Nowe Teksty

Starzejąca się klasyka
Kleszcz o "Krucjata nieskończoności"
Pan Cudowny w pełnej krasie
Tymczyński o "Mister Miracle"
Czas na rewolucję
Tymczynski o "Czwórka z Baker Street #02: Sprawa Rabukina"
Szaleniec z Oskarem
Pawełek o filmie "Joker"
Paulina Christa: Żeby pamięć o dziadku nie zaginęła
rozmowa z Pauliną Christą, prezesem Fundacji „Kreska” im. Janusza Christy

Zapowiedzi

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

baner

NEWS

- Galeria

Plansze z Egmontu


Z lekkim opóźnieniem prezentujemy plansze z listopadowego pakietu Egmontu. Miłej lektury!

Star Wars Legendy #04: W cieniu Yavina

Star Wars Legendy #04: W cieniu YavinaScenariusz: Brian Wood
Rysunki: Carlos D'Anda
Wydanie: I
Data wydania: Listopad 2015
Seria: Star Wars Legendy
Tłumaczenie: Maciek Drewnowski
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 170x260 mm
Stron: 152
Cena: 49,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328110557


Akcja komiksu W cieniu Yavina rozgrywa się w czasach ukazanych w klasycznej trylogii filmowej, niebawem po zniszczeniu pierwszej Gwiazdy Śmierci, i przywołuje klimat pierwszych filmów. W opowieści występują ich główni bohaterowie.

Rządzona przez Imperium galaktyka to bardzo niebezpieczne miejsce, a rebelianci wciąż muszą uciekać i szukać kryjówek. Działania Sojuszu Rebeliantów utrudnia fakt, że Imperium zdołało najwyraźniej umieścić szpiega w jego szeregach...

W kolekcji "Star Wars Legendy" prezentowane są najciekawsze pozycje z dorobku wydawnictwa Dark Horse Comics, które przez ćwierć wieku publikowało komiksy osadzone w uniwersum Gwiezdnych Wojen.

[opis wydawcy]

Przykładowe plansze:
Star Wars Legendy #04: W cieniu Yavina Star Wars Legendy #04: W cieniu Yavina Star Wars Legendy #04: W cieniu Yavina


Avengers #02: Ostatnie białe zdarzenie

Avengers #02: Ostatnie białe zdarzenieScenariusz: Jonathan Hickman
Rysunki: Mike Deodato, Dustin Weaver
Wydanie: I
Data wydania: Listopad 2015
Seria: Avengers, Marvel Now
Tytuł oryginału: Avengers: The Last White Event
Tłumaczenie: Jakub Syty
Druk: kolor
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 165x235 mm
Stron: 120
Cena: 39,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328110564


Członkowie Avengers –- najsłynniejszej grupy superbohaterów w historii –- stają przed kolejnym wielkim wyzwaniem. Muszą poradzić sobie z kosmicznym zagrożeniem...

Na Ziemi pojawia się nowy superbohater o niespotykanej mocy. Ponadto kanadyjska supergrupa Omega Flight ma poważne kłopoty, a podczas tajnej misji Avengers mistrz sztuk walki Shang-Chi robi porządek w kasynie w Hongkongu. Tymczasem zagłada świata zbliża się coraz większymi krokami.

Jonathan Hickman (Fantastic Four, New Avengers, Infinity) opowiedział fascynujące historie, a równocześnie wykonał kolejny krok przygotowujący całe uniwersum Marvela do największego wydarzenia w historii. Autorami ilustracji do tego tomu są: Dustin Weaver (Star Wars: Rycerze Starej Republiki, Infinity) i Mike Deodato (Amazing Spider-Man, Elektra, Incredible Hulk).

