonemu Reżimowi dostatecznie długo, by dać bohaterom szansę na wypełnienie zadania?

Fortnite X Marvel: Wojna Zerowa #04 Fortnite X Marvel: Wojna Zerowa #04 Fortnite X Marvel: Wojna Zerowa #04
Frnck #03: Poświęcenie

Frnck #03: Poświęcenie

Scenariusz: Olivier Bocquet
Rysunki: Brice Cossu
Okładka: Agata Cieślak
Wydanie: I
Data wydania: 7 Wrzesień 2022
Seria: Frnck
Druk: kolor
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 21,5x29,0 cm
Stron: 56
Cena: 34,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328150898

Dalszy ciąg przygód pochodzącego ze współczesności nastolatka w czasach prehistorycznych. Plemię przyjęło Francka, ale – jak każdy pełnoprawny członek grupy – musi on mieć pewne obowiązki. Jednak „miejskie” umiejętności nie na wiele przydają się w zamierzchłej przeszłości – Franck nie umie polować, nie wie, które rośliny są jadalne lub lecznicze, nie potrafi sam przeżyć w dzikiej puszczy. Sytuacja komplikuje się, gdy jeden z członków plemienia zapada na tajemniczą chorobę i zaraża pozostałych. Tylko Franck pozostaje zdrowy i musi zrobić wszystko, by uratować swoich „bliskich”.

Autorem serii jest francuski scenarzysta komiksowy Olivier Bocquet („Spirou et fantasio”), a rysunki wykonał Brice Cossu („Paradis perdu”).
Frnck #03: Poświęcenie Frnck #03: Poświęcenie Frnck #03: Poświęcenie
Grób Batmana

Grób Batmana

Scenariusz: Warren Ellis
Rysunki: Brian Hitch
Wydanie: I
Data wydania: 28 Wrzesień 2022
Seria: DC Black Label, Batman
Tłumaczenie: Jacek Żuławnik
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 17,0x26,0 cm
Stron: 296
Cena: 119,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328152939

Warren Ellis („Transmetropolitan”, „Authority”) i Bryan Hitch („Authority”), jeden z najbardziej nowatorskich duetów współczesnego komiksu, ponownie łączą siły, by opowiedzieć historię o życiu, śmierci i pytaniach, które większość z nas boi się zadawać Raz w tygodniu Alfred Pennyworth udaje się na niewielki cmentarz na terenie posiadłości należącej do jego pracodawcy i bez względu na pogodę starannie dogląda miejsc spoczynku Thomasa i Marthy Wayne’ów – usuwa chwasty, czyści pomniki, szoruje nagrobki. Jednocześnie zadaje sobie w duchu pytanie, kiedy przyjdzie mu się zajmować jeszcze jednym grobem... Najnowsze wyzwanie zmusza Batmana do zagłębienia się w umysł ofiary pozbawionej przez mordercę połowy twarzy i popycha go ku konfrontacji z wrogiem, którego wpływy sięgają najdalszych zakamarków Gotham. Każdy krok Batmana przybliża go do jego własnego grobu!

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach „The Batman’s Grave” #1-12.
Grób Batmana Grób Batmana Grób Batmana
Idefiks i Nieugięci #01: W tej dzielnicy żadnej łaciny!

Idefiks i Nieugięci #01: W tej dzielnicy żadnej łaciny!

Scenariusz: Yves Coulon, Matthieu Choquet, Jérôme Erbin
Rysunki: Jean Bastide, Philippe Fenech
Wydanie: I
Data wydania: 28 Wrzesień 2022
Seria: Idefiks i Nieugięci
Tłumaczenie: Marek Puszczewicz
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 21,6x21,6 cm
Stron: 68
Cena: 27,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328155282

Jest 52 rok przed narodzeniem Chrystusa. Cała Lutecja jest podbita przez Rzymian… Cała? Nie! Grupa nieugiętych zwierząt dowodzona przez Idefiksa nadal opiera się najeźdźcy!
Po pokonaniu galijskiego przywódcy Kamulogena przez generała Labienusa dzielny piesek Idefiks organizuje ruch oporu, żeby bronić galijskiego miasta przed rzymskim okupantem. Idefiks wraz ze swoją przyjaciółką Frygą, kocicą Przecherą i buldogiem Rygoriksem przychodzi z pomocą tym, którzy ponieśli konsekwencje rzymskiej okupacji… Na Teutatesa, tak im dadzą popalić, że Rzymianie zapomną od tego języka (łacińskiego) w gębach!

„Idefiks i Nieugięci” to całkiem nowa seria, ze świata Asteriksa. Jest to prequel, którego akcja dzieje się na dwa lata przed spotkaniem Idefiksa z Asteriksem i Obeliksem w Lutecji, w albumie „Wyprawa dookoła Galii”. Mały piesek ewoluuje w nowym świecie, gdzie funkcjonują wszystkie kody, dzięki którym Asteriks odniósł taki sukces.
Komiks tworzony jest na podstawie serialu animowanego, emitowanego od września 2021 roku na ekranach France Télévisions, który już w tym roku będzie miał swoją premierę w TVP.

Album został narysowany przez Jeana Bastide'a („Ptyś i Bill”) i Philippe'a Fenecha („Kumpelki”), dwóch młodych, wielce utalentowanych autorów, którzy postarali się utrzymać możliwie jak najbliżej stylu geniuszy René Goscinny’ego i Alberta Uderzo. Scenariusz stworzyli Matthieu Choquet, Jérôme Erbin i Yves Coulon. Pierwszy album zawiera trzy historie z niespodziewanymi gośćmi, dobrze już znanymi fanom Asteriksa: „Piłeczka Loftki”, „Fluctuat N-Iczk! Mergitur! ” oraz „Labienusie, nie dopadniesz mnie! ”.
Idefiks i Nieugięci #01: W tej dzielnicy żadnej łaciny! Idefiks i Nieugięci #01: W tej dzielnicy żadnej łaciny! Idefiks i Nieugięci #01: W tej dzielnicy żadnej łaciny!
Kajko i Kokosz. Opowieści z Mirmiłowa #01: Obłęd Hegemona

