baner

Komiks

Smerfy #22: Smerf Reporter

Smerfy #22: Smerf Reporter

Scenariusz: Thierry Culliford, Luc Parthoens
Rysunki: Ludo Borecki
Kolor: José Grandmont, Nine
Wydanie: I
Data wydania: Maj 2015
Seria: Smerfy
Tytuł oryginału: Le Schtroumpf reporter
Rok wydania oryginału: 2003
Wydawca oryginału: Le Lombard
Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 215x290 mm
Stron: 44
Cena: 19,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328110038
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Cykl filmów animowanych o Smerfach jest jedną z najbardziej znanych na świecie bajek ekranu. Nim jednak niebieskie ludki zaistniały w filmach, zdobyły miliony czytelników, występując w komiksach autorstwa Peyo. Komiksowe Smerfy powracają na polski rynek w albumie Smerf Reporter!

Smerfy są stanowczo niedoinformowane. Nie dość, że nie wiedzą, co dzieje się na świecie, to jeszcze nie mają pojęcia, co poprzedniego dnia wydarzyło się w ich własnej wiosce! Problem zauważa pewien dociekliwy Smerf, który za zgodą Papy Smerfa postanawia codziennie wywieszać na słupie ogłoszeniowym aktualności z życia niebieskich mieszkańców leśnej osady. A od codziennych informacji blisko do założenia prawdziwej gazety. Nie każdy jednak wynalazek sprawia, że życie staje się prostsze...

Oto pełna niewymuszonego humoru opowieść dla młodych i starych: historia Smerfa Reportera!

Komiksowe Smerfy zostały powołane do życia pod koniec lat 50. XX wieku przez belgijskiego rysownika Pierre'a Culliforda (1928 - 1992), używającego pseudonimu Peyo. Już kilka lat później stały się tak popularne, że Peyo otworzył własne studio filmowe. Od tamtej pory zarówno filmy animowane, jak i kolejne komiksy o Smerfach tworzyli - i tworzą nadal - współpracownicy oraz następcy Peyo, w tym jego syn Thierry.

[opis wydawcy]

Galerie

Smerfy #22: Smerf Reporter Smerfy #22: Smerf Reporter Smerfy #22: Smerf Reporter

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-