[opis wydawcy]

Przykładowe plansze:
Avengers #02: Ostatnie białe zdarzenie Avengers #02: Ostatnie białe zdarzenie Avengers #02: Ostatnie białe zdarzenie


Sandman. Przebudzenie

Sandman. PrzebudzenieScenariusz: Neil Gaiman
Rysunki: Charles Vess
Wydanie: II
Data wydania: Listopad 2015
Seria: Sandman
Tytuł oryginału: Sandman: The Wake
Wydawca oryginału: DC
Tłumaczenie: Paulina Braiter
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 17 x 26 cm
Stron: 192
Cena: 75,00 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328110588


Ostatni tom kultowej serii Neila Gaimana o Władcy Snów, Sandmanie, nieziemskiej istocie, która wprawdzie nie jest bogiem, ale posiada władzę, o jakiej wielu bogów może tylko marzyć – od niego zależą ludzkie sny i marzenia...

Do wszystkich członków rodziny Nieskończonych wyruszają posłańcy, aby powiadomić ich o śmierci i terminie pogrzebu jednego z nich. Na miejscu pochówku jako pierwsi pojawiają się ponurzy konfratrzy z Lithargis, miasta grabarzy. A potem przybywają miliony ludzi i nie-ludzi, by oddać hołd zmarłemu...

Jak zwykle, Gaiman przenosi nas w świat wielkich emocji, ukazanych w zwięzłych historiach, tyle że tym razem może bardziej nostalgicznych. Czy zakończyła się jakaś era? Czy śmierć jednego z Nieskończonych oznacza koniec świata? Chyba nie, bo natura nie zna próżni, a o tym, co było kiedyś, najlepiej świadczą słowa tych członków rodu Nieskończonych, którzy albo nie pamiętają, albo wolą nie pamiętać przeszłości. Liczy się tylko przyszłość. 

[opis wydawcy]

Przykładowe plansze:
Sandman. Przebudzenie Sandman. Przebudzenie Sandman. Przebudzenie


Wieczne zło

Wieczne złoScenariusz: Geoff Johns
Rysunki: David Finch
Wydanie: I
Data wydania: Listopad 2015
Tytuł oryginału: Forever Evil
Rok wydania oryginału: 2014
Wydawca oryginału: DC Comics
Tłumaczenie: Krzysztof Uliszewski
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 170x260 mm
Stron: 240
Cena: 89,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328110540


Najpotężniejsi bohaterowie świata nie zdołali przewidzieć, co im się przytrafi! Podczas gdy obrońcy naszej planety sprzeczali się między sobą, istoty z mroczniejszego wymiaru spokojnie się temu przyglądały. Czekały i planowały doskonały atak. Nagle uderzyły. A bohaterowie polegli. Liga Sprawiedliwości rozpadła się. W jej miejsce powstał Syndykat Zbrodni –- bezwzględna klika zabójców, których moce i osobowości są negatywnymi odbiciami Supermana, Batmana, Wonder Woman i innych. Ich cel jest jasny: zapanować nad światem. Na czele tajnego stowarzyszenia największych złoczyńców przeszli przez świat niczym armia, krusząc wszelki opór. Żaden bohater nie mógł im sprostać. Lex Luthor nie jest jednak bohaterem. Przeoczony przez Ultramana i resztę Syndykatu, największy wróg Supermana jest teraz jedyną nadzieją naszego świata. By odeprzeć najeźdźców, stworzy sojusz ze zbieraniny rozmaitych kryminalistów – i jednego legendarnego stróża prawa. Zbliża się wojna, walka geniuszu zła i brutalnej siły, rozumu przeciwko okrucieństwu. I nieważne kto przegra, zło zawsze wygra.

Komiks przyjęty z entuzjazmem w USA łączy wątki z wydanych już przez Egmont albumów: Shazam!, Amerykańska Liga Sprawiedliwości, tom 1, Najbardziej niebezpieczni i Liga Sprawiedliwości, tom 4, Trójka.