Kajko i Kokosz. Opowieści z Mirmiłowa #01: Obłęd Hegemona

Scenariusz: Maciej Kur, Tomasz Samojlik, Krzysztof Janicz
Rysunki: Tomasz Samojlik, Sławomir Kiełbus, Piotr Bednarczyk, Norbert Rybarczyk
Wydanie: II
Data wydania: 28 Wrzesień 2022
Seria: Kajko i Kokosz. Opowieści z Mirmiłowa
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 21,6x28,5 cm
Stron: 48
Cena: 29,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328155770

Wznowienie albumu z nową okładką autorstwa Sławomira Kiełbusa. „Kajko i Kokosz” Janusza Christy (1934–2008) to jedna z najsławniejszych polskich serii komiksowych.
W przezabawny sposób opowiada o przygodach dwóch słowiańskich wojów – mądrego i uczciwego Kajka oraz silnego i samolubnego Kokosza – służących kasztelanowi Mirmiłowi. Dwaj przyjaciele dzielnie bronią Mirmiłowa przed atakami niecnych zbójcerzy, raz po raz wpadając w tarapaty. „Kajko i Kokosz – Opowieści z Mirmiłowa” to oficjalna kontynuacja tej kultowej serii.

Albumy zawierają po kilka krótkich historyjek, tworzonych przez znanych polskich rysowników. Komiksy tworzone są w różnych stylach, a ich głównymi bohaterami często są drugoplanowe postacie oryginalnej serii. Zawsze jednak pozostają wierne duchowi oryginalnych komiksów Janusza Christy, z ich pełną humoru i przygód akcją oraz cartoonową kreską.

Tom „Obłęd Hegemona” zawiera cztery historyjki autorstwa Piotra Bednarczyka, Krysztofa Janicza, Sławomira Kiełbusa, Macieja Kura, Norberta Rybarczyka i Tomasza Samojlika. Hegemon nagle zacznie zachowywać się nad wyraz spokojnie i uprzejmie, przez co zbójcerze zaczną podejrzewać, że ich ukochany wódz popadł w obłęd. Kasztelan Mirmił obejmie ochroną wszystkie okoliczne zwierzęta, co bardzo nie spodoba się Krwawemu Barnabie, a na dodatek smok Miluś wpadnie w pułapkę. Cofniemy się w czasie do dzieciństwa Kajko i Kokosza i poznamy pewnych małych mieszkańców grodu. Zbój Łamignat za namową Jagi postanowi założyć szkołę, w której będzie uczył dzieci swojego fachu…

Wraz z tym albumem ukazuje się także wznowienie tomu „Łamignat Straszliwy” z nową okładką autorstwa Sławomira Kiełbusa oraz zupełnie nowy kolejny tom serii „Rozróby i romanse”.
Kajko i Kokosz. Opowieści z Mirmiłowa #01: Obłęd Hegemona Kajko i Kokosz. Opowieści z Mirmiłowa #01: Obłęd Hegemona Kajko i Kokosz. Opowieści z Mirmiłowa #01: Obłęd Hegemona Kajko i Kokosz. Opowieści z Mirmiłowa #01: Obłęd Hegemona
Kajko i Kokosz. Opowieści z Mirmiłowa #02: Łamignat Straszliwy

Kajko i Kokosz. Opowieści z Mirmiłowa #02: Łamignat Straszliwy

Scenariusz: Maciej Kur, Tomasz Samojlik
Rysunki: Tomasz Samojlik, Piotr Bednarczyk, Sławomir Kiełbus
Wydanie: II
Data wydania: 28 Wrzesień 2022
Seria: Kajko i Kokosz. Opowieści z Mirmiłowa
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 21,6x28,5 cm
Stron: 48
Cena: 29,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328155787

Wznowienie albumu z nową okładką autorstwa Sławomira Kiełbusa.

„Kajko i Kokosz” Janusza Christy (1934–2008) to jedna z najsławniejszych polskich serii komiksowych. W przezabawny sposób opowiada o przygodach dwóch słowiańskich wojów – mądrego i uczciwego Kajka oraz silnego i samolubnego Kokosza – służących kasztelanowi Mirmiłowi. Dwaj przyjaciele dzielnie bronią Mirmiłowa przed atakami niecnych zbójcerzy, raz po raz wpadając w tarapaty. „Kajko i Kokosz – Opowieści z Mirmiłowa” to oficjalna kontynuacja tej kultowej serii.

Albumy zawierają po kilka krótkich historyjek, tworzonych przez znanych polskich rysowników. Komiksy tworzone są w różnych stylach, a ich głównymi bohaterami często są drugoplanowe postacie oryginalnej serii. Zawsze jednak pozostają wierne duchowi oryginalnych komiksów Janusza Christy, z ich pełną humoru i przygód akcją oraz cartoonową kreską.

Tom „Łamignat Straszliwy” zawiera cztery historyjki autorstwa Piotra Bednarczyka, Sławomira Kiełbusa, Macieja Kura i Tomasza Samojlika. Wódz Hegemon wpadnie na kolejny genialny plan zdobycia Mirmiłowa, ale do jego powodzenia zabraknie mu jednego drobnego elementu… słonia! Podczas napadu na luksusowy powóz konny zbój Łamignat dostanie nietypowe zlecenie: ma porwać córką księcia Wydziwieja! Do Mirmiłowa przybywa wysłannik z Instytutu Badania Smoków Królewskiej Akademii Alchemicznej, aby zbadać smoka Milusia… Innym razem Mirmiła odwiedzi jego ukochany brat Wojmił, jednak ich radość nie potrwa długo…

Wraz z tym albumem ukazuje się także wznowienie tomu „Obłęd Hegemona” z nową okładką autorstwa Sławomira Kiełbusa oraz zupełnie nowy kolejny tom serii „Rozróby i romanse”."
Kajko i Kokosz. Opowieści z Mirmiłowa #02: Łamignat Straszliwy Kajko i Kokosz. Opowieści z Mirmiłowa #02: Łamignat Straszliwy Kajko i Kokosz. Opowieści z Mirmiłowa #02: Łamignat Straszliwy Kajko i Kokosz. Opowieści z Mirmiłowa #02: Łamignat Straszliwy
Kajko i Kokosz. Opowieści z Mirmiłowa #03: Rozróby i romanse

