baner Waneko

ARCHIWUM WIEŚCI

2016-08-30 - Recenzje

Kosmiczne szaleństwo


Na planecie, gdzie nie znano dotąd terminu 'morderstwo', pojawia się młodociany rzeźnik, seryjnie w tajemnicy dokonujący wiwisekcji. Ojczysta planeta jest jednak dla niego za mała.

Przemysław Pawełek recenzuje komiks "Thanos powstaje".
2016-08-27 - Recenzje

Tesla raczej nie byłby zachwycony


Nikola Tesla był geniuszem i wizjonerem, który pozostawił po sobie spuściznę stanowiącą doskonałą pożywkę dla różnego rodzaju teorii i spekulacji. Yuji Iwahara zaczerpnął z tej spuścizny, kreując rzeczywistość w Dimension W.

Tomasz Kleszcz recenzuje komiks "Dimension W #01".
2016-08-26 - Recenzje

Czterdzieści lat minęło


Wydawnictwo Komiksowe przedstawia polskiemu czytelnikowi kolejny klasyk europejskiego komiksu. Tym razem wybór padł na ”Comanche”, którego pierwszy tom ukazał się w 1972 roku. I te już ponad cztery dekady od premiery komiksu są tu doskonale widoczne. Ale czy rzutują na końcową ocenę?

Krzysztof Tymczyński recenzuje komiks "Comanche #01: Red Dust".
2016-08-25 - Galeria

Drugi Drapak


W październiku ukaże się "Cypel strachu", czyli drugi tom serii "Niezła draka, Drapak!" napisanej przez Bartka Sztybora i narysowanej przez Tomasza Kaczkowskiego. Dzięki uprzejmości artysty przedpremierowo pokazujemy okładkę komiksu!
2016-08-25 - Recenzje

Koniec macek


Było dobrze, ale wszystko, co dobre, szybko się kończy.

Michał Misztal recenzuje komiks "Fatale #05: Klątwa dla demona".
2016-08-24 - Recenzje

Śmierć Nieskończona


Przywitajcie się ze Śmiercią i pamiętajcie, że nigdy nie będzie ona zbyt odległa od was, a prędzej czy później jeszcze się spotkacie.Przemysław Pawełek recenzuje komiks "Śmierć".
2016-08-20 - Recenzje

Wszystko gra? Tak, jak najbardziej


Siła serialu tworzonego przez francuskich autorów Christophe’a Cazenove i Williama Maury polega na tym, że panowie nie wznoszą przed swoimi bohaterkami wybujałych czy odrealnionych problemów, a stawiają na zdarzenia z codzienności, które pewnie podpatrują u swoich pociech.

Maciej Gierszewski recenzuje komiks "Sisters #04: Wszystko gra".
2016-08-19 - Zapowiedzi

Kotori w sierpniu


Kotori przygotowało sześć premier na sierpień, w tym pierwszy tom dylogii "Artificial People: Magenta #1", którego autorką jest Michalina Daszuta, tworzącą pod pseudonimem „KattLett”. Jak zapewnia wydawca "komiks ten jest prequelem serii „theRACIST”, która również zostanie przez nas wydana".
2016-08-19 - Recenzje

Myszka w tarapatach


Czwarty tom ”Lady S” ujawnia nam kilka zaskakujących faktów na temat agencji Circat. Wszystko dzięki intrydze wymierzonej w Susan, w trakcie której policja zaczyna wiązać ją z kradzieżami sprzed kilkunastu lat. Czy jednak danie, które zaserwował nam Van Hamme, nie było trochę rozgotowane?

Krzysztof Tymczyński recenzuje komiks "Lady S #04: Zabawa w kotka i myszkę".
2016-08-18 - Zapowiedzi

Wrześniowy Timof


Trzy komiksy przygotowało na wrzesień Timof Comics: wznowienie w integralu czterech pierwszych "Rewolucji" Skutnika i nowe albumy Płóciennika i Thompsona. Obejrzyjcie okładki i przykładowe plansze.
2016-08-18 - Recenzje

Nienormalna normalność


Jeśli lubicie to trudne do scharakteryzowania uczucie, które budzili zarówno Lovecraft jak i Poe, to powinniście je poczuć także dzięki Ito.

