baner Waneko

ARCHIWUM WIEŚCI

2016-09-28 - Zapowiedzi

Mucha na październik


Cztery premiery przygotowała na tegoroczną emefkę Mucha - sprawdźcie plansze z długo oczekiwanego "Miraclemana", pierwszego tomu nowej serii "Hrabstwo Harrow" i kolejnych odsłon "Jessica Jones: Alias" oraz "Sagi".
2016-09-23 - Zapowiedzi

Mydlane nowości na MFKiG 2016


Na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Komiksów i Gier w Łodzi ukaże się nowy numer zinu Mydło "Mechaniczne Mydło" (z trzema różnymi okładkami) oraz dwie inne publikacje "Mydło na Wczasach / Wczasy Relax" i pierwszy numer zina "Klub". Więcej informacji i przykładowe plansze w rozwinięciu newsa.
2016-09-21 - Zapowiedzi

Ryszard & Maryan wracają


Na tegorocznym Międzynaroowym Festiwalu Komiksów i Gier w Łodzi swoją premierę będzie miała komiksowa kooperacja Termosa i *Fila "Ryszard & Maryan: W cieniu niedobra". Komiks ukaże się w dwóch wersjach okładkowych - jednej mono limitowanej.
2016-09-21 - Zapowiedzi

Premiery od Timofa na MFKiG


W tym roku na łódzkiej imprezie nakładem Timof Comics ukażą się cztery komiksu "Z biegiem sztuki" (Ivana i Gradimir Smudja), "Rodacy" (Jakub Topor), "Zonzo" (Joan Cornella), "Fazy" (Heikki Rönkkö). Zapraszamy do rozwinięcie newsa po więcej szczegółów.
2016-09-16 - Zapowiedzi

Nowy Slaine


"Świt wojownika" to kolejny komiks Studia Lain o Slaine'ie - album może nie zdążyć dojechać na MFKiG. Z końcem września powinno pojawić się wznowienie z nową okładką "ABC Warriors: Czarna Dziura", na rynku już jest zaś "Violent Skate Bulldogs Complete" Kowalczuka.
2016-09-15 - Galeria

Koziorożec #20: Terminus


Jeszcze pod koniec sierpnia ukazał się 20. i na razie ostatni tom serii Andreasa "Koziorożec". Kolejne tomy mają ukazywać się w rocznych odstępach tuż po francuskiej premierze. Sprawdźcie plansze z "Terminusa"!
2016-09-14 - Recenzje

Może być gorzej?


Nie ma się co oszukiwać i na siłę doszukiwać jakichkolwiek plusów. Kupno drugiego tomu ”Thunderbolts” nie ma żadnego, logicznego uzasadnienia. Chyba, że lubicie cierpieć. Jeśli tak, to trudno o lepszą pozycję.

Krzysztof Tymczyński recenzuje komiks "Thunderbolts: Czerwony postrach".
2016-09-12 - Recenzje

Tylko wrestling jest prawdziwy


Przełom lat 80. i 90. ubiegłego wieku stał pod znakiem przedostawania się, a następnie prawdziwej inwazji, amerykańskiej kultury (ze szczególnym uwzględnieniem popkultury) do krajów do tej pory zamkniętej za żelazną kurtyną, w tym do Polski.

Karol Sus recenzuje komiks "Tylko wrestling jest prawdziwy".
2016-09-12 - Spotkania, wystawy, imprezy

Komiksofon 22: Pałka i Tkacz


W czwartek, 14 września o godzinie 19.00 po raz 22. ruszy Komiksofon. Tym razem gośćmi będą Maciej Pałka i Mikołaj Tkacz. O 17.00 zaczną się warsztaty komiksowe, które poprowadzi Maciej Pałka. 16 września w piątek w ramach Komiksofonu odbędą się warsztaty "Pradziejowy komiks" w Muzeum Miejskim (ul. Cieszyńskiego 9).
2016-09-07 - Recenzje

Wielkie roboty w wielkiej przestrzeni


W bieżącym roku mamy do czynienia z prawdziwą ofensywą Tsutomu Niheia. Równolegle i regularnie zaczęły ukazywać się na naszym rynku dwie jego serie: „Blame!” oraz „Rycerze Sidonii”. Ten drugi tytuł uchodzi za rzecz lżejszą w odbiorze, bliższą temu, z czym większość czytelników tradycyjnie kojarzy komiks japoński. Wcale to jednak nie znaczy, że okazjonalny czytelnik mangi, z pietyzmem wybierający tylko prawdziwe perełki, powinien sobie odpuścić „Rycerzy Sidonii”.

Paweł Panic recenzuje komiks "Wielkie roboty w wielkiej przestrzeni".
2016-09-06 - Zapowiedzi

Nowa seria komiksów dla małych dzieci


Jeszcze w tym miesiącu nakładem Wydawnictwa TADAM ukażą się dwa pierwsze komiksy z serii "Mój pierwszy komiks". Będą to: "Smoczek Loczek. Bardzo straszna czkawka" (scenariusz: Maciej Jasiński, rysunki: Piotr Nowacki), "Pani Detektyw Sowa" (autor: Adam Święcki). W październiku ukaże się trzeci - "Mały, Duży i chmura" (autorka: Agata Matraś). Zapraszamy do rozwinięcie newsa po więcej szczegółów.
2016-09-05 - Recenzje

Klasyka po węgiersku


Paweł Timofiejuk, właściciel wydawnictwa Timof i cisi wspólnicy znany jest przede wszystlim z zamiłowania do komiksu artystycznego i ambitnego. Jednocześnie wydawca ten nie boi się sięgać po albumy artystów niezależnych, nieraz wzbudzających wiele kontrowersji.

Karol Sus recenzuje komiks "Klasyka po węgiersku".
2016-09-01 - Zapowiedzi

Chłopaki


Na tegorocznym MFKiG swoją premierę będzie miał pierwszy tom komiksu "Chłopaki - Jak na imię tej grze" (scenariusz: Garth Ennis, rysunki: Darick Robertson). Komiks ukaże się nakładem Planety Komiksu.
2016-09-01 - Recenzje

Ryszard Lwie Serce to buc i konfident


Wiedzieliście dlaczego Abraham Lincoln zapuścił brodę, ile z mnicha miał w sobie Rasputin, czy jakie przezwisko miał japoński drzeworytnik Hokusai? Nie? To posłuchajcie, co sami mają na ten temat do powiedzenia.

Przemysław Pawełek recenzuje komiks "Ryszard Lwie Serce to buc i konfident".