ARCHIWUM WIEŚCI

2016-06-30 - Recenzje

Spełnienie marzeń czy koszmar na jawie?


Jest rok 2002 po narodzinach Chrystusa. Z planety Ziemia zniknęli wszyscy osobnicy płci męskiej... Wszyscy? Nie! Jeden, jedyny mężczyzna i jeden samczyk małpki kapucynki okazali się niewrażliwi na skutki tajemniczej zarazy. Przemierzając dotknięte apokalipsą Stany Zjednoczone, Yorick spróbuje dowiedzieć się, co właściwie się stało, odnaleźć ukochaną oddaloną o kilka tysięcy kilometrów oraz oswoić się z nową rzeczywistością, która niewiele ma wspólnego z mokrym snem nastolatka.

Jan Sławiński recenzuje komiks "Y - ostatni z mężczyzn. Tom 1".
2016-06-28 - Recenzje

Czy lepszy Hex to dobry Hex?


Debiut postaci Jonah Hexa na polskim rynku, a więc seria ”All-Star Western”, przyjęta została przez czytelników raczej chłodno. Czy to niekorzystne wrażenie może odwrócić kolejna pozycja z tym bohaterem?

Krzysztof Tymczyński recenzuje komiks "Jonah Hex #01: Oblicze pełne gniewu".
2016-06-25 - Recenzje

W głąb króliczej nory


Przemoc, narkotyki i trupy w szafie. Mamy do czynienia z perfekcyjnym połączeniem konwencji westernowej i noir, gdzie wszystkie klocki są idealnie osadzone na swoich miejscach.

Przemysław Pawełek recenzuje komiks "Skalp #02".
2016-06-24 - Recenzje

Sam pośród pań


Dziś miarą siły kobiety jest to, o ile więcej zarabia od swojego męża, a miarą zadbania mężczyzny jest to, jak często chodzi do kosmetyczki. Na szczęście jeszcze jest miejsce na takie komiksy jak "Wyspa kobiet" Zanzima.

Karol Sus recenzuje komiks "Wyspa kobiet".
2016-06-21 - Recenzje

Klucz do nieskończoności


Seria doszła do swojego punktu krytycznego - karty zostały wyłożone na stół, kości rzucone, a wszystkie czające się dotąd straszydła wylazły spod łóżka i z za szafy. Czekałem na ten moment od pierwszego tomu i choć go odwlekano, to muszę przyznać, że lektura przyniosła mi satysfakcję.

Przemysław Pawełek recenzuje komiks "Locke & Key #05: Wskazówki".
2016-06-20 - Recenzje

Wampir na ścieżkach miłości


Do komiksowego pochodu wampirów, dzięki wydawnictwu Timof i cisi wspólnicy, dołączył nieśmiały Fernand (przypominający nieco tytułowego antagonistę z filmu „Nosferatu” Friedricha Murnaua) stworzony przez Joanna Sfara.


Łukasz Słoński recenzuje komiks "Wampir".
2016-06-19 - Recenzje

Nowe, niebezpieczne smaki


Kolejne przygody sympatycznego agenta-cybopaty nie zaskakują, ale dzięki kilku nowym elementom znów zaczynają bawić.


Tymoteusz Wronka recenzuje komiks "Chew #04: Flambirowanie".
2016-06-18 - Recenzje

Najnowsza produkcja Brubakera to taka lepsza XIII


Ostatnimi czasy oficyna Mucha Comics nieźle sobie poczyna. Wprowadza na krajowy rynek mainstreamowe komiksy, które za oceanem mają status pozycji kultowych, ważnych i ambitnych. Niedawno do tego atrakcyjnego koszyka dorzucona została kolejna intrygująca pozycja - „Velvet”.

Maciej Gierszewski recenzuje komiks "Velvet #01: U kresu".
2016-06-17 - Recenzje

Bogini wojny


Kolejny tom Wonder Woman podąża tą samą ścieżką, które wytyczyły poprzednie zbiorcze wydania serii.

Przemysław Pawełek recenzuje komiks "Wonder Woman #05: Ciało".
2016-06-16 - Recenzje

Miejsca, których jeszcze nie znamy.


Wydawnictwo Komiksowe sięgnęło po jeden z najgłośniejszych i najwyżej ocenianych komiksów amerykańskich XXI wieku. Czy faktycznie było na co czekać?

Krzysztof Tymczyński recenzuje komiks "Miejsca".
2016-06-11 - Artykuły

Czarnoskórzy superbohaterowie na zastępstwo


Komiks, jak każde rozwijające się medium, reaguje na zmiany społeczne – kiedyś nie do pomyślenia było, że czarnoskóry bohater będzie dzierżył tarczę Kapitana Ameryki.

Jan Sławiński przybliża kwestie etniczne w amerykańskim komiksie superbohaterskim.
2016-06-11 - Recenzje

Przez ocean piasku


Lupano i Andreae znowu czarują nas fantastycznymi pejzażami i wymyślnymi stworzeniami, a czytelnicy razem z bohaterami mogą poznać kolejne meandry stworzonego przez nich świata.

