reklama baner reklama

Nowe Teksty

Okładka miesiąca: listopad 2020
Chmielewski wybiera okładkę miesiąca
Kosmiczne początki Toma Kinga
Sławinski o "Omega Men. To już koniec"
Wysyp Venomów
Panic o "Amazing Spider-Man. Globalna sieć #08: Venom Inc."
Mighty Mike
Kleszcz o "Uniwersum DC według Mike`a Mignoli"
Brzydki i słaby
Kleszcz o "Superman. Action Comics #03: Polowanie na Lewiatana"

Zapowiedzi

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

baner

NEWS

- Galeria

Majowe plansze


Zapraszamy do lektury przykładowych plansz z większości komiksów, które Egmont wyda w maju. Czekają nas zarówno wznowienia jak i premiery, a także powrót bohaterów z dzieciństwa!

Amerykański Wampir #1

Amerykański Wampir #1Scenariusz: Scott Snyder, Stephen King
Rysunki: Rafael Albuquerque
Wydanie: I zmienione
Data wydania: 20 Maj 2015
Seria: Amerykański Wampir, Obrazy Grozy
Tytuł oryginału: American Vampire
Tłumaczenie: Paulina Braiter
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 170 x 260 mm
Stron: 200
Cena: 69,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
Dodruk pierwszego wydania z maja 2011 roku z niższą ceną.


"W czasach, gdy wampiry opanowały całą popkulturę, ta historia zaskakuje świeżością i oryginalnością".

"Entertainment Weekly"

Fascynująca, mroczna opowieść o wampirach.

Przebiegły, bezwzględny i nienasycony Skinner Sweet nie jest zwykłym nocnym stworem. To pierwszy wampir zrodzony na amerykańskiej ziemi. Jest silny, nie boi się słońca i starych wampirów, pragnie krwi i... słodyczy...

Kiedyś rabował banki i pociągi. W końcu wpadł i podczas próby ucieczki został zastrzelony. Ale nie umarł... Czterdzieści pięć lat później wstał z grobu i znalazł się w Los Angeles lat 20. XX wieku.

Tu wszyscy piękni i młodzi lecą jak ćmy ku światłom Hollywood. Tak jak młoda aktorka Pearl Jones, której sen o sławie przeradza się w krwawy koszmar... Dzięki Skinnerowi dziewczyna poznaje smak krwi i zemsty.

Według Stephena Kinga wampiry nie powinny być: bladymi detektywami, którzy popijają Krwawą Mary i pracują jedynie nocą; melancholijnymi, spragnionymi miłości dżentelmenami z Południa; nastoletnimi anorektyczkami; chłoptasiami o wielkich, sarnich oczach.

A czym być powinny?

Zabójcami... Zimnymi jak głaz zabójcami, którym nigdy dość smakowitej grupy A. Złymi chłopcami i dziewczynami. Łowcami. Innymi słowy - głęboką, amerykańską nocą...

[opis wydawcy]

Przykładowe plansze:
Amerykański Wampir #1 Amerykański Wampir #1 Amerykański Wampir #1 Amerykański Wampir #1


Amerykański Wampir #3

Amerykański Wampir #3Scenariusz: Scott Snyder
Rysunki: Danijel Zezelj, Rafael Albuquerque, Sean Murphy
Kolor: Dave Stewart, Dave McCaig, Cliff Chiang, Sean Murphy
Okładka: Rafael Albuquerque
Wydanie: I
Data wydania: 20 Maj 2015
Seria: Amerykański Wampir, Obrazy Grozy
Tytuł oryginału: American Vampire vol. 3
Tłumaczenie: Paulina Braiter
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 170 x 260 mm
Stron: 288
Cena: 79,99 zł
Wydawnictwo: Egmont


Są lata 40. XX wieku, trwa druga wojna światowa. Rzeki krwi spływają od cesarskiej Japonii po nazistowskie Niemcy. Ale to nic w porównaniu z grozą, którą rozpętają siły Osi, jeśli uda im się opanować broń ostateczną – wampiry! Na wyspie nieopodal Japonii nowy drapieżny gatunek wampira może zostać wykorzystany do samobójczych ataków na całą ludzkość. W zamku w Europie Wschodniej wampirza rasa panów gromadzi się, by stworzyć własną Rzeszę. Teraz wampiry i łowcy wampirów znaleźli się w ogniu walki, a Skinner Sweet, pierwszy amerykański wampir, trafia na linię frontu. Zarówno on sam, jak i podziemna armia jego najgroźniejszych wrogów muszą współdziałać, by pokonać przymierze Osi z nieumarłymi. Bo w cieniu swastyki i ogniu wschodzącego słońca mogą spłonąć nawet amerykańskie wampiry.