Kajko i Kokosz. Opowieści z Mirmiłowa #03: Rozróby i romanse

Scenariusz: Maciej Kur, Tomasz Samojlik
Rysunki: Piotr Bednarczyk, Sławomir Kiełbus, Tomasz Samojlik, Mieczysław Fijał, Magdalena Kania, Tomasz Lew Leśniak
Wydanie: I
Data wydania: 28 Wrzesień 2022
Seria: Kajko i Kokosz. Opowieści z Mirmiłowa
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 21,6x28,5 cm
Stron: 48
Cena: 29,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328155794

„Kajko i Kokosz” Janusza Christy (1934–2008) to jedna z najsławniejszych polskich serii komiksowych. W przezabawny sposób opowiada o przygodach dwóch słowiańskich wojów – mądrego i uczciwego Kajka oraz silnego i samolubnego Kokosza – służących kasztelanowi Mirmiłowi. Dwaj przyjaciele dzielnie bronią Mirmiłowa przed atakami niecnych zbójcerzy, raz po raz wpadając w tarapaty. „Kajko i Kokosz – Opowieści z Mirmiłowa” to oficjalna kontynuacja tej kultowej serii.

Albumy zawierają po kilka krótkich historyjek, tworzonych przez znanych polskich rysowników. Komiksy tworzone są w różnych stylach, a ich głównymi bohaterami często są drugoplanowe postacie oryginalnej serii. Zawsze jednak pozostają wierne duchowi oryginalnych komiksów Janusza Christy, z ich pełną humoru i przygód akcją oraz cartoonową kreską.

Tom „Rozróby i romanse” zawiera siedem historyjek autorstwa Piotra Bednarczyka, Mieczysława Fijała, Magdaleny „Meago” Kani, Sławomira Kiełbusa, Macieja Kura, Tomasza Leśniaka i Tomasza Samojlika. Zbójcerze wreszcie wybiorą się na zasłużone wakacje, a także wymyślą nowy wspaniały podstęp. Łamignat będzie siał postrach na ziemiach Gromihorda. Woj Wit w porywie swojego serca wyruszy na pełną niebezpieczeństw wyprawę. Mirmił postanowi za wszelką cenę zwyciężyć w konkursie, który… sam wymyślił, zabierze także swoją ukochaną żonę Lubawę w romantyczną podróż tylko we dwoje. Kokosz zaś odkryje w sobie wielki talent.

Wraz z tym tomem ukazuje się także wznowienie dwóch pierwszych tomów serii – „Obłęd Hegemona” i „Łamignat Straszliwy” – z nowymi okładkami autorstwa Sławomira Kiełbusa.
Kajko i Kokosz. Opowieści z Mirmiłowa #03: Rozróby i romanse Kajko i Kokosz. Opowieści z Mirmiłowa #03: Rozróby i romanse Kajko i Kokosz. Opowieści z Mirmiłowa #03: Rozróby i romanse
Kajtek i Koko. Londyński kryminał

Kajtek i Koko. Londyński kryminał

Scenariusz: Janusz Christa
Rysunki: Janusz Christa
Wydanie: I kolorowe
Data wydania: 28 Wrzesień 2022
Seria: Kajtek i Koko, Klasyka Polskiego Komiksu
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 216x285 mm
Stron: 72
Cena: 49,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328155848

Nowa kolorowa edycja detektywistycznych przygód Kajtka i Koka!

„Bliscy krewni” późniejszych bohaterów Janusza Christy Kajka i Kokosza na tropie groźnych przestępców! W podlondyńskiej willi lorda Chewroleta dochodzi w nocy do zuchwałej kradzieży unikatowego brylantowego naszyjnika zwanego Wielkim Wozem. Nazajutrz do Londynu przypływa statek z marynarzami Kajtkiem i Kokiem na pokładzie. Bohaterowie postanawiają przespacerować się po mieście. W parku Koko podsłuchuje niechcący dziwną rozmowę dwóch przechodniów o skradzionym naszyjniku, a zaraz potem znajduje porzuconą gazetę z artykułem o tejże kradzieży. Splot okoliczności sprawia, że Kajtek i Koko podejmują się próby rozwiązania zagadki skradzionego naszyjnika.

Kajtek i Koko – Londyński kryminał – komiks stworzony przez Janusza Christę (1934–2008) pierwotnie ukazywał się na łamach „Wieczoru Wybrzeża” w latach 1967–1968.

Niniejsze wydanie zawiera wszystkie pierwotne odcinki komiksu, pokolorowane i poddane obróbce graficznej.
Kajtek i Koko. Londyński kryminał Kajtek i Koko. Londyński kryminał Kajtek i Koko. Londyński kryminał
Krasnolud Nap #05: To nie czas na podróże w czasie

Krasnolud Nap #05: To nie czas na podróże w czasie

Scenariusz: Maciej Jasiński
Rysunki: Krzysztof Trystuła
Wydanie: I
Data wydania: 28 Wrzesień 2022
Seria: Krasnolud Nap, Konkurs im. Janusza Christy
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 215 x 290 mm
Stron: 40
Cena: 34,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328166011

To już piąty tom tej humorystycznej serii. Lord Dartor wymyśla nowy genialny plan, jak zemścić się na Krasnoludzie Napie i gadającym psie Azie. Jednak gdy jest już bliski sukcesu, w skutek pewnego splotu zdarzeń bohaterowie trafiają w przyszłość do 2022 roku na konwent komiksowy w Łodzi! Kupią sobie tam komiks, ustawią się w kolejce po autograf, a nawet wezmą udział w konkursie cosplayowców! Prawdziwa niespodzianka czeka ich jednak dopiero po powrocie do zamku...

