reklama baner reklama
baner

Komiks

Delisie #02: Mniam, mniam, mniam

Delisie #02: Mniam, mniam, mniam

Scenariusz: Maciej Kur
Rysunki: Magdalena Kania
Wydanie: I
Data wydania: 28 Wrzesień 2022
Seria: Delisie
Druk: kolor
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 21,5x29,0 cm
Stron: 48
Cena: 34,90 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328155541
ZAPOWIEDŹ
WASZA OCENA
Brak głosów...
Wracamy do cudownego świata Delisi – dziewczynek, które są uosobieniem potraw, jakie wszyscy znamy i lubimy. W Delilandzie odnaleziono antyczny przepis, na który czyha pewna Piratka i tylko Ramen może stawić czoła gastronomicznemu wyzwaniu! Monstera namiesza na wyspie owoców! Liść Laurowy, jak zawsze, ma dużo do powiedzenia – tak jak jej papuga Sezam! Dynia zjeży kluski na głowach odwiedzającym farmę! Dowiesz się też, jaka waśń poróżniła niegdyś Owoce i Słodycze.

Album składa się z krótkich humorystycznych historyjek, które zarówno treściowo, jak i graficznie wyróżnia nieprzeciętna wyobraźnia autorów. Seria powstała z myślą o najmłodszych czytelnikach, ale jest tu wiele „smaczków”, które docenią też starsi fani komiksów. Wszyscy miłośnicy dobrego humoru (i dobrego jedzenia) znajdą w tej serii coś dla siebie.

Autorką rysunków jest Magdalena „Meago” Kania, graficzka 2D specjalizująca się głównie w ilustracjach w stylu cartoonowym i azjatyckim. Scenariusz napisał Maciej Kur, autor takich serii jak „Kajko i Kokosz – Nowe Przygody” oraz „Lil i Put”. Oboje stworzyli razem także bardzo dobrze przyjęty przez polskich czytelników komiks „Emilka Sza”.

„Delisie” to drugi projekt duetu „Meago” – Maciej Kur. Artyści zdradzają, że współpracuje się im wybornie. Mają podobne gusta, wrażliwość i poczucie humoru, co sprawia, że bardzo łatwo się dogadują. Prace nad albumami przebiegają tak, że najpierw Maciej pisze scenariusz i przygotowuje storyboardy, a potem do pracy zabiera się „Meago”. Ich wizja tego, jak „Delisie” powinny wyglądać jest bardzo spójna. Dzięki temu czytelnicy otrzymują przemyślaną i stworzoną z przyjemnością serię.

Galerie

Delisie #02: Mniam, mniam, mniam Delisie #02: Mniam, mniam, mniam Delisie #02: Mniam, mniam, mniam

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-