baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Spotkanie z Podolcem i Świdzińskim na OFF Festival


W sobotę 6 sierpnia podczas katowickiego OFF Festivalu w Kawiarni Literackiej (ul. Warszawska 2) odbędą się spotkania z Marcinem Podolcem (19:40) oraz z Jackiem Świdzińskim (21:50).
offfestiwal2016

Sobota – 6 sierpnia

.........

19:40
Muzyka w obrazkach – Marcin Podolec
Prowadzenie: Szymon Kloska i Michał Nogaś

Marcin Podolec to jeden z najzdolniejszych polskich komiksiarzy. Tłumaczony, nagradzany, wielbiony przez tłum. Nim skończył studia narysował tyle (komiksy, grafiki użytkowe, animacje), ile większość z nas przez całe swoje życie jest wstanie obejrzeć/przeczytać. Dlatego też, by nie przemęczyć zmysłów OFFowej publiczności, skupimy się na tym, co dla nas najważniejsze, to jest muzyce. Tej narysowanej, oczywiście.

21:50
Ogródki działkowe na Syberii – Jacek Świdziński
Prowadzenie: Szymon Kloska i Michał Nogaś

Świdziński to artysta, którego porównywano m.in. do Bohdana Butenki, Jacka Dukaja, Ursuli le Guin, Umberto Eco, Stanisława Lema, Teodora Parnickiego, Shauna Tana... Starczy? Nie starczy, bo żadne porównanie nie jest wstanie oddać tego, co kryje się na kartach albumów takich jak „Zdarzenie 1908" czy „Wielka ucieczka z ogródków działkowych". Pytanie, czy sam autor da radę. Ma na to około godziny. Zobaczymy.

.........

[Ystad za wyspa.fm]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-