baner

ARCHIWUM WIEŚCI

2013-07-31 - Zapowiedzi

The Mire na FKW 2014


Wydawnictwo komiksowe ujawniło, że na Festiwalu Komiksowa Warszawa w 2014 roku wyda trylogię Becky Cloonan, na którą składają się trzy albumy "The Wolves", "The Mire" i "Demeter". "The Mire" dostało właśnie Nagrodę Eisnera dla najlepszego komiksu (Best Single Issue (or One-Shot)).
2013-07-31 - Recenzje

Grand Prix


Marvano zgrabnie portretuje lata 20. i 30. poprzedniego wieku. Poza samymi wyścigami, skupia się na nastrojach społecznych tamtych czasów, polityczno-propagandowych ruchach, zachwycie nowoczesną technologią i zbliżającej się wojnie.

Jan "Anonimowy Grzybiarz" Sławiński recenzuje komiks "Grand Prix".
2013-07-30 - Zapowiedzi

Noe


Według sklep.gildia.pl w październiku ukaże się pierwszy tom nowej serii "Noe", której autorami są Darren Aronofsky i Ari Handel (scenariusz) oraz Niko Henrichon (rysunek i kolor).
2013-07-30 - Ukazały się

Nowości komiksowe


W ostatnich dniach ukazało się kilka interesujących komiksów. Taurus Media wydał kolejną część "Zabójcy" oraz rozpoczął serię "Orły Rzymu", Mroja kontynuuje "Lincolna", a znalazło się też coś fanów komiksu made in USA oraz polskiego undergroundu.
2013-07-29 - Zapowiedzi

Strażnicy już na Polconie


Egmont poinformował, że pakiet wrześniowy został przeniesiony na 9 września.

Jednocześnie zapowiedział, że prapremiera albumów Strażnicy oraz Strażnicy: Początek (tom 1) odbędzie się na POLCONIE w dniach 29.08 - 01.09.2013.
2013-07-29 - Zagranica

Spider-Man biseksualistą?


Andrew Garfield, odtwórca roli Spider-Mana w ostatnim filmie o przygodach tego komiksowego bohatera, chciałby, żeby Peter Parker odkrył swoją seksualność, zmienił relacje z Mary Jane i stał się biseksualistą. Tymi rewelacjami był zaskoczony Stan Lee, twórca postaci i wydawnictwa Marvel.
2013-07-29 - Rozmaitości

Komiksowy mural w Puszczykowie


Od 7 sierpnia na ścianie Biblioteki Miejskiej oraz Centrum Animacji Kultury w Puszczykowie rozpoczną się prace nad komiksowym muralem z wierszem Krystyny Miłobędzkiej. Wydarzeniu towarzyszyć będą warsztaty, kiermasz komiksów, projekcja filmu oraz piknik. Odsłonięcie muralu nastąpi 10 sierpnia.
2013-07-28 - Zagranica

Tydzień w Marvelu #162 - "Wolverine" w kinach


Wydarzeniem tygodnia jest wejście na nasze ekrany filmu "Wolverine" w reżyserii Jamesa Mangolda z Hugh Jackmanem w roli głównej. Zachęcamy do obejrzenia kolejnych materiałów promocyjnych i przeczytania recenzji. Pozostałe nowinki dotyczą m.in. "X-Men: Days of Future Past", "Agents of S.H.I.E.L.D.", "Avengers: Age of Ultron" i "Niesamowitego Spider-Mana 2".
2013-07-27 - Zagranica

Nagrody Eisnera rozdane po raz 25


Na Comic-Conie w San Diego rozdano Nagrody Eisnera 2013. Statuetki w najważniejszych kategoriach przypadły Chrisowi Ware'owi (najlepszy twórca) i Brianowi K. Vaughanowi (najlepszy scenarzysta i najlepsza seria) oraz ex aequo Davidowi Aja i Chrisowi Samnee (najlepszy rysownik). Pełna lista nagrodzonych tutaj.
2013-07-26 - Rozmaitości

Thorgal słuchowiskiem!