Album stworzyli Maciej Jasiński, scenarzysta wielu komiksów biograficznych i komiksów dla dzieci (np. „Uczeń Heweliusza”, „Detektyw Miś Zbyś na tropie”, „Bajka wybierajka”), oraz Krzysztof Trystuła, ilustrator, projektant graficzny i autor komiksów (m.in. albumu „Uczeń Heweliusza”). Komiks został nagrodzony w drugiej edycji „Konkursu im. Janusza Christy na komiks dla dzieci”.
Krasnolud Nap #05: To nie czas na podróże w czasie Krasnolud Nap #05: To nie czas na podróże w czasie Krasnolud Nap #05: To nie czas na podróże w czasie
Lucky Luke. Kid Lucky #03: Statua Squaw

Lucky Luke. Kid Lucky #03: Statua Squaw

Scenariusz: Achde
Rysunki: Achde
Wydanie: I
Data wydania: 7 Wrzesień 2022
Seria: Lucky Luke
Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 21,6x28,5 cm
Stron: 48
Cena: 29,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328160279

Trzeci tom serii o pełnym szalonych zabaw dzieciństwie najsławniejszej z komiksowych legend Dzikiego Zachodu. Poznajemy pierwsze przygody sprytnego urwisa, który kiedyś będzie rewolwerowcem szybszym od własnego cienia. Niesforny Lucky Luke marzy o życiu kowboja i chwytaniu desperados. Nie rozumie, dlaczego tylu rzeczy nie może robić, chociażby grać w pokera. Podoba mu się jasnowłosa Joannie, ale aż dostaje ciarek na myśl o małżeństwie. Na szczęście czeka go jeszcze wiele radosnych lat, zanim stanie się dorosły! Ale nawet wtedy co jakiś czas będzie powracał do dzieciństwa dzięki niecodziennym wydarzeniom takim jak spotkanie z pewnym sprzedawcą zabawek...

Cykl o Lucky Luke’u był przez wiele lat tworzony przez mistrzów komiksu Morrisa i Goscinnego, a po ich śmierci jest kontynuowany przez uznanych francuskich autorów. Achdé, pomysłodawca serii przygód małego Luke’a, jest współtwórcą kilkunastu opowieści humorystycznych takich jak „Big Twin” czy „Esmeralda”.
Lucky Luke. Kid Lucky #03: Statua Squaw Lucky Luke. Kid Lucky #03: Statua Squaw Lucky Luke. Kid Lucky #03: Statua Squaw
Maja i Minizaury #04: I kto to gada?

Maja i Minizaury #04: I kto to gada?

Scenariusz: Kajetan Wykurz
Rysunki: Kajetan Wykurz
Wydanie: I
Data wydania: 28 Wrzesień 2022
Seria: Maja i Minizaury, Konkurs im. Janusza Christy
Druk: kolor
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 170x260 mm
Stron: 48
Cena: 29,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328166028

Szeregowy Velo został porwany i umieszczony w tajnym laboratorium. Maja i jej mali przyjaciele ruszają mu na ratunek. Jednak akcja odbicia Minizaura mocno się komplikuje, kiedy jego towarzysze wpadają w pułapkę i również zostają uwięzieni. Cała nadzieja w Mai!

Autorem komiksu jest ilustrator książek dla dzieci, scenarzysta i rysownik komiksowy Kajetan Wykurz, pokolorował zaś Robert Sienicki. Komiks nagrodzony w trzeciej edycji „Konkursu im. Janusza Christy na komiks dla dzieci”.
Maja i Minizaury #04: I kto to gada? Maja i Minizaury #04: I kto to gada? Maja i Minizaury #04: I kto to gada?
Malutki Lisek i Wielki Dzik #08: Trzy słowa

Malutki Lisek i Wielki Dzik #08: Trzy słowa

Scenariusz: Berenika Kołomycka
Rysunki: Berenika Kołomycka
Wydanie: I
Data wydania: 28 Wrzesień 2022
Seria: Malutki Lisek i Wielki Dzik, Konkurs im. Janusza Christy
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 215x290 mm
Stron: 48
Cena: 34,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328166066

Z końcem lipca dni są długie i ciepłe. Mieszkańcy lisiej dolinki przesypiają ten leniwy czas w cieniu drzew lub w chłodnych zakamarkach swoich norek. Wszyscy czekają na przyjemny wieczorny wietrzyk lub orzeźwiający deszcz… no prawie wszyscy, bo Mała Ryjówka nie może usiedzieć w miejscu i szuka przygody. A jak wiadomo przygody nie zawsze są bezpieczne i spokojne… Ósmy tom uwielbianej przez najmłodszych czytelników serii o przesympatycznych zwierzątkach z dolinki. Pierwszy tom cyklu został nagrodzony w „Konkursie im. Janusza Christy na komiks dla dzieci”.

Autorką komiksu jest Berenika Kołomycka, graficzka, ilustratorka i projektantka. Stworzyła rysunki do albumów „Wykolejeniec” (scen. Grzegorz Janusz) i „Tej nocy dzika paprotka” (scen. Marzena Sowa). W 2011 roku za krótki komiks „O psie, który czuł się człowiekiem” zdobyła, wraz ze scenarzystą Michałem Narożnikiem, Nagrodę Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi.
Malutki Lisek i Wielki Dzik #08: Trzy słowa Malutki Lisek i Wielki Dzik #08: Trzy słowa Malutki Lisek i Wielki Dzik #08: Trzy słowa
Przygody wielkiego wezyra Iznoguda. Tom 6

Przygody wielkiego wezyra Iznoguda. Tom 6

Scenariusz: Jean Tabary
Rysunki: Jean Tabary
Wydanie: I
Data wydania: 7 Wrzesień 2022
Seria: Iznogud
Tłumaczenie: Marek Puszczewicz
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 21,6x28,5 cm
Stron: 196
Cena: 119,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328156548

Iznogud to niewielki wzrostem, ale wielce ambitny wezyr. Nie wystarcza mu stanowisko głównego zausznika władcy Bagdadu, dlatego nie cofnie się przed żadnym łotrostwem ani najokropniejszą zdradą, aby zostać kalifem w miejsce kalifa! Razem ze swoim sługą Pali Bebehem każdego dnia knują, jak odebrać tron łatwowiernemu Harunowi Arachidowi. Iznogud obsesyjnie pragnie zająć miejsce kalifa. I dlatego nic go nie zatrzyma.