Przemysław Pawełek recenzuje komiks "Miłosne cierpienia umarłych".
2016-08-17 - Recenzje

Graty atakują!


To komiks przeznaczony dla młodych odbiorców, uczniów pierwszych klas szkoły podstawowej, którzy stawiają swoje pierwsze kroki samodzielnym czytaniu.

Maciej Gierszewski recenzuje komiks "Tomek i Jacek #02: Groźne graty".
2016-08-15 - Recenzje

Rodzinne perypetie dużych chłopców


Podróże w czasie czy wszechświaty alternatywne to dość często używany przez artystów środek, umożliwiający im zrealizowanie swoich wizji bez naruszania przyjętego universum. Jeph Loeb, weteran komiksu postanowił skorzystać z tego niewyczerpanego źródła możliwości.

Tomasz Kleszcz recenzuje komiks "Superman/Batman #03: Władza absolutna".
2016-08-14 - Recenzje

To jest potwór, co się nie zowie


W tym roku Jason Aaron zgarnął nagrodę Eisnera dla najlepszego scenarzysty, a pisana przez niego seria - „Bękarty z Południa” - nagrodzone zostały w kategorii najlepsza seria kontynuowana. Sprawdźmy, na podstawie lektury albumu „Na boisku”, czy laury faktycznie są zasłużone.

Maciej Gierszewski recenzuje komiks "Bękarty z Południa #02: Na boisku".
2016-08-13 - Recenzje

W umyśle artysty


Marcel Ruijters postanowił opowiedzieć czytelnikom historię Hieronima Boscha – twórcy jednych z najbardziej rozpoznawalnych i zarazem mocno niepokojących obrazów późnego średniowiecza. Czy udało mu się stworzyć przy tym interesujący komiks?

Krzysztof Tymczyński recenzuje komiks "Hieronim Bosch".
2016-08-11 - Ukazały się

The Virus


W lipcu swoją premierę miał komiks "The Virus" w dwóch wersjach językowych (angielska i norweska) - scenariusz: Aleksandra Bartoszko, rysunki: Marcin Ponomarew. Komiks ten jest rezultatem współpracy pomiędzy antropologiem społecznym, artystą graficznym, oraz osobami, które używają iniekcyjnie substancje psychoaktywne.
2016-08-11 - Galeria

Inka


Za kilkanaście dni - 28 sierpnia - swoją oficjalną premierę będzie miał komiks "Inka" wydany przez Muzeum Wojska w Białymstoku (scenariusz: Paulina Królikowska, rysunki: Daniel Baum). Zapraszamy do rozwinięcia newsa po więcej szczegółów i przykładowe rysunki.
2016-08-10 - Recenzje

Komiks niezależny to nie rurki z kremem


Paweł Timofiejuk, właściciel wydawnictwa Timof i cisi wspólnicy znany jest przede wszystkim z zamiłowania do komiksu artystycznego i ambitnego. Jednocześnie wydawca ten nie boi się sięgać po albumy artystów niezależnych, nieraz wzbudzających wiele kontrowersji.

Karol Sus recenzuje komiksy "Ssanie. Sytuacja Bazylego " i "Zgniecenie. Sytuacja Kostka".
2016-08-09 - Recenzje

W poszukiwaniu straconego genu


Gigantyczne, rozciągające się nad bezkresnymi przepaściami, budowle, oplecione licznymi schodami i łączącymi je platformami. Ten mocno futurystyczny pejzaż, stworzony przez Tsutomu Niheiego, wita czytelników „Blame!”. W tym dziwacznym, pełnym niejasności świecie wędruje niemniej tajemniczy Killy.


Łukasz Słoński recenzuje komiks "Blame! #1".
2016-08-08 - Recenzje

Niebezpieczne uczucia


Główna bohaterka serii na własnej skórze dowiaduje się o niebezpieczeństwach czyhających na moment, gdy w jej sercu pojawią się uczucia. Co więcej, Suzan wplątana zostaje w intrygę, w której na szali leżą życia przyszłych laureatów nagrody Nobla.

