NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Komiks na Weekendzie z literaturą w Mocaku


10 września w krakowskim Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK (ul. Lipowa 4) w ramach Weekendu z Literaturą IV odbędą się warsztaty literacko-plastyczne (o godzinie 15:00) oraz dyskusja o komiksie z udziałem Daniela Chmielewskiego, Jerzego Szyłaka i Pawła Timofiejuka (o godzinie 17:00).
10.9.2016 (sobota):

godz. 15 – Zabawy z książką
Warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci w wieku 6–8 lat, inspirowane komiksem Tej nocy dzika paprotka autorstwa Marzeny Sowy i Bereniki Kołomyckiej.
Wstęp bezpłatny, prosimy o wcześniejsze zgłoszenia pod adresem: biblioteka@mocak.pl lub telefonicznie 12 263 40 36.

godz. 17 – powieść graficzna jako gatunek literacki. Dyskusja o komiksie z udziałem Daniela Chmielewskiego i Jerzego Szyłaka. Prowadzenie: Paweł Timofiejuk

Jerzy Szyłak – profesor, pracuje na Uniwersytecie Gdańskim. Literaturoznawca, filmoznawca, scenarzysta komiksowy. Autor opracowań: Komiks: świat przerysowany, Powieści graficzne. Leksykon, Gra ciałem. O obrazach kobiet w kulturze współczesnej i kilku innych. Próbował także swoich sił jako rysownik.

Daniel Chmielewski – absolwent wydziału grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Autor albumów Zostawiając powidok wibrującej czerni i Zapętlenie, a także krótkich form komiksowych, często o charakterze eseistycznym i autobiograficznym. Scenarzysta narysowanego przez Marcina Podolca Podglądu.

Paweł Timofiejuk – wydawca, redaktor, tłumacz, scenarzysta komiksowy i politolog. Główny organizator Festiwalu Komiksowa Warszawa i prezes Polskiego Stowarzyszenia Komiksowego. Właściciel wydawnictwa timof i cisi wspólnicy.


[Ystad za mocak.pl]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-