To szósty album z cyklu „Przygody wielkiego wezyra Iznoguda”. Zawiera tomy: „Pułapka syreny”, „Koszmary Iznoguda” (drugi i trzeci tom) oraz „Powroty Iznoguda”.
Przygody wielkiego wezyra Iznoguda. Tom 6 Przygody wielkiego wezyra Iznoguda. Tom 6 Przygody wielkiego wezyra Iznoguda. Tom 6
Ptyś i Bill #10: Nie ma jak leniuchowanie

Ptyś i Bill #10: Nie ma jak leniuchowanie

Scenariusz: Jean Roba
Rysunki: Jean Roba
Wydanie: I
Data wydania: 28 Wrzesień 2022
Seria: Ptyś i Bill, Komiksy są super
Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
Druk: kolor
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 16,7x25,5 cm
Stron: 144
Cena: 49,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328149526

Chłopiec Ptyś ma spaniela Billa... A może należałoby powiedzieć, że to Bill ma Ptysia, bo chwilami nie wiadomo, kto tu jest sprytniejszy i gra pierwsze skrzypce. Sympatyczni bohaterowie robią dowcipy wszystkim – sobie nawzajem, kolegom, innym zwierzętom... Kłopoty zaczynają się, gdy ofiarami kawałów padają rodzice chłopca, a nawet policjanci. Niektórzy ludzie nie mają poczucia humoru, na szczęście Ptyś i Bill są tak rozbrajający, że wiele rzeczy uchodzi im na sucho!

Twórcą serii był legendarny belgijski scenarzysta i rysownik Jean Roba (1930–2006; m. in. „Sprycjan i Fantazjusz”), który wymyślał przygody chłopca i jego psa od 1959 do 2001 roku. Od 2003 roku cykl jest kontynuowany przez innych autorów. Album zbiorczy zawiera trzy tomy oryginalne: „Psoty Billa”, „Nie ma jak leniuchowanie!” oraz „Tata, mama, Ptyś... i ja!”.
Ptyś i Bill #10: Nie ma jak leniuchowanie Ptyś i Bill #10: Nie ma jak leniuchowanie Ptyś i Bill #10: Nie ma jak leniuchowanie
Ród X. Potęgi X

Ród X. Potęgi X

Scenariusz: Jonathan Hickman
Rysunki: Pepe Larraz, R.B. Silva
Wydanie: I
Data wydania: 28 Wrzesień 2022
Seria: X-Men, Marvel Fresh
Tłumaczenie: Marek Starosta
Druk: kolor
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 16,7x25,5 cm
Stron: 448
Cena: 139,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328154575

Nowy rozdział w historii X-Men!
„Gdy spaliście, świat się zmienił”. Wypowiadając te słowa, Profesor X obwieścił mieszkańcom Ziemi narodziny nowego kraju na wyspie Krakoa. To coś więcej niż azyl – to potężne państwo z własnym prawem i językiem oraz niebywale zaawansowaną biotechnologią, dzięki której mutanci zamierzają wywalczyć uznanie w świecie ludzi. Konsekwencje ich działań będą odczuwalne za sto, a nawet za tysiąc lat! Oto opowieść o tym, jak umarło dawne marzenie o harmonijnym współistnieniu ludzi i mutantów – i jak narodziło się nowe.

Scenariusz tego tomu, otwierającego zupełnie nowy rozdział w historii X-Men, napisał Jonathan Hickman, znany z „Fantastycznej Czwórki” oraz pełnej rozmachu sagi o Avengers zakończonej crossoverem „Tajne wojny”. Rysunki stworzyli Pepe Larraz („Avengers: Nie poddamy się”) i R.B. Silva („Amazing Spider-Man”, „Uncanny X-Men”). Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach „House of X” #1–6 i „Powers of X” #1–6.
Ród X. Potęgi X Ród X. Potęgi X Ród X. Potęgi X
Silver Surfer. Tom 1

Silver Surfer. Tom 1

Scenariusz: Dan Slott, Michael Allred
Rysunki: Michael Allred, Laura Allred
Wydanie: I
Data wydania: 28 Wrzesień 2022
Seria: Silver Surfer, Marvel Classic
Tłumaczenie: Jacek Żuławnik
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 170x260 mm
Stron: 360
Cena: 149,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328154469

Jako strażnik kosmicznych szlaków Silver Surfer zwiedził wszechświat wzdłuż i wszerz, przez co sądził, że nic go już nie zaskoczy… aż spotkał Dawn Greenwood z Ziemi! Wspólnie z nią wyprawi się w najdalsze i najdziwniejsze zakątki kosmosu, odwiedzi świadomą planetę Euforię, pozna Królową Nigdy, panią wszelkiej możliwości, i pomoże odnaleźć drogę do raju istotom, które zdołały umknąć przed nienasyconym głodem Pożeracza Światów. Ani Surfer, ani Dawn nigdy nie zapomną tej zwariowanej podróży. Czy jednak rzeczywiście pisane jest im żyć później długo i… nieszczęśliwie?

Przedstawiamy pierwszy tom wyróżnionej Nagrodą Eisnera opowieści autorstwa scenarzysty Dana Slotta („Amazing Spider-Man”, „The Superior Spider-Man”) oraz Michaela i Laury Allredów („FF”, „X-Force”, „X-Statix”), znanych z wyjątkowego stylu inspirowanego pop-artem. Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach „Silver Surfer” (2014) #1–15 i „All-New Marvel Now! Point One” #1.
Silver Surfer. Tom 1 Silver Surfer. Tom 1 Silver Surfer. Tom 1
Stan przyszłości. Batman

Stan przyszłości. Batman

Scenariusz: Paul Jenkins, Mariko Tamaki, John Ridley
Rysunki: Ben Oliver, Dan Mora, Laura Braga
Wydanie: I
Data wydania: 28 Wrzesień 2022
Seria: Batman, Stan przyszłości
Tłumaczenie: Tomasz Sidorkiewicz
Druk: kolor
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 16,7x25,5 cm
Stron: 384
Cena: 129,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328156616

Pierwszy z trzech tomów eventu „Stan przyszłości” przedstawiającego, jak mogą potoczyć się losy świata po wydarzeniach, które wstrząsnęły czasoprzestrzenią po zakończeniu sagi „Batman: Death Metal”. Album „Stan przyszłości – Batman” skupia się na Gotham i członkach batrodziny, kolejne rozwiną wątki dotyczące Supermana i Ligi Sprawiedliwości.
Przenosimy się do świata, w którym wszyscy członkowie Ligi Sprawiedliwości nie żyją, a do głosu dochodzi następne pokolenie bohaterów. Poznajemy nowego Batmana, Supermana, Wonder Woman oraz innych superherosów. Dowiadujemy się także, czym jest Magistrat. Poznajemy świat przyszłości, który jest czymś więcej niż alternatywną historią.