Krzysztof Tymczyński recenzuje komiks "Lady S #03: 59° szerokości północnej".
2016-08-08 - Ukazały się

Nowości komiksowe


Do sprzedaży trafiły następujące pozycje: "Testując Apokalipsę", "Dekalog #1-2: Rękopis. Fatwa", "Segmenty ", "Krew tchórzy #2: Rzeźnik", "Bunkier #2: Punkt Zero", "Kapitan Wrona", "Portugalia", "Sam strach #2".
2016-08-06 - Recenzje

Zombiaki w Metropolis


Czytelnik chciałby za każdym razem przeczytać coś nowego. Scenarzysta chciałby wymyślić coś nowego. Recenzent chciałby opisać coś nowego. W tym układzie najgorzej ma zdecydowanie scenarzysta.

Tomasz Kleszcz recenzuje komiks "Liga Sprawiedliwości #06: Liga Niesprawiedliwości".
2016-08-05 - Recenzje

Zemsta po latach


Wydawnictwo Komiksowe jest zakochane w Hermannie i cały czas stara się zarazić swoim uczuciem swoich czytelników. ”Staruszek Anderson” to czwarty już one-shot autorstwa tego legendarnego twórcy. Tym razem przenosi nas do Stanów Zjednoczonych roku 1952, by pokazać wstrząsającą historię osadzoną w czasach wstydliwej segregacji rasowej.

Krzysztof Tymczyński recenzuje komiks "Staruszek Anderson".
2016-08-04 - Recenzje

Dużo hałasu o nic


Marcello Quintanilha zabiera nas w świat pełen bohaterów, którzy – niczym reaktor w stanie krytycznym – są tak niestabilni, że niewielka zmiana równowagi wystarczy im do niekontrolowanego wybuchu.

Tomasz Kleszcz recenzuje komiks "Wolfram".
2016-08-04 - Ukazały się

Komiks o chrzcie Polski


28. edycji Parafiady towarzyszyło wydanie komiksu "Historia o Dobrawie i Mieszku, czyli rzecz o zaprowadzeniu chrześcijaństwa z inspiracji pędzlem Jana Matejki". jego autorami są Robert Popielecki (scenariusz) i Maciej Pałka (rysunki). Komiks jest dostępny w pdf za darmo.
2016-08-03 - Zapowiedzi

Pierwsze 8 albumów WKKDC


Według księgarni gildia.pl do listopada włącznie ukażą się "Batman. Hush", "Green Arrow. Kołczan", "Długie Halloween" oraz "Wonder Woman. Krąg" i "Batman i syn". Pierwsze trzy pozycje zostaną podzielone na dwie części.
2016-08-03 - Zapowiedzi

Antologia Relaxu na MFKiG


Na łódzkim festiwalu komiksu, który odbędzie się między 30 września a 2 października, ukaże się zapowiadana antologia komiksów z magazynu "Relax". Znajdą się w niej między innymi prace Polcha, Christy, Baranowskiego i Szyszki. Album będzie miał 160 stron.
2016-08-03 - Recenzje

Mrrroczy Luke


Zajawka: „Mroczne imperium” otworzyło erę komiksów ze świata „Gwiezdnych Wojen” w wydawnictwie Dark Horse. Jednakże po latach siła oddziaływania tej historii nie jest już tak duża.

Tymoteusz Wronka recenzuje komiks "Star Wars Legendy #06: Mroczne Imperium".
2016-08-02 - Zapowiedzi

Mangowy Sherlock


W październiku ukaże się pierwszy tom mangowej adaptacji serialu BBC "Sherlock" z Benedictem Cumberbatchem w roli tytułowego detektywa. Seria liczy trzy części i nadal powstaje. Pierwsze trzy tomiki będą wydawane co miesiąc.
2016-08-02 - Recenzje

Na zdrowie, Van Hamme!


Już pierwszy tom historii pisanej przez legendarnego Jeana Van Hamme pokazywał, że w ”Lady S.” kryją się ogromne pokłady niewykorzystanego jeszcze potencjału. Szczerze pisząc, nie spodziewałem się jednak, że było go aż tyle.

Krzysztof Tymczyński recenzuje komiks "Lady S #02: Na zdrowie, Suzie!".
2016-08-01 - Recenzje

Dzieciaki Rosomaka dają radę


Po średniej części pierwszej i całkiem niezłej części drugiej Wolverine i młodzi mutanci zaliczają bardzo przyzwoity, trzeci występ.

Tomasz Kleszcz recenzuje komiks "Wolverine i X-Meni #03: Saga Hellfire".