Oto nowy rozdział bestsellerowej serii komiksowej autorstwa Scotta Snydera (Batman, Swamp Thing) i rysowników Rafaela Albuquerque (Blue Beetle), Seana Murphy'ego (Joe The Barbarian) i Danijela Zezeli (Scalped), w którym poznajemy nowy, krwawy aspekt koszmaru wojny!

*  *  *

Scott Snyder stworzył bogatą, historyczną mitologię krwiopijców.

"USA Today"

[opis wydawcy]

Przykładowe plansze:
Amerykański Wampir #3 Amerykański Wampir #3 Amerykański Wampir #3


Armada #17: Chłód

Armada #17: ChłódScenariusz: Jean David Morvan
Rysunki: Philippe Buchet
Kolor: Philippe Buchet
Wydanie: I
Data wydania: 6 Maj 2015
Seria: Armada
Wydawca oryginału: Delcourt
Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 215 x 290 mm
Stron: 48
Cena: 29,99 zł
Wydawnictwo: Egmont


Siedemnasta część bestsellerowej serii science fiction o przygodach Navis, jedynej przedstawicielki ludzkiej rasy w Armadzie - wielkim konwoju statków kosmicznych przemierzających wszechświat.

Navis nie pracuje już w służbach specjalnych Armady, obecnie wraz z Bobo i Snivelem prowadzi własną agencję do zadań specjalnych. Chociaż jej stosunki z władzami konwoju nie są najlepsze, zgadza się przyjąć od przewodniczącego rady Armady propozycję odbycia tajnej misji, kiedy dowiaduje się, że ma polecieć na planetę Tri-JJ 768. Właśnie tam przed laty przeżyła największą miłość, także tam nadal mieszka ojciec jej jedynego dziecka. A poza tym na tej wyprawie agentka spodziewa się sporo zarobić. Musi tylko wykraść z najlepiej strzeżonego muzeum planety pewien kamień o niezwykłych mocach, ale to nie powinno sprawić jej większych problemów. Okazuje się jednak, że nie ona jedna pragnie zdobyć ten przedmiot, co więcej, na Tri-JJ 768 nadal trwa krwawa wojna domowa. Niezbyt trudne zadanie zamienia się więc w walkę o przetrwanie...

Armada jest tworzona przez duet francuskich autorów: scenarzystę Jeana Davida Morvana i rysownika Philippe'a Bucheta, którzy współpracują też przy kilku innych seriach: W poszukiwaniu odpowiedzi, Nomad, Spirou i Fantasio, Navis.

[opis wydawcy]

Przykładowe plansze:
Armada #17: Chłód Armada #17: Chłód Armada #17: Chłód


Batman. Detective Comics #04: Gniew

Batman. Detective Comics #04: GniewScenariusz: John Layman
Rysunki: Jason Fabok, Andy Clarke
Okładka: Jason Fabok
Wydanie: I
Data wydania: 6 Maj 2015
Seria: Batman. Detective Comics, Nowe DC Comics
Wydawca oryginału: DC Comics
Tłumaczenie: Tomasz Sidorkiewicz
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 170 x 260 mm
Stron: 264
Cena: 89,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328110212


Czwarty tom przygód Batmana w serii Batman Detective Comics prezentującej zmagania Mrocznego Rycerza z kryminalnymi zagadkami Gotham.

W tym tomie Batman próbuje walczyć z zarazą zamieniającą zwykłych mieszkańców w potwory, ściera się z władcą przestępczego świata, który walczy zarówno z herosami, jak i złoczyńcami, czy też jako mistrz sztuk walki usiłuje pokonać zabójczynię posiadającą mistyczne zdolności. Mroczny Rycerz zrobi wszystko, co w jego mocy, aby uratować swoje miasto. Batmana wspierają obrońcy prawa. Oficerowie z Komendy Policji w Gotham narażają życie każdego dnia, aby chronić niewinnych i stawiać przestępców przed wymiarem sprawiedliwości. Ich życiu zagraża niebezpieczeństwo. Na ulicach miasta pojawił się seryjny zabójca zabijający wyłącznie policjantów. Przedstawia się jako Gniew.