W Gotham pojawia się złowroga siła, z jaką członkowie batrodziny nie mieli jeszcze do czynienia. Magistrat – prywatna agencja nadzorująca przestrzegania prawa – kontroluje niemal wszystko: handel, prawa obywatelskie, wprowadza nawet godzinę policyjną. Funkcjonariusze Magistratu korzystają z nowoczesnej broni, taktyki wojskowej i technik inwigilacji, aby polować na działających w mieście bohaterów i złoczyńców. Zapewniają wszystkim bezpieczeństwo, choć takie postępowanie okupione jest znacznym ograniczeniem swobód obywatelskich. Mieszkańców Gotham chroni również nowy Mroczny Rycerz patrolujący ulice miasta... a dawni bohaterowie i złoczyńcy zaczynają współpracować, aby uwolnić miasto z rąk Magistratu! Jak to zwykle bywa, zawsze najciemniej jest przed świtem...

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach amerykańskich serii „Future State: Superman/Batman” #1-2, „Future State: The Next Batman” #1-4, „Future State: Dark Detective” #1-4, „Future State: Catwoman” #1-2, „Future State: Harley Quinn” #1-2.
Stan przyszłości. Batman Stan przyszłości. Batman Stan przyszłości. Batman
Star Wars. Doktor Aphra #03: Wojna łowców nagród

Star Wars. Doktor Aphra #03: Wojna łowców nagród

Scenariusz: Alyssa Wong
Rysunki: Minkyu Jung, Federico Sabbatini
Wydanie: I
Data wydania: 28 Wrzesień 2022
Seria: Star Wars. Doktor Aphra, Marvel Now 2.0
Tłumaczenie: Jacek Drewnowski
Druk: kolor
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 16,7x25,5 cm
Stron: 120
Cena: 49,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328155428

Tom 3 z cyklu „Doktor Aphra", wydawanego przez Marvela od 2020 roku, opowiadający o losach awanturniczej archeolożki, która zadarła z samym Darthem Vaderem. Doktor Aphra i Sana Starros odkrywają dziwaczny, porzucony statek... ale na pokładzie czeka na nie koszmar niewidziany w galaktyce od niepamiętnych czasów. A na domiar złego muszą się zmierzyć z budzącym postrach łowcą nagród – Durge’em! Później tajemnicze zaproszenie prowadzi Aphrę i Sanę na ekskluzywne przyjęcie, gdzie roi się od łotrów i szumowin! Czy przetrwają przestępczą imprezę towarzyską stulecia? A może zdemaskuje je jakiś znajomy, realizujący własne cele? Stając twarzą w twarz z osobą, której najbardziej nie chciała spotkać, zdeprawowana pani doktor wpada w kłopoty, z których być może nie uda jej się wykpić gładką mówką.

Autorami tomu są amerykańska pisarka Alyssa Wong, laureatka nagród Nebula, World Fantasy Award i Locus (Aero, Carnage, Future Fight First) oraz rysownicy Minkyu Jung (Flash, Nightwing, Batgirl) i Federico Sabbatini (Spider-Man, Moonknight, Elektra).
Star Wars. Doktor Aphra #03: Wojna łowców nagród Star Wars. Doktor Aphra #03: Wojna łowców nagród Star Wars. Doktor Aphra #03: Wojna łowców nagród
Star Wars. Łowcy nagród #03: Wojna łowców nagród

Star Wars. Łowcy nagród #03: Wojna łowców nagród

Scenariusz: Ethan Sacks
Rysunki: Paolo Villanelli
Wydanie: I
Data wydania: 28 Wrzesień 2022
Seria: Star Wars. Łowcy nagród
Tłumaczenie: Katarzyna Nowakowska
Druk: kolor
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 16,7x25,5 cm
Stron: 140
Cena: 49,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328155466

Nowa seria ze świata Gwiezdnych Wojen oryginalnie wydawana przez Marvela od 2020 roku. Valance i jego partner mimo woli, Dengar, chcą dopaść Bobę Fetta i jego cenny ładunek, a ścigają ich niebezpieczni prześladowcy. Wkrótce wyjdzie na jaw mroczny sekret z przeszłości Valance’a związany z Hanem Solo, co mimo upływu lat może się skończyć jego śmiercią! Ale kim jest tajemniczy przywódca oddziału zabójców, który doprowadzi Valance’a do starcia na śmierć i życie ze starym przyjacielem? Tymczasem T’onga przegrywa z liczniejszym przeciwnikiem – ma jednak w zanadrzu ostatnią niespodziankę! A gdy tajemniczy mózg stojący za wszystkim wykonuje swój ruch, Valance i Dengar próbują szczęścia w kasynie w Canto Bight, T’onga zaś zbiera ekipę... pełną przerażających, choć znajomych twarzy.

Autorami albumu są amerykański scenarzysta Ethan Sacks (Star Wars: Galaxy’s Edge, Star Wars: Allegiance, Old Man Hawkeye) i włoski rysownik Paolo Villanelli (Star Wars: Lando – Double or Nothing, Star Wars: Jedi Fallen Order – Dark Temple).
Star Wars. Łowcy nagród #03: Wojna łowców nagród Star Wars. Łowcy nagród #03: Wojna łowców nagród Star Wars. Łowcy nagród #03: Wojna łowców nagród
Światła Północy #04: Wyprawa do królestwa trolli

Światła Północy #04: Wyprawa do królestwa trolli

Scenariusz: Malin Falch
Rysunki: Malin Falch
Wydanie: I
Data wydania: 7 Wrzesień 2022
Seria: Światła Północy
Tłumaczenie: Mateusz Lis
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 14,8x21,0 cm
Stron: 168
Cena: 49,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328155336

Czwarty tom sagi o krainie Jotundale, gdzie mieszkają ludzie gór, wikingowie, trolle, mówiące niedźwiedzie i węże morskie. „Światła Północy” to piękna podróż do świata skandynawskich mitów, legend i baśni.
Sonja, dziewczynka, która przeniosła się do tego niezwykłego miejsca, wyrusza razem z walecznym Espenem i czarodziejką Lottą w pełną niebezpieczeństw podróż ku górze, gdzie mieszka król trolli. Zamierzają uwolnić stryja Sonji, ale czy mają jakiekolwiek szanse w walce z ogromnymi potworami? Na szczęście dołączy do nich wesoła istota o zadziwiających zdolnościach. Może z jej pomocą zdołają wypełnić misję. Młoda bohaterka pozna też pewną tajemnicę z przeszłości magicznej wyspy...

