NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Wystawa prac Łukasza Kowalczuka i premiera komiksu Violent Skate Bulldogs Complete


16 września podczas wernisażu prac Łukasza Kowalczuka "Tylko Wrestling Jest Prawdziwy" w warszawskim Centrum Popkultury Yatta.pl (ul. Hoża 19) swoją premierę będzie miało jego autorski komiks "Violent Skate Bulldogs Complete" (wyd. Studio Lain). Więcej informacji w rozwinięciu newsa.
„Tylko wrestling jest prawdziwy” – wystawa prac Łukasza Kowalczuka

Yatta.pl : Centrum Popkultury na ul. Hożej 19 w Warszawie zaprasza wszystkich fanów wrestlingu (oraz niebanalnej kreski) na wernisaż wystawy Łukasza Kowalczuka.

Już w piątek, 16 września o godzinie 18.00 zobaczyć będzie można prace powiązane z jego najnowszym dziełem, „Tylko wrestling jest prawdziwy”.

Wydarzenie połączone będzie z premierą komiksu „Violent Skate Bulldogs Complete”, który w odświeżonej wersji ukazał się właśnie nakładem Studia Lain.
***
Łukasz Kowalczuk – Tata czytał mu na dobranoc komiksy, a mama nie miała nic przeciwko. Pierwszy samodzielnie przeczytany komiks to „Przyjaciele Roda Taylora” autorstwa Jerzego Wróblewskiego. Potem nadeszła era superbohaterów i wydawnictwa TM-Semic, któremu w 2013 złożyłem hołd w postaci książki. Nie ukończył żadnych studiów artystycznych, bo nie chciał „uczyć się z hipisami”.

Inspiracje? Kultura śmieciowa lat 80. i 90. – poszukiwanie materiałów najczęściej polega na czytaniu historyjek, oglądaniu filmów klasy B i graniu w gry video. Może wymieniać setki nazwisk, ale zacznie od Janusza Christy, Jacka Kirby'ego i Roberta Crumba.

Ma na koncie kilkanaście samodzielnych tytułów i kilkadziesiąt szortów. Współpracuje z różnymi wydawcami, wydając u nich kolejne głupie komiksy dla mądrych ludzi.
„Tylko Wrestling Jest Prawdziwy” to historia osadzona w końcówce lat 80, gdy telewizja satelitarna czy kablowa były jeszcze marzeniem, TVP2 emitowało w niedzielne wieczory program „Bliżej Świata”, będący składanką ciekawostek z zagranicy, które dopuszczała na antenę dogorywająca cenzura. Zawsze czekałem na Benny'ego Hilla i cycki, kiedy nagle...
***
„Tylko Wrestling Jest Prawdziwy” to komiks autobiograficzno-historyczno-edukacyjny. Wyjaśnia czym jest wrestling, bez cytowania Wikipedii.

„Violent Skate Bulldogs Complete” to AntyUtopia. Retropolis. XXV wiek. Gdy z jednej strony naciska BLOOD CORP, a z drugiej atakują toksyczne odpady. Co robić w tej pieprzonej sytuacji? Tylko grupka outsiderów, mutantów pierwszego stopnia z przedmieść wydaje się znać odpowiedź!
„Violent Skate Bulldogs Complete” zawiera wszystkie historyjki z udziałem antropomorficznego gangu, brzydkie wyrazy, oraz pretekstową fabułę


20160916yatta

Violent Skate Bulldogs Complete

Violent Skate Bulldogs CompleteScenariusz: Łukasz Kowalczuk
Rysunki: Łukasz Kowalczuk
Okładka: Łukasz Kowalczuk
Ilustracja: Maciej Misiewicz, Paweł Mączewski, Janusz Bęben, Bill Hauser
Wydanie: II uzupełnione
Data wydania: Wrzesień 2016
Seria: Violent Skate Bulldogs
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka
Format: A5
Stron: 40
Cena: 15,00 zł
Wydawnictwo: Studio Lain
ISBN: 978-83-945930-0-1


AntyUtopia. Retropolis. XXV wiek. Gdy z jednej strony naciska BLOOD CORP, a z drugiej atakują toksyczne odpady. Co robić w tej pieprzonej sytuacji? Tylko grupka outsiderów, mutantów pierwszego stopnia z przedmieść, wydaje się znać odpowiedź!
Violent Skate Bulldogs Complete zawiera wszystkie historyjki z udziałem antropomorficznego gangu, brzydkie wyrazy, oraz pretekstową fabułę.

[opis wydawcy]

Przykładowe plansze:
Violent Skate Bulldogs Complete Violent Skate Bulldogs Complete Violent Skate Bulldogs Complete Violent Skate Bulldogs Complete

[Ystad za Event FB]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-