baner

NEWS

- Ukazały się

Powrót Eisnera i Loisela


Do sprzedaży trafiły dodruki siedmiu komiksowych hitów Egmontu, które zwykle od dawna były niedostępne na rynku. Sprawdźcie tytuły!

Nowy Jork: Życie w wielkim mieście

Nowy Jork: Życie w wielkim mieście

Scenariusz: Will Eisner
Rysunki: Will Eisner
Publicystyka: Neil Gaiman
Wydanie: I
Data wydania: Marzec 2008
Seria: Mistrzowie Komiksu
Tytuł oryginału: York: the Big City; The Building; City People Notebook; Invisible People; wydanie zbiorcze: New York: Life in the Big City
Rok wydania oryginału: 1981, 1982, 1983, 1986, 1987, 1989, 1992, 1993; wydanie zbiorcze: 2006
Wydawca oryginału: The Estate of Will Eisner
Tłumaczenie: Jacek Drewnowski
Druk: czarno-biały, offset
Oprawa: twarda
Format: 17 x 26 cm
Stron: 440
Cena: 89,90 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788323729952
W kwietniu 2018 roku komiks miał dodruk.

Zawartość komiksu: opowieści Nowy Jork, Budynek, Notatki o ludziach z miasta, Niewidzialni ludzie.

Arcydzieło autora Umowy z Bogiem! Opowieść o codziennym życiu miasta zwanego Wielkim Jabłkiem na przestrzeni wielu lat. Czy ulicznicy, złodzieje, dzieciaki, zwykli ludzie albo bogacze z Nowego Jorku tak bardzo różnią się od swoich odpowiedników z Warszawy czy Bydgoszczy? Po lekturze tego albumu każdy z nas może to sprawdzić.

Cudowny hołd, złożony Nowemu Jorkowi i wszystkim jego mieszkańcom przez niezrównanego Willa Eisnera.

* * *

"Will Eisner był miły, uprzejmy, przyjazny, przystępny i rozmowny, ale miał "żelazną duszę". Miał też zmysł praktyczny, świadomość ludzkiej słabości i ogromną duchową szczodrość. (...) Pokazał się jako amerykański gawędziarz".

Neil Gaiman (autor Sandmana) - ze Wstępu

"Jako wydawca, poszukiwacz talentów, impresario, rysownik i scenarzysta, Will Eisner stworzył komiks, jaki poznałem... Jego nieustanna żywotność jako artysty wymyka się logice, rozsądkowi, czasowi, historii - i współczesnym, młodym autorom powieści graficznych".

Michael Chabon, zdobywca Nagrody Pulitzera

"Komiks zyskał jakość w dużej mierze dzięki Willowi Eisnerowi. To on dał nam nowy sposób patrzenia na komiks i myślenia o nim... Nie ma nikogo, kto by mu dorównał. Nigdy nie było, a w przypływach pesymizmu myślę też, że nigdy nie będzie".

Alan Moore (autor Ligi Niezwykłych Dżentelmenów)


Ten album jest największym hołdem dla Nowego Jorku, jaki mógł stworzyć mistrz amerykańskiej sztuki komiksowej.

[Egmont Polska]

Album mistrza amerykańskiego komiksu Willa Eisnera.
Autor, uważany za ojca powieści graficznej, przedstawia nam osobistą, szczególną wizję Nowego Jorku – miasta, które zainspirowało jego pionierskie dzieła. Porzuciwszy świat kamienic czynszowych na Bronksie (znanych z „Umowy z Bogiem”), w Nowym Jorku Eisner oddaje cześć wielkiemu miastu w całej jego chwale. Ten album jest równie pełen hałasu, życia, a przede wszystkim „ludzkich historii”, jak Broadway w godzinach szczytu.
Zebrano tutaj cztery bardzo ważne dzieła Eisnera: „Nowy Jork. Wielkie miasto” (1981), „Budynek” (1987), „Notatki o ludziach z miasta” (1989) i „Niewidzialnych ludzi” (2000).
Te historie dowodzą, że żaden inny rysownik nie potrafi uchwycić melancholijnej mroczności Nowego Jorku równie sprawnie, jak Eisner, który poznał to miasto niczym własną kieszeń.
Niektóre opowieści budzą w czytelniku dreszcz swoim „milczeniem”, inne ogłuszają, ale wszystkie tętnią wielkomiejską żywotnością i bolesnym patosem, tak typowym dla sztuki Eisnera.
Album uznany przez krytykę za arcydzieło w dziedzinie realistycznego komiksu obyczajowego.[Egmont]
Nowy Jork: Życie w wielkim mieście Nowy Jork: Życie w wielkim mieście Nowy Jork: Życie w wielkim mieście
Piotruś Pan

Piotruś Pan

Scenariusz: Regis Loisel
Rysunki: Regis Loisel
Wydanie: I zbiorcze
Data wydania: Październik 2014
Seria: Piotruś Pan, Mistrzowie Komiksu
Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 215x290 mm
Stron: 336
Cena: 119,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328102781
W kwietniu 2018 roku komiks miał dodruk.