Autorka komiksu, urodzona w 1993 roku Norweżka Malin Falch, dorastała w Trondheim, a obecnie mieszka w Oslo. „Światła Północy” to jej debiutancka seria. Pierwszy tom cyklu został wyróżniony dwiema ważnymi norweskimi nagrodami: Pondus i ARKs barnebokpris.
Światła Północy #04: Wyprawa do królestwa trolli Światła Północy #04: Wyprawa do królestwa trolli Światła Północy #04: Wyprawa do królestwa trolli
Thorgal - Młodzieńcze lata #10: Sydönia

Thorgal - Młodzieńcze lata #10: Sydönia

Scenariusz: Yann
Rysunki: Roman Surżenko
Wydanie: I
Data wydania: 28 Wrzesień 2022
Seria: Thorgal - Młodzieńcze lata
Tłumaczenie: Wojciech Birek
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 21,5x29,0 cm
Stron: 56
Cena: 29,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328156746

Dziesiąta część sagi o młodzieńczych przygodach Thorgala, przybysza z gwiazd żyjącego wśród wikingów Północy, oraz jego ukochanej Aaricii.
Okrutny król Danii zginął, dlatego jego syn z nieprawego łoża Swen postanawia wrócić do ojczyzny i upomnieć się o koronę. Wymusza na Thorgalu, aby ten zostawił Aaricię wśród sprzymierzeńców, a sam wybrał się z nim na wyprawę w celu zdobycia tronu. Swen nie wie, że w Danii już jest ktoś, kto zamierza zagarnąć władzę po Haraldzie, i że ten ktoś nie cofnie się przed niczym, aby dopiąć celu. Czy Swen zdoła zwyciężyć i czy Thorgal wreszcie będzie mógł wrócić z ukochaną do rodzinnej wioski?

Autorami serii „Thorgal – Młodzieńcze lata” są francuski scenarzysta Yann Le Pennetier oraz rosyjski rysownik Roman Surżenko. Oprócz tego cyklu wspólnie tworzą też inną historię z uniwersum Thorgala – „Thorgal – Louve”, opowiadającą o przygodach córki ciemnowłosego wikinga.
Thorgal - Młodzieńcze lata #10: Sydönia Thorgal - Młodzieńcze lata #10: Sydönia Thorgal - Młodzieńcze lata #10: Sydönia
Tom Strong. Tom 3

Tom Strong. Tom 3

Wydanie: I
Data wydania: 28 Wrzesień 2022
Seria: Tom Strong
Tłumaczenie: Paulina Braiter
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 170 × 260 mm
Stron: 320
Cena: 129,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328156043

Trzeci i ostatni tom edycji zbiorczej bestsellerowej serii wymyślonej przez Alana Moore’a. W tym albumie swój talent scenopisarski i ilustracyjny pokazało wielu autorów amerykańskich i europejskich, którzy doprowadzili do końca sagę o Tomie Strongu. Wychowany w niezwykłych warunkach Tom wraz z żoną Dhaluą, córką Teslą oraz towarzyszami – inteligentną małpą Królem Salomon i mechanicznym służącym Pneumanem – stawiają czoło kolejnym porywającym wyzwaniom! Wyjaśnią sprawę zagrożenia z przestworzy, przeciwstawią się młodej kobiecie, która odmienia rzeczywistość, pokonają niezwykłą złodziejkę dzieł sztuki, dotrą do pradawnej świątyni, wyzwolą się z zaklęcia świata alternatywnego... Przeżyją jeszcze mnóstwo innych przygód nie tylko w Millennium City, ale także w innych częściach świata!

Serię brytyjskiego giganta komiksu Alana Moore’a („Strażnicy”, „Promethea”, „V jak vendetta”, „Liga Niezwykłych Dżentelmenów”, „Prosto z piekła”, „Marvelman”) i amerykańskiego grafika Chrisa Sprouse’a („Batman”, „Hammerlocke”) kontynuują w tym tomie tak znani twórcy jak Brian Vaughan, Michael Moorcock, Peter Snejbjerg czy Duncan Fegredo. Tom zawiera zeszyty 25–36 serii oryginalnej.
Tom Strong. Tom 3 Tom Strong. Tom 3 Tom Strong. Tom 3 Tom Strong. Tom 3
Toska z lasu #02: Spiski, ucieczki, tajemnice i porwania

Toska z lasu #02: Spiski, ucieczki, tajemnice i porwania

Scenariusz: Teresa Radice
Rysunki: Stefano Turconi
Wydanie: I
Data wydania: 7 Wrzesień 2022
Seria: Toska z lasu
Tłumaczenie: Agata Cieślak
Druk: kolor
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 21,5x29,0 cm
Stron: 48
Cena: 34,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328154827

Drugi tom przygodowej serii o nastoletniej buntowniczce ze średniowiecznej Italii – Tosce i jej przyjaciołach. Podczas gdy pan na Castelguelfo szykuje się do wojny z nikczemnym Gautierem z Brienne, jego córka Lucilla wymyka się z rodzinnego zamku i poznaje świat w towarzystwie zakonnika Cosimo oraz swoich nowych znajomych – Toski i Rinalda. W drodze troje bohaterów przeżywa wspaniałe przygody, ale gdy wojna jest tuż-tuż, na każdym kroku czai się niebezpieczeństwo…