Wielokrotny zdobywca nagrody Eisnera, scenarzysta John Layman (Chew) oraz utalentowani rysownicy: Jason Fabok (Batman: Mroczny Rycerz), Andy Clarke (Batman And Robin), Scott Eaton (Forever Evil: Arkham War) przedstawiają opowieść o przemocy i zemście!

[opis wydawcy]

Przykładowe plansze:
Batman. Detective Comics #04: Gniew Batman. Detective Comics #04: Gniew Batman. Detective Comics #04: Gniew


Pasażerowie wiatru

Pasażerowie wiatruScenariusz: Francois Bourgeon
Rysunki: Francois Bourgeon
Wydanie: I
Data wydania: Maj 2015
Seria: Kanon komiksu
Tytuł oryginału: Les passagers du vent
Rok wydania oryginału: Glenat
Wydawca oryginału: 1980
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Stron: 256
Wydawnictwo: Egmont


Dramat historyczny rozgrywający się na tle francusko-angielskiej wojny o kolonie. Para awanturników – dziewczyna podająca się za hrabinę oraz marynarz oskarżony o morderstwo – trafia na statek płynący do Nowego Świata. Czy jednak ów Nowy Świat okaże się bardziej przychylny bohaterom?

W warstwie graficznej uderzający jest realizm i niezwykła precyzja, z jaką autor odtwarza nawet najdrobniejsze szczegóły epoki.

François Bourgeon uznawany jest za najwybitniejszego współczesnego twórcę francuskiego komiksu historycznego. Za swoje prace był wielokrotnie nagradzany w kolejnych edycjach Międzynarodowego Festiwalu Komiksu w Angoulême. Innym słynnym komiksowym dziełem Bourgeona jest średniowieczny tryptyk Towarzysze zmierzchu.

[opis wydawcy]

Przykładowe plansze:
Pasażerowie wiatru Pasażerowie wiatru Pasażerowie wiatru


Smerfy #22: Smerf Reporter

Smerfy #22: Smerf ReporterScenariusz: Thierry Culliford, Luc Parthoens
Rysunki: Ludo Borecki
Kolor: José Grandmont, Nine Culliford
Wydanie: I
Data wydania: 6 Maj 2015
Seria: Smerfy
Tytuł oryginału: Le Schtroumpf reporter
Rok wydania oryginału: 2003
Wydawca oryginału: Le Lombard
Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 215x290 mm
Stron: 44
Cena: 19,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328110038


Cykl filmów animowanych o Smerfach jest jedną z najbardziej znanych na świecie bajek ekranu. Nim jednak niebieskie ludki zaistniały w filmach, zdobyły miliony czytelników, występując w komiksach autorstwa Peyo. Komiksowe Smerfy powracają na polski rynek w albumie Smerf Reporter!

Smerfy są stanowczo niedoinformowane. Nie dość, że nie wiedzą, co dzieje się na świecie, to jeszcze nie mają pojęcia, co poprzedniego dnia wydarzyło się w ich własnej wiosce! Problem zauważa pewien dociekliwy Smerf, który za zgodą Papy Smerfa postanawia codziennie wywieszać na słupie ogłoszeniowym aktualności z życia niebieskich mieszkańców leśnej osady. A od codziennych informacji blisko do założenia prawdziwej gazety. Nie każdy jednak wynalazek sprawia, że życie staje się prostsze...

Oto pełna niewymuszonego humoru opowieść dla młodych i starych: historia Smerfa Reportera!

Komiksowe Smerfy zostały powołane do życia pod koniec lat 50. XX wieku przez belgijskiego rysownika Pierre'a Culliforda (1928 - 1992), używającego pseudonimu Peyo. Już kilka lat później stały się tak popularne, że Peyo otworzył własne studio filmowe. Od tamtej pory zarówno filmy animowane, jak i kolejne komiksy o Smerfach tworzyli - i tworzą nadal - współpracownicy oraz następcy Peyo, w tym jego syn Thierry.