Studio nagraniowe Sound Tropez poinformowało, że udźwiękowi komiksy o Thorgalu. Szczegóły projektu nie są na razie znane. Wydawnictwo na na swoim koncie dwa słuchowisko na podstawie serii "Żywe trupy".
2013-07-24 - Rozmaitości

Wakacyjne Prosto z kadru


Najbliższe trzy audycje Filipa Bąka będą powtórkami, w których będzie można usłyszeć Roberta Sienickiego, Sebastiana Frąckiewicza i Przemysława Zawrotnego. Audycji można słuchać w każdy czwartek o godzinie 17:30 w Radia Afera na 98,6 mHz w okolicach Poznania lub online.
2013-07-22 - Zapowiedzi

Tajemnice DAG Fabrik #3: Na linii frontu


W sierpniu 2013 swoją premierę będzie miała druga część serii "Tajemnice DAG Fabrik" (Scenariusz Maciej Jasiński, rysunki Jacek Michalski). Ale autorzy udostępnili już okładkę trzeciego numeru "Na linii frontu", która ma pojawić się dokładnie rok później - w sierpniu 2014.
2013-07-21 - Recenzje

Opowieść panny młodej #01


Nieco w cieniu innych komiksowych premier pojawiła się na rynku bardzo interesująca manga. I mimo że to dopiero pierwszy tom dłuższej sagi, to jego lektura wystarczy, aby uznać dzieło Kaoru Mori za jedną z ważniejszych tegorocznych nowych serii.

Paweł Panic recenzuje komiks "Opowieść panny młodej #01".
2013-07-19 - Recenzje

The Breaker #02


W drugim tomie manhwy „The Breaker” akcja nadal dopiero nabiera tempa. Młody Shi-woon, doprowadzony do kresu wytrzymałości stara się podjąć morderczy trening pod okiem swego nauczyciela, Chun-woona. W szkole pojawia się ponadto nowa higienistka, doskonale znająca się z nauczycielem angielskiego. Co łączy tę dwójkę?


Karol Sus recenzuje komiks "The Breaker #02".
2013-07-18 - Spotkania, wystawy, imprezy

Skiercon 2013


Już 20 lipca rozpocznie się w Skierniewicach dwudniowy konwent fantastyczny Skiercon 2013. W programie znalazł się także komiks. Jedną z atrakcji będzie spotkanie ze Sławomirem Zajączkowskim, które odbędzie się w niedzielę, 21 lipca, między godziną 14 a 15.
2013-07-17 - Recenzje

Baśnie #11: Wojna o pokój


Tom jedenasty wieńczy pewną epokę w dziejach Baśniowców. Po 75 zeszytach spisków i planów wojna w końcu dochodzi do skutku, a wraz z końcem albumu i ona się kończy. Historia zapoczątkowana w pierwszym tomie dobiega tu kresu. To idealny moment, by zakończyć przygodę z serią - wątki prezentowane na przestrzeni lat właśnie w tym tomie znajdują rozwiązanie i niejako kończy się "pierwszy sezon" "Baśni".

Jan "Anonimowy Grzybiarz" Sławiński recenzuje komiks "Baśnie #11: Wojna o pokój".
2013-07-16 - Spotkania, wystawy, imprezy

Program Krakonu 2013


Tegoroczna Krakon odbędzie się między 25 a 28 lipca. Jego motywem przewodnim jest postapokalipsa i steampunk. W programie jest też blok komiksowy. Gośćmi festiwalu będą Rafał Szłapa, Bartosz Sztybor, Piotr Nowacki, Rafał Kołsut i Kajetan Wykurz. Program całego Krakonu dostępny jest tutaj, a samego bloku komiksowego tu. Więcej informacji na stronie imprezy.
2013-07-13 - Zapowiedzi

GIANT Special Summer Edition


Już w ten weekend swoja premierę będzie miał młodszy brat magazynu "B Mag" - "Giant Summer Special Edition". A w środku oprócz komiksów ekipy znanej z wcześniejszych numerów Bazgrolle Magazine pojawią się również prace Łukasza Kowalczuka.
2013-07-12 - Ukazały się

Uwaga Remanent! - 17: Węgorz - rozród kontrolowany


14 grudnia 2011 r. o godzinie 9.00 w Sali Cytrynowej Centrum Konferencyjno - Szkoleniowego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie miało miejsce seminarium prof. Dariusza Kucharczyka pod tytułem "Rozród węgorza". W tym samym momencie swoją premierę miała publikacja komiksowa "Węgorz - rozród kontrolowany" (scenariusz Marcin Krzyśków, rysunki Mirosław Krzyśków).
2013-07-12 - Recenzje

Batman. Detective Comics #01: Oblicza śmierci #1


Joker ucieka z Arkham. Szybko zostaje ujęty i z powrotem wsadzony do zakładu. W kolejnej ucieczce pomaga mu nowy gracz w przestępczym światku Gotham – Dollmaker. Klaun musi jednak zapłacić za nią ogromną cenę – zostawia za sobą część siebie. Intryga się zagęszcza, gdy zostaje porwana mała dziewczynka, a Pingwin postanawia pozbyć się konkurencji.