Twórcami serii są znani włoscy scenarzyści i ilustratorzy Teresa Radice i Stefano Turconi, autorzy m.in. przygodowych serii "Violette around the world" i "Forbidden Harbour".
Toska z lasu #02: Spiski, ucieczki, tajemnice i porwania Toska z lasu #02: Spiski, ucieczki, tajemnice i porwania Toska z lasu #02: Spiski, ucieczki, tajemnice i porwania
Trzej muszkieterowie

Trzej muszkieterowie

Scenariusz: Fabrizio Lo Bianco, Aleksander Dumas
Rysunki: Andres Jose Mossa
Wydanie: I
Data wydania: 28 Wrzesień 2022
Seria: Adaptacje literatury
Tłumaczenie: Ernest Kacperski
Druk: kolor
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 21,5x29,0 cm
Stron: 48
Cena: 34,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 788328154766

Komiksowa adaptacja jednej z najbardziej znanych powieści płaszcza i szpady, wielokrotnie ekranizowanej i przetłumaczonej na wiele języków książki Aleksandra Dumasa.
Marzeniem młodego szlachcica d`Artagnana jest zostać przyjętym w szeregi muszkieterów – elitarnej formacji przybocznej króla Francji. Rusza więc z rodzinnej Gaskonii do Paryża, by urzeczywistnić marzenie. Mając w pamięci przykazanie ojca, by pojedynkował się z każdym, kto go obrazi, d`Artagnan wyzywa na pojedynek najpierw tajemniczego nieznajomego, który odmawia mu tego honoru, a potem trzech najsłynniejszych muszkieterów królewskich, i w rezultacie wplątuje się w międzynarodową aferę, która może zaważyć na przyszłości królowej. Znana przygodowa fabuła w komiksowej odsłonie nabiera nowych barw i zachęca do powrotu do oryginalnej powieści!

Autorem scenariusza tej adaptacji jest włoski pisarz i scenarzysta Fabrizio Lo Bianco („La guerra di Toni”), natomiast rysunki wykonał pochodzący z Wenezueli malarz, ilustrator, rysownik i kolorysta Andres José Mossa („Star Wars”).
Trzej muszkieterowie Trzej muszkieterowie Trzej muszkieterowie
Ultimate X-Men. Tom 5

Ultimate X-Men. Tom 5

Scenariusz: Brian K. Vaughan
Rysunki: Brandon Peterson, Andy Kubert, Stuart Immonen
Wydanie: I
Data wydania: 28 Wrzesień 2022
Seria: Ultimate X-Men, Marvel Classic
Tłumaczenie: Marcin Roszkowski
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 170x260 mm
Stron: 300
Cena: 129,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328154506

X-Men nie zdążyli jeszcze pogodzić się ze śmiercią jednego ze swoich, a już grozi im kolejne niebezpieczeństwo. Złowieszczy Mister Sinister uparł się, by dać im więcej powodów do żałoby, i nie zawaha się zaatakować uczniów Xaviera nawet w ich własnym domu.
Tymczasem Rogue zostaje porwana, na scenę powraca Gambit, a na odległej wyspie magnat medialny Mojo transmituje brutalny program, którego główną atrakcją jest polowanie na mutantów. Czy to właśnie X-Men staną się jego następnymi gwiazdami?

Scenariusz napisał Brian K. Vaughan („Ex Machina”, „Runaways”, „Y – ostatni z mężczyzn”), a rysunki stworzyli Brandon Peterson („Era Ultrona”), Andy Kubert („Flashpoint”) oraz Stuart Immonen („All-New X-Men”, „Ultimate Spider-Man”). Album zawiera zeszyty „Ultimate X-Men” #46–57.
Ultimate X-Men. Tom 5 Ultimate X-Men. Tom 5 Ultimate X-Men. Tom 5
Wiedźmin. Ronin #01

Wiedźmin. Ronin #01

Scenariusz: Rafał Jaki
Rysunki: Hataya, Akiramela, Akira Mitsusawa, Hanzo, Mattchew Meyer
Wydanie: I
Data wydania: 7 Wrzesień 2022
Seria: Wiedźmin
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 170x260 mm
Stron: 128
Cena: 49,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328155725

Mroczny świat wiedźmina przeniesiony w realia feudalnej Japonii z epoki Edo. Geralt podróżuje po kraju, a celem jego poszukiwań jest yuki onna, tajemnicza pani śniegu. Znalezienie jej nie będzie jednak wcale takie proste, a po drodze wiedźminowi przyjdzie zmierzyć się z kappą i innymi przeciwnikami wywodzącymi się z japońskich legend i mitów. Czy mozolnie zbierane wskazówki w końcu ułożą się w całość i Geralt odnajdzie zjawiskową kobietę?

Autorem scenariusza jest Rafał Jaki, a rysunki przygotował Hataya.
Wiedźmin. Ronin #01 Wiedźmin. Ronin #01 Wiedźmin. Ronin #01
Yakari #14: Lot kruków

Yakari #14: Lot kruków

Scenariusz: Job
Rysunki: Derib
Wydanie: I
Data wydania: 7 Wrzesień 2022
Seria: Yakari
Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 21,6x28,5 cm
Stron: 48
Cena: 29,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 788328150706

Czternasty tom opowieści o znającym język zwierząt małym Indianinie, który razem z dzielnym koniem i przyjaciółmi przeżywa wspaniałe przygody.

Siuks o imieniu Powolny Łoś wpada w pułapkę kruka, który ma groźne zamiary, bo chce stać się równy mitycznemu stwórcy świata! Tęcza i Yakari spróbują pomóc Łosiowi, ale czy uda im się zapobiec magicznemu niebezpieczeństwu? Poznaj historię, w której ukazano indiańskie wierzenie, że kruki są jednymi z najmądrzejszych stworzeń na Ziemi.

Cykl stworzyli pod koniec lat 60. dwaj Szwajcarzy – scenarzysta Job (André Jobin) oraz rysownik Derib (Claude de Ribaupierre). Za tomy 6 i 31 „Yakariego” (odpowiednio w latach 1982 i 2006) dostali nagrody Festiwalu Komiksowego w Angoulême w różnych kategoriach komiksu dziecięcego. Do dziś ukazało się ponad 40 albumów serii, która wciąż bawi młodszych i starszych czytelników.
Yakari #14: Lot kruków Yakari #14: Lot kruków Yakari #14: Lot kruków[ljc]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-