Przemysław Pawełek recenzuje komiks "Azymut #03: Antropotamy Nihilu".
2016-06-10 - Rozmaitości

Zbiórka na Związane dusze: Pan absolutny


Na portalu wspieram.to ruszyła zbiórka na wydanie komiksu "Związane dusze: Pan absolutny", który jest kontynuacja powieści "Związane dusze" Krystiana Lewandowskiego. Za rysunki odpowiada Tomasz Kleszcz, a za tusz Łukasz Rydzewski. Celem projektu jest zebranie 1 900 złotych na papierowe wydanie 50-stronicowego komiksu.
2016-06-10 - Recenzje

Mrok wieków średnich


Polski rodowód autorów, francuskie wydawnictwo, średniowiecze w szekspirowskim wydaniu. Czy to połączenie gwarantuje strzał w dziesiątkę?

Przemysław Pawełek recenzuje komiks "Miasto psów".
2016-06-10 - Galeria

Kompleks Adlera


Robert Adler jest stałym rysownikiem cyklu powieści postapo Bartka Biedrzyckiego z uniwersum Kompleks 7215. Sprawdźcie grafiki z tych książek, w tym premierową z zapowiadanego na 2016 rok "Dworca Śródmieście"!
2016-06-09 - Spotkania, wystawy, imprezy

Żorskie Bitwy Komiksowe - cykl warsztatów i spotkań


13 czerwca o godzinie 17:00 w żorskim Domu Kultury w ramach "Żorskiej Bitwy Komiksowej" rozpocznie się pierwszy z cyklu darmowych warsztatów komiksowych (odbywać się będą w każdy pon. i pt. do 27 czerwca). Oprócz tego odbędzie się spotkanie z twórcami komiksów, warsztaty z obróbki graficznej plansz oraz Bitwa Komiksowa. W rozwinięciu newsa dokładnie informacje. Obowiązują zapisy.
2016-06-09 - Recenzje

Viva la revolution!


Komiksowa ofensywa spod znaku Marvel Now! powiększa się z miesiąca na miesiąc. Maj przyniósł dwie kolejne serie wydawane przez Egmont, "Uncanny X-Men" (tom pierwszy "Rewolucja") i "Uncanny Avengers" (tom pierwszy "Czerwony cień").

Karol Sus recenzuje komiks "Uncanny X-Men #01: Rewolucja".
2016-06-08 - Recenzje

Magiczny powrót do przeszłości


Jestem z pokolenia, które miało okazję co piątek dostawał do łap dodatek do ”Gazety Wyborczej”, prezentujący czytelnikom komiksy i zagadki. Właśnie dla takich osób jak ja, powrót po latach do lektury ”Tymka i Mistrza” jest wydarzeniem znacznie większego kalibru, niż można było się spodziewać.

Krzysztof Tymczyński recenzuje komiks "Tymek i Mistrz. Tom 1".
2016-06-07 - Recenzje

Za garść kredytów


Nie wiem, gdzie leżą korzenie kultu Fetta, ale jestem jednym z jego wyznawców.

Przemysław Pawełek recenzuje komiks "Star Wars Legendy #06: Boba Fett: Śmierć, kłamstwa i zdrada".
2016-06-04 - Recenzje

A mogło być tak pięknie...


Profesor X nie żyje, a Scott Summers, jego najlepszy uczeń i zabójca w jednym siedzi zamknięty w celi. Mocny początek, który otwiera nowy rozdział w historii Mścicieli oraz Mutantów.

Tomasz Kleszcz recenzuje komiks "Uncanny Avengers #01: Czerwony cień".
2016-06-02 - Zapowiedzi

Dwa komiksy historyczne z Aresztu Śledczego w Suwałkach


W ciągu najbliższego miesiąca powinien ukazać się komiks "Zabrane życia 1945 - Obława Augustowska", który otrzymał specjalne wyróżnienie na zeszłorocznym konkursie "Epizody z najnowszej historii Polski w komiksie", natomiast komiks "Śladami Rysia - Historia Mariana Piekarskiego" powinien ukazać się we wrześniu na 70. rocznicę śmierci Mariana Piekarskiego. Autorem rysunków obu komiksów jest jeden z więźniów osadzonych w Areszcie Śledczym w Suwałkach .
2016-06-02 - Rozmaitości

Inwestycje alternatywne


Wśród tekstów zamieszczonych w książce "Inwestycje alternatywne: jak zarobić na inwestowaniu w dzieła sztuki, znaczki, wino, whisky i inne przedmioty" znalazła się również analiza rynku komiksowych oryginałów autorstwa Marka Kasperskiego, szefa ArtKomiks.pl.
2016-06-01 - Recenzje

Coraz mniej magii


Zdaję sobie sprawę, że nie jest to seria skierowana do dorosłych, ale mając ciągle w pamięci pozytywne zaskoczenie, jakie wywołał u mnie tom pierwszy, stwierdzam, że czar prysł.

Przemysław Pawełek recenzuje komiks "Kucyk Pony Komiks: Mój Kucyk Pony - Przyjaźń to magia #04".