[opis wydawcy]

Przykładowe plansze:
Wieczne zło Wieczne zło Wieczne zło


Pasażerowie wiatru #2

Pasażerowie wiatru #2Scenariusz: Francois Bourgeon
Rysunki: Francois Bourgeon
Wydanie: I
Data wydania: Listopad 2015
Seria: Pasażerowie wiatru, Kanon komiksu
Tytuł oryginału: Les passagers du vent
Rok wydania oryginału: Glenat
Wydawca oryginału: 1980
Tłumaczenie: Wojciech Birek
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 215x290 mm
Stron: 152
Cena: 99,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328102828


Dylogia Dziewczynka z Bois-Caman jest kontynuacją pięcioksięgu Pasażerowie wiatru francuskiego twórcy François Bourgeona. Autor powrócił po latach do historii, która zapewniła mu miejsce wśród mistrzów opowieści graficznych, by opowiedzieć o dalszych losach buntowniczej francuskiej dziewczyny Isy, żyjącej na przełomie XVIII i XIX wieku, czyli w czasach pełnych konfliktów i niesprawiedliwości.

Akcja Dziewczynki z Bois-Caman rozgrywa się podczas amerykańskiej wojny secesyjnej, a jej bohaterką jest młoda Zabo, kreolska dziewczyna z Luizjany. W wojennym zamieszaniu Zabo trafia na zapomnianą plantację, gdzie spotyka własną babcię Isę i ma okazję wysłuchać jej wspomnień. A my z ust bohaterki możemy poznać jej dalsze losy po zakończeniu wydarzeń opowiedzianych w Pasażerach wiatru. Jak się okazuje, Isa, szukająca na Karaibach spokoju i szczęścia, uwikłała się w wielki bunt niewolników na Haiti, zapoczątkowany słynną ceremonią wudu w miejscu zwanym Bois-Caman...

Historia François Bourgeona, narysowana i opowiedziana z właściwą mu elegancją i pietyzmem, jest godnym dopełnieniem cyklu Pasażerowie wiatru, zaliczanego do arcydzieł współczesnego komiksu europejskiego. François Bourgeon jest najwybitniejszym współczesnym twórcą francuskiego komiksu historycznego. Za swoje prace był wielokrotnie nagradzany w kolejnych edycjach Międzynarodowego Festiwalu Komiksu w Angouleme. Innym słynnym komiksowym dziełem Bourgeona jest średniowieczny tryptyk Towarzysze zmierzchu.

[opis wydawcy]

Przykładowe plansze:
Pasażerowie wiatru #2 Pasażerowie wiatru #2 Pasażerowie wiatru #2


My Little Pony. Mój kucyk Pony: Przyjaźn to magia #03

My Little Pony. Mój kucyk Pony: Przyjaźn to magia #03Scenariusz: Heather Nuhfer
Rysunki: Amy Mebberson
Wydanie: I
Data wydania: Listopad 2015
Seria: My Little Pony. Mój kucyk Pony
Tytuł oryginału: My Little Pony
Tłumaczenie: Jacek Drewnowski
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 170x260 mm
Stron: 96
Cena: 29,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328102903


Komiks My Little Pony: Przyjaźń to magia powstał na podstawie serialu telewizyjnego o tym samym tytule. Zarówno serial, jak i potem komiks szybko stały się wielkimi przebojami w Stanach Zjednoczonych. Serial doczekał się tam już czterech sezonów. Komiks zaś w 2012 roku był jednym z dwóch albumów nienależących do wydawnictw DC Comics i Marvel, które znalazły się w pierwszej setce najlepiej sprzedających się komiksów w USA. Choć docelowo cykl skierowany jest oczywiście do dzieci, dzięki wyrazistym postaciom, intrygującej, doskonale poprowadzonej akcji i niebanalnemu humorowi zyskał też wielu dorosłych fanów. Polscy miłośnicy kucyków mogą już od jakiegoś czasu śledzić kolejne odcinki serialu w telewizji. Teraz przedstawiamy trzeci tom polskiej wersji tego doskonałego – zarówno pod względem fabularnym, jak i graficznym -– komiksu o przygodach niezwykłej Twilight Sparkle, przebojowej Rainbow Dash, eleganckiej Rarity, pracowitej Applejack, nieśmiałej Fluttershy i nadaktywnej Pinkie Pie w magicznej krainie Equestrii!