XIX-wieczny Londyn, miasto ponure i okrutne. Podobnie jak w powieści Jamesa M. Barriego niespodziewane spotkanie z latającą wróżką przenosi Piotrusia na fantastyczną wyspę. Tu jednak jego walka o przetrwanie wcale się nie kończy. Komiksowa historia Piotrusia Pana niewiele ma w sobie optymizmu, właściwego opowieściom dla dzieci. Sporo tu nawiązań do psychologicznych teorii Freuda, jak choćby relacje Piotrusia z matką alkoholiczką, jej tajemnicza śmierć czy wątek tożsamości ojca.

Régis Loisel to wybitny francuski twórca komiksów, znany w Europie za sprawą serii fantasy W poszukiwaniu Ptaka Czasu. Pracował również ze studiem Walta Disneya przy filmach Atlantyda i Mulan.

[opis wydawcy]
Dziewczyna z Panamy

Dziewczyna z Panamy

Scenariusz: Laurent Galandon
Rysunki: Zbigniew Kasprzak
Wydanie: I
Data wydania: Październik 2014
Seria: Plansze Europy
Tytuł oryginału: La Fille de Paname: L'homme aux couteaux / L'homme aux tatouages
Rok wydania oryginału: 2011-2014
Wydawca oryginału: Le Lombard
Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: A4
Stron: 136
Cena: 89,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 978-83-23-761-761
W kwietniu 2018 roku komiks miał dodruk.

Najnowszy komiks znanego polskiego rysownika Zbigniewa Kasprzaka używającego pseudonimu Kas!

Na przełomie XIX i XX wieku Paryż był nie tylko jednym z najwspanialszych miast świata, ale także siedliskiem licznych szajek bezwzględnych bandytów zwanych apaszami. Kradli, rabowali domy, zabijali bogatych mieszczan, czerpali dochody z prostytucji. Na ulicę trafia piękna nastolatka Amélie Hélie zwana Złotowłosą, w której zakochują się kolejni mężczyźni, między innymi przywódcy dwóch gangów apaszy. Wybucha wojna między bandami, z której korzysta komisarz policji Deslandes, chcący przywrócić spokój w Paryżu. A całą historię opisuje sprytny dziennikarz Saige.

Opowieść Galandona i Kasa została luźno oparta na prawdziwych wydarzeniach mających miejsce w latach 1898-1902. Ich bohaterami byli urodziwa Amélie oraz jej kochankowie, a zarazem szefowie gangów – nożownik Manda i weteran afrykańskich wojen Leca. Historia ta przeszła do paryskiej legendy miejskiej, a na jej podstawie w 1952 roku nakręcono film Złotowłosa, w którym tytułową rolę zagrała gwiazda kina francuskiego Simone Signoret.

Twórcami albumu o krwawej rywalizacji o piękną dziewczynę są ceniony rysownik Zbigniew Kasprzak (znany z takich serii jak Yans, Halloween Blues i Podróżnicy) oraz francuski scenarzysta Laurent Galandon (m.in. cykle L'Envolée Sauvage i Quand souffle le vent) określany przez krytyków jako "wschodząca gwiazda rynku komiksowego".

[opis wydawcy]
Dziewczyna z Panamy Dziewczyna z Panamy Dziewczyna z Panamy
Wojna Domowa

Wojna Domowa

Scenariusz: Mark Millar
Rysunki: Steve McNiven
Kolor: Morry Hollowell
Okładka: Steve McNiven
Wydanie: III
Data wydania: Grudzień 2016
Seria: Marvel Classic
Tytuł oryginału: Civil War
Tłumaczenie: Tomasz Sidorkiewicz
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 170x260 mm
Stron: 208
Cena: 79,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328118454
W kwietniu 2018 roku komiks miał dodruk.

Jeden z najsłynniejszych komiksów superbohaterskich XXI wieku, w którym Marvelowscy herosi stanęli po przeciwnych stronach barykady. W starciu Iron Mana i Kapitana Ameryki chodzi o podstawowe wartości. I – jak to bywa w największych konfliktach –- obaj bohaterowie mają rację.

Na motywach tego komiksu powstał film Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów. Autorami komiksu są scenarzysta Mark Millar (Ultimates, Wolverine: Staruszek Logan) i rysownik Steve McNiven (Strażnicy Galaktyki, Wolverine: Staruszek Logan).

[opis wydawcy]
Wojna Domowa Wojna Domowa Wojna Domowa
Baśnie #01: Na wygnaniu

Baśnie #01: Na wygnaniu

Scenariusz: Bill Willingham
Rysunki: Lan Medina
Tusz: Steve Leialoha, Craig Hamilton
Kolor: Sherilyn van Valkenburgh
Okładka: James Jean, Alex Maleev
Wydanie: I
Data wydania: Wrzesień 2007
Seria: Baśnie
Tytuł oryginału: #1: Legends in Exile
Rok wydania oryginału: 2003
Wydawca oryginału: Vertigo
Tłumaczenie: Krzysztof Uliszewski
Druk: kolor, offset
Oprawa: miękka
Format: B5
Stron: 128
Cena: 29,90
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788323729297
W czerwcu 2015 roku i kwietniu 2018 roku komiks miał dodruk.