[opis wydawcy]

Przykładowe plansze:
Smerfy #22: Smerf Reporter Smerfy #22: Smerf Reporter Smerfy #22: Smerf Reporter


Smerfy #23: Smerfy Hazardziści

Smerfy #23: Smerfy HazardziściScenariusz: Thierry Culliford, Luc Parthoens
Rysunki: Ludo Borecki
Kolor: Nine Culliford
Wydanie: I
Data wydania: 6 Maj 2015
Seria: Smerfy
Tytuł oryginału: Les Schtroumpfs joueurs
Rok wydania oryginału: 2005
Wydawca oryginału: Le Lombard
Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 215x290 mm
Stron: 44
Cena: 19,99 zł
Wydawnictwo: Egmont


Cykl filmów animowanych o Smerfach jest jedną z najbardziej znanych na świecie bajek ekranu. Nim jednak niebieskie ludki zaistniały w filmach, zdobyły miliony czytelników występując w komiksach autorstwa Peyo. Komiksowe Smerfy powracają na polski rynek!

Smerfy uwielbiają dobre potrawy i ciasta, ale brakuje im przypraw, muszą więc je potajemnie "pożyczać" z ludzkich siedzib. Podczas jednej z takich wypraw do miasta Smerfy zakochują się w hazardzie. Od tej pory ich wioskę opanowuje mania gry w kości i karty, a spokojne dotąd niebieskie stworki zaczynają szaleńczo obstawiać zakłady. Nawet nie zauważają, kiedy wpadają w szpony nałogu! Papa Smerf będzie musiał się bardzo natrudzić, aby wyleczyć podopiecznych z manii gier. A to nie jedyne jego zmartwienie, bo całemu lasowi grozi śmiertelne niebezpieczeństwo ze strony władającego okolicznymi ziemiami hrabiego. Zły czarownik Gargamel również będzie miał swój udział w niezwykłych wydarzeniach związanych z walką o uratowanie lasu!

Komiksowe Smerfy zostały powołane do życia pod koniec lat 50. XX wieku przez belgijskiego rysownika Pierre'a Culliforda (1928 - 1992), używającego pseudonimu Peyo. Już kilka lat później stały się tak popularne, że Peyo otworzył własne studio filmowe. Od tamtej pory zarówno filmy animowane, jak kolejne komiksy o Smerfach tworzyli - i tworzą nadal - współpracownicy oraz następcy Peyo, w tym jego syn Thierry.

[opis wydawcy]

Przykładowe plansze:
Smerfy #23: Smerfy Hazardziści Smerfy #23: Smerfy Hazardziści Smerfy #23: Smerfy Hazardziści


Superman. Czerwony Syn

Superman. Czerwony SynScenariusz: Mark Millar
Rysunki: Dave Johnson, Kilian Plunkett
Tusz: Andrew Robinson, Walden Wong
Kolor: Paul Mounts
Okładka: Dave Johnson
Wydanie: I
Data wydania: 6 Maj 2015
Seria: , DC Deluxe
Tytuł oryginału: Superman. Red Son
Rok wydania oryginału: 2003
Wydawca oryginału: DC Comics
Tłumaczenie: Jakub Syty
Druk: kolor
Oprawa: twarda, obwoluta
Format: 180x275 mm
Stron: 168
Cena: 69,99 zł
Wydawnictwo: Egmont


W kolekcji DC Deluxe ukazują się najwybitniejsze albumy komiksowe wydane przez DC Comics na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat.

Superman: Czerwony Syn z 2003 roku to jeden z najsłynniejszych tytułów ukazujących alternatywne losy znanych bohaterów. W tej historii statek kosmiczny ląduje awaryjnie na Ziemi, mając na pokładzie noworodka, który pewnego dnia stanie się najpotężniejszą istotą na planecie. Jednak chłopiec nie zostanie wychowany w Smallville w Kansas. Jego nowym domem staje się kołchoz w Związku Radzieckim! I tak przybysz z innego świata, który potrafi zmieniać bieg rzek, zginać stal gołymi rękoma zostaje obrońcą robotników, walczy za socjalizm i Stalina oraz o rozszerzenie na cały świat Układu Warszawskiego.

Mark Millar jest szkockim scenarzystą komiksowym, wielokrotnie nominowanym do Nagrody Eisnera autorem m.in.: The Authority, The Ultimates, Marvel Knights Spider-Man, Ultimate Fantastic Four, Civil War, a także przeniesionych na ekran Wanted i Kick-Ass.
[opis wydawcy]

Przykładowe plansze:
Superman. Czerwony Syn Superman. Czerwony Syn Superman. Czerwony Syn


Szklane Miecze #01: Yama

Szklane Miecze #01: YamaScenariusz: Sylviane Corgiat
Rysunki: Laura Zuccheri
Kolor: Laura Zuccheri
Wydanie: I
Data wydania: 20 Maj 2015
Seria: Szklane Miecze
Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: A4
Stron: 56
Cena: 29,99 zł
Wydawnictwo: Egmont


Pierwsza część wspaniale narysowanej historii fantasy o wojowniczce Yamie, która wbrew własnej woli wplątuje się w walkę o ocalenie świata przed kosmiczną katastrofą.

