NEWS

- Zapowiedzi

Pięć komiksów Wróblewskiego tylko na MFKiG 2013 29 lipca 2013


Informowaliśmy już o październikowej ofensywie komiksów Jerzego Wróblewskiego. Oba tomy będzie można zakupić w promocyjnej cenie na stoisku wydawnictwa Ongrys w trakcie MFKiG. Ci, którzy zakupią komiksy na stoisku w Łodzi, otrzymają niespodziankę - darmowy, wydany w kolorze komiks Jerzego Wróblewskiego zatytułowany "Huczące Colty".
Pięć komiksów Wróblewskiego tylko na MFKiG
W październiku swoją premierą będą miały dwa tomy serii „Z archiwum Jerzego Wróblewskiego”. W każdym znajdą się po dwa komiksy, które były drukowane na łamach „Dziennika Wieczornego”. W pierwszym tomie będzie historia sensacyjna „James Hart” oraz humorystyczny komiks science-fiction „Nie z tej ziemi”. Oba zostały przygotowane w wersji z dymkami, zamiast znanych z „Dziennika Wieczornego” podpisów pod paskami.


James Hart


Na drugi tom będą składały się dwa humorystyczne westerny: „Tom Texas” oraz „Rycerze prerii”.Tom TexasRycerz PreriiUzupełnieniem komiksów będą ilustracje i zabawy rysunkowe, które dla „Dziennika Wieczornego” narysował Jerzy Wróblewski. A także tekst poświęcony współpracy rysownika z bydgoską gazetą.
Oba tomy „Z archiwum Jerzego Wróblewskiego” będzie można zakupić w promocyjnej cenie na stoisku wydawnictwa Ongrys w trakcie MFKiG. Tylko dla czytelników, którzy zakupią komiksy na stoisku w Łodzi przygotowano niespodziankę. Otrzymają oni darmowy, wydany w kolorze komiks Jerzego Wróblewskiego zatytułowany „Huczące Colty”, który ukazał się pierwotnie w piśmie „Dookoła świata”.
W tej chwili trwają ostatnie prace nad żmudnym czyszczeniem skanów pasków, bowiem nie zachowały się oryginały i wszystkie będą przygotowane na podstawie wydruków z „Dziennika Wieczornego”.


Huczące Colty


Rekonstrukcją graficzną pasków i rysunków zajmuje się głównie Maciej Jasiński, jego autorstwa jest także tekst opisujący współpracę Wróblewskiego z „Dziennikiem Wieczornym”. Natomiast okładki przygotował bydgoski rysownik Andrzej Janicki. Ogromną pomoc przy przygotowaniu komiksów okazali także Tomasz Szalla i Marek Misiora.
Rekonstrukcja komiksów z „Dziennika Wieczornego” oraz ich druk są realizowane w ramach programu stypendialnego dla osób zajmujących się twórczością artystyczną oraz upowszechnianiem kultury. Program został zrealizowany dzięki wsparciu finansowemu miasta Bydgoszczy. W związku z tym znaczna część planowanego nakładu zostanie przekazana bibliotekom.
Z archiwum Jerzego Wróblewskiego #1: James Hart / Nie z tej ziemi

Z archiwum Jerzego Wróblewskiego #1: James Hart / Nie z tej ziemiScenariusz: Jerzy Wróblewski
Rysunki: Jerzy Wróblewski
Okładka: Jerzy Wróblewski, Andrzej Janicki
Data wydania: Październik 2013
Seria: Z archiwum Jerzego Wróblewskiego,
Z archiwum Jerzego Wróblewskiego #2: Tom Texas / Rycerze prerii

Scenariusz: Jerzy Wróblewski
Rysunki: Jerzy Wróblewski
Data wydania: Październik 2013
Seria: Z archiwum Jerzego Wróblewskiego,
Huczące Colty

Scenariusz: Jerzy Wróblewski
Rysunki: Jerzy Wróblewski
Data wydania: Październik 2013
Druk: kolor
Cena: 0 zł


[Ystad za informacją prasową]


Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

Ystad -

vision2001 pisze:
Ongrys pisze:"Huczące Colty" będzie bezpłatnie dołączany do albumów zakupionych na MFK, po festiwalu raczej nie będzie ani do kupienia, ani do dostania.

Trochę boli takie traktowanie komiksomaniaków...

Ale (serio bez złośliwości) dlaczego? Skoro jakaś publikacja jest typową "konwentową", którą można kupić (dostać) wyłącznie na konwencie i od początku do końca jest to wiadome (a nie ukrywane w jakikolwiek sposób), to chyba wydawcy w żaden sposób nie krzywdzi nikogo.
Ja rozumiem, że jak mnie tu a tu nie będzie, to nie dostanę konkretnej rzeczy. Na konwenty jeździ się też właśnie po takie "kolekcjonerskie rarytasiki".
Z resztą żyjemy w globalnej wiosce w dosyć małym kraju, gdzie prawie każdy ma znajomego w większym mieście, który za jakiś browar (w ramach wdzięczności) jest w stanie ogarnąć jakiś temat w tymże (tak jak wspomniałeś).

vision2001 -

Ongrys pisze:"Huczące Colty" będzie bezpłatnie dołączany do albumów zakupionych na MFK, po festiwalu raczej nie będzie ani do kupienia, ani do dostania.

Trochę boli takie traktowanie komiksomaniaków...
No to chyba albo będę musiał pojawić się sam na imprezie albo kogoś ładnie poprosić o załatwienie dla mnie "Coltów" (oczywiście musowo z zakupem pozostałych pozycji).

Ongrys -

"Z archiwum Jerzego Wróblewskiego #1: James Hart / Nie z tej ziemi" oraz "Z archiwum Jerzego Wróblewskiego #2: Tom Texas / Rycerze prerii" mają być w normalnej sprzedaży, również po MFK.

"Huczące Colty" będzie bezpłatnie dołączany do albumów zakupionych na MFK, po festiwalu raczej nie będzie ani do kupienia, ani do dostania.

niepco -

Nie wydaje mi się. Skoro ma to być "ofensywa" to raczej nie ograniczy się do MFKiG, mam nadzieję.

"1.Pięć komiksów Wróblewskiego tylko na MFKiG"

Owszem, gdyż później dostępne będą tylko 4.

Wydawanie ich tylko dla bibliotek i na festiwal poważnie ograniczyłoby liczbę chętnych na zakup.

Ale to tylko moje gdybania, rzecz jasna...

Ystad -

niepco pisze:Czy Huczące Colty będą później do nabycia czy to tylko bonus na MFKiG?

Myślę, że znaczące są dwa zdania z info prasowego

1.Pięć komiksów Wróblewskiego tylko na MFKiG
2.Program został zrealizowany dzięki wsparciu finansowemu miasta Bydgoszczy. W związku z tym znaczna część planowanego nakładu zostanie przekazana bibliotekom.


Czyli: Może być problem z zakupem któregokolwiek z tych komiksów po MFKiG

niepco -

Czy Huczące Colty będą później do nabycia czy to tylko bonus na MFKiG?