Pierwszy tom serii fantasy wymyślonej przez Billa Willinghama oraz wspaniale narysowanej przez Lana Medinę, Steve’a Leialohę oraz Craiga Hamiltona. W tym zbiorze czytelnik znajdzie także opowiadanie napisane i zilustrowane przez Billa Willinghama.

Pomysł na serię był bardzo prosty. Willingham postanowił umieścić najpopularniejszych bohaterów bajek w świecie zwykłych ludzi. I tak Królewna Śnieżka pełni rolę prawej ręki burmistrza, a potrafiący zmieniać kształty Wilkjestdetektywem. Do tak zbudowanego świata autor wprowadził brutalną zbrodnię – w pokoju Róży Czerwonej, siostry Śnieżki, znaleziono ślady walki i litry krwi rozmazane na ścianie. Czy ktoś zabił Różę Czerwoną? A jeśli tak, kto to zrobił – może Sinobrody, dziś oczyszczony z zarzutów, ale znany w przeszłości z bestialskiego traktowania swoich młodych małżonek?… Śledztwo rozpoczyna detektyw Wilk. Ponoć zrehabilitowany – ale czy naprawdę tak łatwo można pokonać stare nawyki?

Zaczynająca się jak klasyczny kryminał, a potem korzystająca z innych konwencji, seria Baśnie przyniosła jej twórcom niejedną nagrodę Eisnera, między innymi za najlepszy nowy cykl w 2003 roku. Porównywana z Sandmanem, w pierwszej części opowieść nawiązuje luźno także do Strażników Alana Moore’a – motywem zabójstwa członka tajnej społeczności.
Baśnie #01: Na wygnaniu Baśnie #01: Na wygnaniu Baśnie #01: Na wygnaniu
Deadpool #06: Deadpool się żeni

Deadpool #06: Deadpool się żeni

Scenariusz: Fabian Nicieza, Daniel Way, Joe Kelly, Mark Waid, Brian Posehn, Gerry Duggan
Rysunki: Scott Koblish, Evan Shaner
Wydanie: I
Data wydania: Maj 2017
Seria: Deadpool, Marvel Now
Tytuł oryginału: Deadpool, Vol. 5: Wedding of Deadpool
Wydawca oryginału: Marvel
Tłumaczenie: Oskar Rogowski
Druk: kolor
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 165x235 mm
Stron: 168
Cena: 39,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
W kwietniu 2018 roku komiks miał dodruk.

Deadpool się żeni! Ale to dopiero początek kłopotów. Najwyraźniej nawet udane wesele i miesiąc miodowy w Japonii nie mogą sprawić, że przeszłość przestanie prześladować Wade’a Wilsona. Zwłaszcza że autorzy jego wcześniejszych przygód (m.in. Fabian Nicieza, Joe Kelly i Mark Waid) postanowili uczcić tę wyjątkową okazję, przypominając jego miłosne perypetie sprzed lat!

Za scenariusz tego albumu odpowiadają Brian Posehn (popularny amerykański komik znany z kina i telewizji) i Gerry Duggan (Hulk, Nova, Hawkeye vs Deadpool). Rysunki stworzyli zaś Mike Hawthorne (Queen & Country) oraz Scott Koblish (Deadpool’s Art of War).

[opis wydawcy]
Deadpool #06: Deadpool się żeni Deadpool #06: Deadpool się żeni Deadpool #06: Deadpool się żeni
Thor Gromowładny #01: Bogobójca

Thor Gromowładny #01: Bogobójca

Scenariusz: Jason Aaron
Rysunki: Esad Ribic
Kolor: Dean White, Ive Svorcina
Okładka: Esad Ribic
Wydanie: I
Data wydania: Lipiec 2016
Seria: Thor Gromowładny, Marvel Now
Tłumaczenie: Marceli Szpak
Druk: kolor
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 165x255 mm
Stron: 120
Cena: 39,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328116733
W kwietniu 2018 roku komiks miał dodruk.

Premierowy tom świetnej serii o Marvelowskim bogu. Thor przez dekady swej komiksowej kariery pojawiał się w najróżniejszych opowieściach. W tym komiksie Jason Aaron zabiera nas w podróż poprzez wiele światów i wymiarów czasu (przeszłość, teraźniejszość, przyszłość) i to wszystko jeszcze zamyka w oryginalnej kryminalnej fabule. To komiks jakiego dotąd nie było.

Twórcami opowieści są popularny scenarzysta Jason Aaron (Skalp, Ludzie gniewu, Star Wars, Wolverine i X-Men) i urodzony w Chorwacji rysownik Esad Ribic (Loki, Silver Surfer: Requiem, Secret Wars).

[opis wydawcy]
Thor Gromowładny #01: Bogobójca Thor Gromowładny #01: Bogobójca Thor Gromowładny #01: Bogobójca[ljc]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-