Yama przychodzi na świat jako córka wodza osady i jego pięknej żony Tęczy. Dziewczynka nie potrafi usiedzieć na miejscu, poluje nawet w pełnym niebezpiecznych stworów lesie, do którego mieszkańcy jej wioski nie odważają się zapuszczać. W okolicy grasują też łupieżcy Orlanda, samozwańczego władcy okolicznych ziem. Pewnego dnia niebo rozbłyska niezwykłymi ogniami. Jeden z płonących pocisków, który okazuje się szklanym mieczem o magicznej mocy, spada nieopodal osady Yamy. Jej ojciec uznaje to za znak od niebios, by jego współplemieńcy zbuntowali się przeciw Orlandowi. Ale wieśniacy boją się przeciwstawić najemnikom tyrana. Wódz wioski ginie, jego żona zostaje uprowadzona, a córka poprzysięga zemstę wodzowi najeźdźców. Wkrótce okazuje się jednak, że świat zmaga się ze znacznie poważniejszym problemem niż zwykły tyran...

Tak zaczyna się saga o wojowniczce Yamie i niebiańskich mieczach. Szklane miecze są tetralogią stworzoną przez duet autorek piszących opowieści fantastyczne, historyczne i przygodowe francuską scenarzystkę Sylviane Corgiat (ur. 1955 r.) oraz włoską rysowniczkę Laurę Zuccheri (ur. 1971 r.), dla której cykl o Yamie jest pierwszą międzynarodową produkcją (wcześniej publikowała tylko na rynku włoskim).

[opis wydawcy]

Przykładowe plansze:
Szklane Miecze #01: Yama Szklane Miecze #01: Yama Szklane Miecze #01: Yama


Yans #3

Yans #3Scenariusz: Andre-Paul Duchateau
Rysunki: Zbigniew Kasprzak
Wydanie: I zbiorcze
Data wydania: 6 Maj 2015
Seria: Yans
Tłumaczenie: Wojciech Birek
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 220x295 mm
Stron: 216
Cena: 99,99 zł
Wydawnictwo: Egmont


Trzeci tom wydania zbiorczego serii science fiction o przygodach kosmicznego agenta Yansa. Seria była niegdyś wielkim przebojem na rynku europejskim i do dziś ma wiernych fanów. Dzięki spotkaniu artystów z obu stron żelaznej kurtyny historia powstawania Yansa jest równie zajmująca, jak sama fabuła cyklu. Pod koniec lat 80. XX wieku, kiedy prace nad Thorgalem stały się bardzo intensywne, rysownik Yansa Grzegorz Rosiński postanowił znaleźć godnego zastępcę, który kontynuowałby historię o przygodach kosmicznego agenta. Wybrał Zbigniewa Kasprzaka, pseudonim Kas, absolwenta krakowskiej ASP, którego styl najbardziej pasował do serii. Zaprosił Kasprzaka do współpracy przy tomie 5., pt. Prawo Ardelii. Artystyczny efekt tego spotkania zaskoczył zarówno wydawców, jak i samych twórców i w efekcie Kas został nowym rysownikiem kolejnych części Yansa. W końcowych epizodach serii scenarzysta A.-P. Duchâteau dokonał istotnych zmian w fabule. Centralne miejsce opowieści zajęły nowe postaci, córki Orchidei i Yansa, które wzbogaciły uniwersum fantastycznego dreszczowca. Kas uwielbiał je rysować. "Dzięki nowym elementom mogłem nadać serii moje własne piętno. Ten podcykl silniej koncentruje się na rodzinie i dzieciach " wspominał.

Trzeci tom wydania zbiorczego zawiera cztery ostatnie pełnometrażowe epizody serii, a ponadto bogato ilustrowany materiał przedstawiający twórczość Zbigniewa Kasprzaka, wewnętrzne przemiany zachodzące w serii, a także okoliczności, w jakich doszło do zawieszenia wydawania dalszych albumów.

[opis wydawcy]

Przykładowe plansze:
Yans #3 Yans #3 Yans #3
Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-