Jan "Anonimowy Grzybiarz" Sławiński recenzuje komiks "Batman. Detective Comics #01: Oblicza śmierci #1".
2013-07-10 - Spotkania, wystawy, imprezy

Wernisaż wystawy Michała Śledzia Śledzińskiego "Kadry w środku"


W czwartek 18 lipca 2013 o godzinie 19:00 we wrocławskiej mia ART GALLERY (ul. Czysta 4) odbędzie się wernisaż wystawy Michała Śledzińskiego "Kadry w środku". Wystawa otwarta będzie do 31 lipca. Organizatorzy przygotowali na nią specjalnie wydany artbook (50 egzemplarzy) oraz 150 numerowanych i sygnowanych printów. 20 lipca odbędą się również warsztaty komiksowe które poprowadzi Śledziński.
2013-07-09 - Zapowiedzi

Detektyw Miś Zbyś na tropie #1: Lis, ule i miodowe kule


Wydawnictwo kultura gniewu zapowiedziało wydanie pierwszej części komiksu z serii "Detektyw Miś Zbyś na tropie" pod tytułem "Lis, ule i miodowe kule" (scenariusz Maciej Jasiński, rysunki Piotr Nowacki, kolor Norbert Rybarczyk). Komiks, którego wstępna okładka jest już gotowa, będzie częścią serii wydawniczej przeznaczonej dla dzieci - krótkie gatki.
2013-07-08 - Recenzje

Czterej Jeźdźcy Apokalipsy


Adam Cahill, członek pradawnego Zakonu Salomona, ma za zadanie przechowywać dwie z siedmiu pieczęci władających bramami Piekła. Wróg zdobywszy sześć z nich, w tym jedną należącą do głównego bohatera, jest przerażająco bliski przywołania Jeźdźców Apokalipsy. Watykan staje się ostatnim bastionem, gdzie hordy piekieł nie mają wstępu. Tymczasem Adam musi zstąpić w najniższe kręgi Gehenny aby odnaleźć towarzyszy, z którymi u boku stawi czoła Apokalipsie.

Karol Sus recenzuje komiks "Czterej Jeźdźcy Apokalipsy".
2013-07-07 - Zagranica

Tydzień w Marvelu #158 - Na filmowo


Tym razem oferujemy nowinki i plotki dotyczące takich filmów, jak "Gra Endera", "The Wolverine", "Doctor Strange", "X-Men: Days of Future Past", "Deadpool" i "Guardians of the Galaxy". Wygląda na to, że fani filmowych adaptacji komiksów nie będą mogli narzekać na nudę.
2013-07-05 - Recenzje

Kajtek i Koko w kosmosie


„Kajtek i Koko w kosmosie” to jeden z najważniejszych i prawdopodobnie najdłuższy polski komiks. Paski ukazujące się w „Wieczorze Wybrzeża” w latach 1968- 1972, a później zmieniane do roku 1992, zostały zebrane na niemal 670 (!) stronach. Trzecie, uzupełnione i poprawione wydanie prezentuje po raz pierwszy wszystkie paski (w liczbie 1270+2) i w oryginalnej wersji. Takie wydanie to gratka, zarówno dla starych wyjadaczy, jak i nowych czytelników.

Jan "Anonimowy Grzybiarz" Sławiński recenzuje trzecie wydanie komiksu "Kajtek i Koko w kosmosie".
2013-07-01 - Recenzje

Thorgal - Louve #03: Królestwo chaosu


Właściwie mógłbym skopiować moją recenzję poprzedniego tomu serii „Thorgal. Louve”, bo jej trzecia odsłona zatytułowana „Królestwo chaosu” ma te same zalety i wady. Ta seria jest jednak najciekawsza z tego, co obecnie ukazuje się ze świata Thorgala.

Łukasz Chmielewski recenzuje komiks "Thorgal - Louve #03: Królestwo chaosu".