Na trzeci tom przygód kucyków złożyły się dwie opowieści. W pierwszej Big McIntosh nie może wykonać zaplanowanej pracy, bo w drogę raz po raz wchodzą mu rozbisurmanione klaczki ze Znaczkowej Ligi. W drugiej historii księżniczka Cadance i Shining Armor opowiadają młodszym kucykom o swoich szkolnych latach i zabawnych przeszkodach, jakie musiała pokonać ich kiełkująca miłość.

[opis wydawcy]

Przykładowe plansze:
My Little Pony. Mój kucyk Pony: Przyjaźn to magia #03 My Little Pony. Mój kucyk Pony: Przyjaźn to magia #03 My Little Pony. Mój kucyk Pony: Przyjaźn to magia #03 My Little Pony. Mój kucyk Pony: Przyjaźn to magia #03 My Little Pony. Mój kucyk Pony: Przyjaźn to magia #03 My Little Pony. Mój kucyk Pony: Przyjaźn to magia #03


Liga Sprawiedliwości #04: Trójka

Liga Sprawiedliwości #04: TrójkaScenariusz: Geoff Johns
Rysunki: Gene Ha
Okładka: Ivan Reis
Wydanie: I
Data wydania: Listopad 2015
Seria: Liga Sprawiedliwości, Nowe DC Comics
Wydawca oryginału: DC Comics
Tłumaczenie: Krzysztof Uliszewski
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 170 x 260
Stron: 232
Cena: 75,00 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328110304


Dawno, dawno temu pewna niewinna kobieta natknęła się na przerażający artefakt: puszkę w kształcie czaszki. Otworzyła ją… i wypuściła na świat siedem śmiertelnych grzechów. Tysiące lat później Puszka Pandory ponownie pojawiła się na Ziemi. Jej niszczycielskie działanie zaczęło się szerzyć jak zaraza. Nawet Superman nie był na nie odporny... Jedynie najczystsze lub najmroczniejsze serce jest w stanie okiełznać jej niezwykłą moc. Trójca tajemniczych istot przetrząsa świat w poszukiwaniu jej tajemnic. Trzy Ligi, w skład których wchodzą najpotężniejsi bohaterowie świata, ruszą na wojnę. Powstaną nowe sojusze, a uniwersum DC już nigdy nie będzie takie samo….

Liga Sprawiedliwości. Trójka łączy wiele wątków z różnych serii, a jej autorów doceniono za znakomite operowanie czasem i dbałość o szczegóły.

[opis wydawcy]

Przykładowe plansze:
Liga Sprawiedliwości #04: Trójka Liga Sprawiedliwości #04: Trójka Liga Sprawiedliwości #04: Trójka


Batman: Mroczny Rycerz #03: Szalony

Batman: Mroczny Rycerz #03: SzalonyScenariusz: Gregg Hurwitz
Rysunki: Ethan Van Sciver
Okładka: Ethan Van Sciver
Wydanie: I
Data wydania: Listopad 2015
Seria: Batman: Mroczny Rycerz, Nowe DC Comics
Tytuł oryginału: Batman: The Dark Knight #3 Mad
Wydawca oryginału: DC Comics
Tłumaczenie: Tomasz Sidorkiewicz
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 170 x 260 mm
Stron: 176
Cena: 75,00 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328116023


Trzeci tom bestsellerowej serii Batman - Mroczny Rycerz.

Bruce Wayne zastanawia się, czy wyjawić ukochanej kobiecie swoją tajną tożsamość. Kiedy jest już na to gotowy, na scenę wkracza Szalony Kapelusznik, który porywa mieszkańców Gotham i próbuje odtworzyć zaprzepaszczone wspomnienia. Czy Mroczny Rycerz zdoła ocalić miasto i swoją ukochaną, zanim Kapelusznik zniszczy ich świat?

Autorami albumu są pisarz Gregg Hurwitz (twórca popularnych thrillerów), Ethan van Sciver (Green Lantern: Rebirth) i Szymon Kudrański (Spawn, Detective Comics).

