Recenzja

Thorgal - Louve #03: Królestwo chaosu

Łukasz Chmielewski recenzuje Thorgal - Louve #03: Królestwo chaosu
6/10
Thorgal - Louve #03: Królestwo chaosu
6/10
Właściwie mógłbym skopiować moją recenzję poprzedniego tomu serii „Thorgal. Louve”, bo jej trzecia odsłona zatytułowana „Królestwo chaosu” ma te same zalety i wady. Komiks jest bardzo sprawnie zrealizowany. Roman Surżenko bardzo dobrze opowiada obrazem i ciekawie kadruje. Ma jednak problem z mimiką bohaterów, obdarzając ich zestawem trzech grymasów. Mimo wszystko i tak ta seria jest jednak najciekawsza z tego, co obecnie ukazuje się ze świata Thorgala.

Trzeci tom domyka wątek poszukiwań dłoni boga Tyra i rozdwojenia osobowości tytułowej bohaterki, Louve, która jest córką Thorgala. Dziewczynka musi wykraść wielkiemu wilkowi Fenrirowi prawicę boga i zmierzyć się ze swoją dziką naturą. Rozwiązanie kwestii rozbicia jaźni nie zaskakuje niczym, ale samo wykorzystanie tego motywu jest ciekawe i dużo daje fabule. Bez tej wewnętrznej wojny wyprawa po odgryzioną rękę bóstwa byłaby dużo gorsza.

Yann potrafi zaskoczyć czytelnika, umiejętnie dawkuje też emocje. Scenarzysta sięga niestety po zwroty akcji na zasadzie deus ex machina. Komiks jest też pisany pod młodszego odbiorcę. Gdybym miał 13 lat, to pewnie czytałbym go z wypiekami na twarzy, zwłaszcza że są cycki! Bez znajomości poprzednich części raczej nie ma po co sięgać po trzecią część przygód Louve.

Opublikowano:Thorgal - Louve #03: Królestwo chaosu

Thorgal - Louve #03: Królestwo chaosu

Scenariusz: Yann
Rysunki: Roman Surżenko
Okładka: Grzegorz Rosiński
Wydanie: I
Data wydania: Kwiecień 2013
Seria: Thorgal - Louve
Tłumaczenie: Wojciech Birek
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: A4
Stron: 48
Cena: 22,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 978-83-237-4794-9
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!

Galerie

Thorgal - Louve #03: Królestwo chaosu Thorgal - Louve #03: Królestwo chaosu Thorgal - Louve #03: Królestwo chaosu

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-