baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Poznańska Dyskusyjna Akademia Komiksu - Marek Kaźmierczak


W środę 22 czerwca od godziny 18:00 w Bibliotece Uniwersyteckiej w Poznaniu (ul. Franciszka Ratajczaka 38/40) odbędzie się kolejne spotkanie Poznańskiej Dyskusyjnej Akademii Komiksu. Spotkanie na temat "Słoik i rybka. Kilka uwag o "Samotniku" Chaboute'a" poprowadzi dr hab. Marek Kaźmierczak.
Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu oraz Fundacja Instytut Kultury Popularnej serdecznie zapraszają na ostatnie w tym roku akademickim spotkanie w ramach Poznańskiej Dyskusyjnej Akademii Komiksu. Naszym gościem będzie dr hab. Marek Kaźmierczak.

Tytuł wykładu:
Słoik i rybka. Kilka uwag o "Samotniku" Chaboute'a

dr hab. Marek Kaźmierczak pracuje w Instytucie Kultury Europejskiej UAM w Gnieźnie na stanowisku profesora nadzwyczajnego. Ukończył filozofię oraz filologię polską na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

W 2008 roku wydał książkę pt. Literatura w sieci tekstów. Jest semiotykiem, który na stałe współpracuje z Laboratorium Semiotycznym przy Wydziale „Artes Liberales” UW. Zajmuje się badaniem różnorodnych przykładów myślenia potocznego w internecie. Bada recepcję Zagłady w kulturze popularnej. W 2012 roku wydał książkę zatytułowaną 'Auschwitz w Internecie. Przedstawienia Holocaustu w kulturze popularnej'. W 2014 roku została wydana książka "Znakowe wartości kultury', której był współredaktorem. Publikuje między innymi w "Images", "Pamiętniku Literackim", "Przeglądzie Humanistycznym', "Przeglądzie Zachodnim", "Tekstach Drugich" czy w "Journal of Contemporary Central and Eastern Europe". Prowadził badania w Massachusetts Institute of Technology (Boston), wykładał w ramach seminarium Media, Mind and Society w The McLuhan Program in Culture and Technology (Toronto), a także na Uniwersytecie w Greifswaldzie (Niemcy).

Od stycznia 2016 roku PDAK zyskał nowego partnera - Europost24 - dzięki któremu słuchacze kolejnych wykładów, prócz wrażeń z ciekawych prelekcji mogą wynieść ze spotkania także prezent związany z tematyką bądź specyfiką Akademii. Wśród słuchaczy czerwcowego spotkania zostaną rozlosowane: Michel Kichka 'Drugie pokolenie. Czego nie powiedziałem mojemu ojcu' (wyd. MOCAK) oraz dwa egzemplarze "Zeszytów Komiksowych" (nr 19 i 20).

Spotkanie odbędzie się w środę, 22 czerwca, o godzinie 18.00 w sali 82 w Bibliotece Uniwersyteckiej przy ul. Ratajczaka 38/40.
----------------------------------------PDAK to spotkania dla osób zainteresowanych komiksem i tych, którzy chcą go poznać z innej, ciekawszej strony.
PDAK to spotkania w formie wykładu lub prezentacji, podczas których ścierają się odmienne poglądy, widziane z różnych perspektyw naukowych.
PDAK to spotkania, na których równie ważne jak wykład są dyskusja i Twoje zdanie.
PDAK pozwoli zrozumieć, że komiks to coś więcej niż proste historyjki obrazkowe i odkryć fascynujący świat gry między słowem a obrazem.
Spotkania odbywają się w każdą trzecią środę miesiąca w Bibliotece Uniwersyteckiej przy ul. Ratajczaka 38/40, w sali 82 o godzinie 18.00.
Organizatorami Poznańskiej Dyskusyjnej Akademii Komiksu są Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu oraz Fundacja Instytut Kultury Popularnej.
Spotkania są otwarte dla wszystkich zainteresowanych.

Kontakt:
dr Rafał Wójcik, Pracownia Starych Druków/Kolekcja Komiksów, Biblioteka Uniwersytecka, ul. Ratajczaka 38/40, 61-816 Poznań, tel.: 61 829-3829
email: [email protected]
www: lib.amu.edu.pl
oraz
dr Michał Traczyk, Fundacja Instytut Kultury Popularnej, ul. Geodetów 30,60-447 Poznań; tel. 603079750
email: kontakt [at] fundacja-ikp.pl
www: fundacja-ikp.pl[Ystad za Event FB]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-