[opis wydawcy]

Przykładowe plansze:
Batman: Mroczny Rycerz #03: Szalony Batman: Mroczny Rycerz #03: Szalony Batman: Mroczny Rycerz #03: Szalony


Amerykański Wampir #5

Amerykański Wampir #5Scenariusz: Scott Snyder
Rysunki: Rafael Albuquerque
Kolor: Dave McCaig
Wydanie: I
Data wydania: Listopad 2015
Seria: Amerykański Wampir, Obrazy Grozy
Tytuł oryginału: American Vampire vol. 5
Tłumaczenie: Paulina Braiter
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 170 x 260 mm
Stron: 280
Cena: 89,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328116016


Kolejny tom popularnej serii Scotta Snydera i Rafaela Albuquerque zawiera dwie historie o przygodach wampirów rozgrywające się na tle historii Stanów Zjednoczonych. Tym razem akcja dzieje się w latach 50. XX wieku.

Trwa zimna wojna. Emerytowana łowczyni wampirów Felicia Book od lat ukrywa się wraz z przybranym synem, gdy zjawia się u niej zakrwawiony agent Hobbes. Okazuje się, że zniknęła trumna ze szczególnie potężnym wampirem. Book i Hobbes muszą zrobić wszystko, by potwór nie zdołał dotrzeć do swojego zamku nad Morzem Czarnym. Tymczasem Pearl Jones po ataku na męża wraca do Hollywood, gdzie działa tajna siatka wampirów, pragnących zabić ich oboje. W desperacji Pearl zgłasza się do Wasalów Gwiazdy Zarannej, ci zaś powierzają jej misję odnalezienia przywódcy owej siatki. Przydzielają też do pomocy swojego agenta – Skinnera Sweeta.

Uhonorowana Nagrodą Eisnera seria nie znika z listy bestsellerów „"New York Timesa”".

[opis wydawcy]

Przykładowe plansze:
Amerykański Wampir #5 Amerykański Wampir #5 Amerykański Wampir #5


Batman #06: Cmentarna szychta

Batman #06: Cmentarna szychtaScenariusz: Scott Snyder
Rysunki: Danny Miki, Greg Capullo
Okładka: Greg Capullo
Wydanie: I
Data wydania: Listopad 2015
Seria: Batman, Nowe DC Comics
Tytuł oryginału: Batman vol. 6: Graveyard Shift
Rok wydania oryginału: 2014
Wydawca oryginału: DC Comics
Tłumaczenie: Tomasz Sidorkiewicz
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 170x260 mm
Stron: 200
Cena: 75,00 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328110717


Komiksy Scotta Snydera oraz Grega Capullo (Trybunał Sów, Śmierć w rodzinie, Rok zerowy) zrewolucjonizowały świat Batmana. Po raz pierwszy prezentujemy opowieści z oryginalnej serii komiksowej zebrane w formie albumowej. Jesteśmy świadkami tego, jak Batman opłakuje swego syna, wyrusza z misją do Azylu Arkham, oraz poszukuje seryjnego mordercy.

[opis wydawcy]

Przykładowe plansze:
Batman #06: Cmentarna szychta Batman #06: Cmentarna szychta Batman #06: Cmentarna szychta


Trójca. Superman, Batman, Wonder Woman

Trójca. Superman, Batman, Wonder WomanScenariusz: Matt Wagner
Rysunki: Matt Wagner
Wydanie: I
Data wydania: Listopad 2015
Seria: Batman, DC Deluxe
Tłumaczenie: Krzysztof Uliszewski
Druk: kolor
Oprawa: twarda, obwoluta
Format: 180x275 mm
Stron: 208
Cena: 79,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328116009


Troje najbardziej znanych superbohaterów wiele razy przeżywało wspólne przygody i wspierało się w trudnych chwilach. Jednak wbrew pozorom nie zawsze ich plany, metody i życiowe filozofie zbiegały się w jednym punkcie.

Trójca to ich pierwsze spotkanie w reinterpretacji nagradzanego twórcy komiksowego Matta Wagnera.

[opis wydawcy]

Przykładowe plansze:
Trójca. Superman, Batman, Wonder Woman Trójca. Superman, Batman, Wonder Woman Trójca. Superman, Batman, Wonder Woman
Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

nrt -

Liga Sprawiedliwości #04: Trójka
Rysunki: Gene Ha

Hę???