baner

Komiks

Dziewczyna z Panamy

Dziewczyna z Panamy

Scenariusz: Laurent Galandon
Rysunki: Zbigniew Kasprzak
Wydanie: I
Data wydania: Październik 2014
Seria: Plansze Europy
Tytuł oryginału: La Fille de Paname: L'homme aux couteaux / L'homme aux tatouages
Rok wydania oryginału: 2011-2014
Wydawca oryginału: Le Lombard
Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: A4
Stron: 136
Cena: 89,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 978-83-23-761-761
W kwietniu 2018 roku komiks miał dodruk.
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Najnowszy komiks znanego polskiego rysownika Zbigniewa Kasprzaka używającego pseudonimu Kas!

Na przełomie XIX i XX wieku Paryż był nie tylko jednym z najwspanialszych miast świata, ale także siedliskiem licznych szajek bezwzględnych bandytów zwanych apaszami. Kradli, rabowali domy, zabijali bogatych mieszczan, czerpali dochody z prostytucji. Na ulicę trafia piękna nastolatka Amélie Hélie zwana Złotowłosą, w której zakochują się kolejni mężczyźni, między innymi przywódcy dwóch gangów apaszy. Wybucha wojna między bandami, z której korzysta komisarz policji Deslandes, chcący przywrócić spokój w Paryżu. A całą historię opisuje sprytny dziennikarz Saige.

Opowieść Galandona i Kasa została luźno oparta na prawdziwych wydarzeniach mających miejsce w latach 1898-1902. Ich bohaterami byli urodziwa Amélie oraz jej kochankowie, a zarazem szefowie gangów – nożownik Manda i weteran afrykańskich wojen Leca. Historia ta przeszła do paryskiej legendy miejskiej, a na jej podstawie w 1952 roku nakręcono film Złotowłosa, w którym tytułową rolę zagrała gwiazda kina francuskiego Simone Signoret.

Twórcami albumu o krwawej rywalizacji o piękną dziewczynę są ceniony rysownik Zbigniew Kasprzak (znany z takich serii jak Yans, Halloween Blues i Podróżnicy) oraz francuski scenarzysta Laurent Galandon (m.in. cykle L'Envolée Sauvage i Quand souffle le vent) określany przez krytyków jako "wschodząca gwiazda rynku komiksowego".

[opis wydawcy]

Galerie

Dziewczyna z Panamy Dziewczyna z Panamy Dziewczyna z Panamy

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-