baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Żorskie Bitwy Komiksowe - cykl warsztatów i spotkań


13 czerwca o godzinie 17:00 w żorskim Domu Kultury w ramach "Żorskiej Bitwy Komiksowej" rozpocznie się pierwszy z cyklu darmowych warsztatów komiksowych (odbywać się będą w każdy pon. i pt. do 27 czerwca). Oprócz tego odbędzie się spotkanie z twórcami komiksów, warsztaty z obróbki graficznej plansz oraz Bitwa Komiksowa. W rozwinięciu newsa dokładnie informacje. Obowiązują zapisy.
Warsztaty z tworzenia komiksów - 13 czerwca godz. 17.00, Dom Kultury

20160613zory

Zajęcia prowadzone będą przez aktywnych zawodowo twórców, którzy na co dzień z pasją wykonują zawód rysownika, grafika, ilustratora. Wiedza prowadzących i bogate zaplecze artystyczne pozwolą na wysoki profesjonalizm zajęć. W sposób przyjazny i zrozumiały przekażą swoją wiedzę, odkrywając tajniki udanego scenariusza, rysunku czy grafiki.

Spotkanie z twórcami komiksów - 17 czerwca godz. 17.00, Dom Kultury

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Żor na prelekcję na której będą mogli spotkać się z rysownikami i scenarzystami, którzy opowiedzą nieco o sobie i pracy nad ilustracjami, komiksami.

Warsztat z obróbki graficznej plansz komiksu - 1 lipca godz. 17.00, Klub Wisus

Uczestnicy warsztatów zmienią miejsce pracy z pracowni rysunku na pracownię graficzną. będą mieli okazję zająć się obróbką graficzną swoich plansz komiksu i przygotować je do druku/e-publikacji przy pomocy komputerów i programów graficznych

Zwieńczeniem projektu będzie wernisaż i wystawa prac wykonanych podczas warsztatów oraz bitwa komiksowa, która odbędzie się podczas Żorskiego „Śniadania na trawie". W bitwie obok uczestników warsztatów będą mogli wziąć udział wszyscy chętni mieszkańcy miasta.

Zabawa polegać będzie na narysowaniu komiksu jednostronicowego. Najlepsze prace, oceniane przez publiczność, obserwatorów całego wydarzenia zostaną nagrodzone.

Warsztaty z tworzenia komiksu odbędą się w każdy poniedziałek i piątek od 13 do 27 czerwca w Domu Kultury w godz. 17.00 - 19.00

Warsztaty z obróbki graficznej plansz komiksu - 1 lipca w klubie Wisus godz. 17.00 - 19.00

Bitwa komiksowa podczas „Śniadania na trawie" - 3 lipca rynek miasta godz. 10.30 - 13.00

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Zapisy w MOK - tel 32 434 19 93


[Ystad za e-kultura.zory.pl]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-