baner

Recenzja

The Breaker #02

Karol Sus recenzuje The Breaker #02
Shi-woon, główny bohater manhwy „The Breaker” jest na pozór zwyczajnym uczniem koreańskiej szkoły. Nastolatek nie wyróżniałby się zapewne w ogóle z tłumu, gdyby nie fakt, że został obrany jako cel klasowego osiłka. Nieszczęśliwy chłopak po serii upokarzających łomotów znajduje się na granicy wytrzymałości. Na szczęście Shi-woon okaże się niezwykle wytrwałym dzieciakiem. Pecha ma natomiast Chun-woon, nowy nauczyciel angielskiego, który okazuje się być mistrzem sztuk walki, ponieważ bezradny uczeń upatruje w nim ostateczny ratunek i wybawienie z jego kłopotów. Chcąc nie chcąc, nauczyciel raz to decyduje się uczyć chłopca sztuk walki, aby za chwilę posyłać go do stu diabłów.

Jakby tego było mało, w szkole zatrudniona zostaje nowa higienistka, Si-ho - niezwykle seksowna i hojnie obdarzona przez rysownika. W dodatku młoda kobieta świetnie zna się z Chun-woonem, choć ten wcale nie jest z tego faktu zadowolony. Co łączy tę dwójkę? Czy Shi-woon okaże się zdolnym uczniem? I przede wszystkim, co takiego niezwykłego jest w szkole, do której uczęszcza główny bohater, że zjawiają się tam incognito tacy mistrzowie sztuk walki jak Chun-woon i Shi-ho?

W drugim tomie „The Breakera” akcja wciąż jeszcze nabiera tempa, można go więc traktować jako kontynuację wprowadzenia do właściwej historii zapoczątkowanej w tomie pierwszym. Skąpe informacje, jakie czytelnikowi podsuwają autorzy, pozwalają na razie jedynie domyślać się grubszej intrygi. Rola nowej postaci, higienistki Si-ho, sprowadza się w tomie jedynie do machania biustem i uprzykrzania żywota Chun-woonowi. Nie trzeba być jednak Holmesem, aby domyślać się, że scenarzysta, Geuk-jin Jeon, szykuje jej znaczniejszą rolę.

Jak zwykle w odcinkowych seriach, tom kończy się z rozmachem, sprawiając, że czytelnik wyparuje kolejnego z wypiekami na twarzy. Tym bardziej, że są podstawy sądzić, że akcja może rozkręcić się na dobre. Na trop Chun-woona wpada bowiem Gi-joo, uczeń Song Hak-jaka, pragnący pomścić śmierć swego mistrza.

Manhwa koreańskiego duetu jest całkiem ciekawą, choć może niezbyt odkrywczą serią. Motywem nieporadnego, ale za to sympatycznego nastolatka, dostającego łupnia od rówieśników, a ostatecznie radzącego sobie ze swymi kłopotami, amerykański przemysł rozrywkowy (głównie filmowy) karmi nas od lat. Mimo to „The Breaker” ze względu na lekką fabułę i całkiem niezłą kreskę (szczególnie dynamiczne sceny walk) zasługuje na uwagę, zwłaszcza ze strony nastolatków nastawionych na komiks akcji.

Opublikowano:The Breaker #02

The Breaker #02

Scenariusz: Geuk-Jin Jeon
Rysunki: Jin-Hwan Park
Wydanie: I
Data wydania: Maj 2013
Seria: The Breaker
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka
Stron: 212
Cena: 19,90 zł
Wydawnictwo: Yumegari
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-