NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Spotkanie z Tomaszem Samojlikiem w Poznaniu


W czwartek 15 września 2016 r. w poznańskiej bibliotece przy ul. Prusa w godzinach 11:00-14:00 odbędzie się III Integracyjne Spotkanie dla młodzieżowych Dyskusyjnych Klubów Książki. Jednym z gości będzie Tomasz Samojlik.
15 września 2016 r. w bibliotece przy ul. Prusa o godz. 11:00-14:00 organizujemy III Integracyjne Spotkanie dla młodzieżowych Dyskusyjnych Klubów Książki.

Dla młodych klubowiczów może być to gratka nie lada - spotkanie z opowiadaczami, znawcami przyrody, przedsiębiorczymi ludźmi, którzy swoje pasje połączyli z pracą zawodową.

20160915poznan


Naszymi gośćmi będą dr Andrzej Kruszewicz i dr Tomasz Samojlik.

A. Kruszewicz - dyrektor warszawskiego zoo, założyciel pierwszego w Polsce Azylu dla Ptaków, autor i tłumacz wielu publikacji z zakresu ornitologii; ma swoich fanów w radiowej Trójce. Wśród publikacji para-naukowe: „Moi skrzydlaci pacjenci”, „Andrzej Kruszewicz opowiada o zwierzętach”.

T. Samojlik - badacz historii przyrodniczej Puszczy Białowieskiej, z pasji tworzy komiksy i książki, cykl komiksowy Ryjówka Przeznaczenia, Ostatni żubr; nagradzany, m.in. nagroda Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Serwisu Nauka w Polsce (2012), projekty naukowe polskie i zagraniczne.

W programie także prezentacje i opowieści z nurtu przyrodniczego, przygotowane przez samych klubowiczów.

Zapraszamy serdecznie.

Projekt Dyskusyjne Kluby Książki realizowany jest przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu w ramach zawartej umowy o współpracy z Instytutem Książki, który jest partnerem projektu.


[Ystad za wbp.poznan.pl]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-