NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Dzień Batmana W Bibliotece Uniwersyteckiej w Poznaniu


W sobotę 17 września w Bibliotece Uniwersyteckiej w Poznaniu odbędzie się wielkie święto fanów Mrocznego Rycerza - Dzień Batmana. Aleja Komiksu patronuje temu wydarzeniu.
dzienbatmana2016_baner

Dzień Batmana, czyli wielkie święto fanów Mrocznego Rycerza
W dniu 17 września Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu po raz kolejny zaprasza na imprezę poświęconą postaci Człowieka Nietoperza.
Dla odwiedzających przygotowaliśmy dwa całodzienne panele wykładowe, poświęcone różnym aspektom fenomenu Batmana i tekstom o nim, a także adaptacjom komiksowym oraz ekranizacjom filmowym i serialowym.
Nie zabraknie konkursów wiedzy z komiksowymi nagrodami, ciekawych wystaw, sklepów z komiksami, a także warsztatów dla najmłodszych batmaniaków.
Podczas imprezy będzie rozdawany darmowy – wydany specjalnie na ten dzień w Stanach Zjednoczonych – okolicznościowy komiks z przygodami Batmana.
Dzień 17 września jest datą szczególną jeszcze z jednego względu. Tego dnia zostanie oddana do użytku „Czytelnia Nova” z dziewięciotysięcznym zbiorem komiksów Biblioteki Uniwersyteckiej. Wśród nich przygody Mrocznego Rycerza zajmują zaszczytne miejsce.


dzienbatmana2016_plakat
Autor plakatu: Mateusz Heldwein


[Ystad za Event FB]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-