NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Pokój emocji: strach - wernisaż i warsztaty: Edyta Bystroń


W sobotę 20 sierpnia o godzinie 19:00 w lubelskim Domu Słów (ul. Żmigród 1/ Królewska 17) odbędzie się wernisaż drugiej wystawy z serii "Komiksowy pokój emocji", której tematem będzie "strach". Wystawę będzie można oglądać przez miesiąc. Kilka godzin wcześniej - o 16:00 odbędą się warsztaty z Edytą Bystroń.
W najbliższą sobotę gościmy w domu słów kolejną lokatorkę "komiksowego pokoju emocji".
Edyta Bystroń zajmuje się malarstwem, rysunkiem, tkaniną artystyczną i komiksem. W 2014 roku ukończyła studia na Wydziale Malarstwa na ASP w Warszawie. Inspiracje czerpie z ornamentów, kolorów, sztuki Azji oraz popkultury.
Laureatka nagrody Independent Comic Book Awards Złote Kurczaki dla niezależnych artystów/wydawnictw komiksowych w kategoriach "Rysownik Roku 2015" i "Scenarzysta Roku 2015".

FB - Edyta Bystroń Komiksy
mei.art.pl

Otwarcie wystawy: 20.08 (sobota) g. 19:00
warsztaty: 20.08 (sobota) 16:00 -19:00
Warsztaty płatne 5pln. Zapisy: maciejaszek@gmail.com

20160820pokojemocjio

„Najbardziej niebezpieczne są emocje, ponieważ one obsesyjnie szukają jakiejkolwiek formy ekspresji, są niecierpliwe, nie mogą czekać, żeby stworzyć coś nowego, swoistego - wpadają więc z rozpędu w utarte formy.”

Olga Tokarczuk

Każdy chyba ma takie emocje, które są dla niego ważne, wstydliwe, cenne, prawdziwe, dobre czy złe. Emocje ujawniają nas i wywołują kolejne emocje. To rodzaj spirali.

Jak o emocjach mówić, jak je zapisać, jak je zilustrować?

Czym w ogóle są emocje?

Wejdź z nami w stan znacznego poruszenia umysłu i poczuj świadome lub nieświadome silne, względnie nietrwałe, gwałtowne uczucia o silnym zabarwieniu i wyraźnym wartościowaniu.

Mówi się o dwóch typach emocji: pozytywne i negatywne.

Charakterystyczne dla emocji pozytywnych jest wzbudzanie tendencji do podtrzymywania danej aktywności lub określonego kontaktu, który te emocje wywoływał.

Emocje negatywne mają za zadanie sprowokować jednostkę do przerwania aktywności, która stała się ich przyczyną, bądź przerwania kontaktu ze źródłem tych emocji.

Spróbujemy zamknąć emocje w pokoju i zaprosimy Was do niego, byście i Wy je poczuli.

„Pokój emocji” to nowa, cykliczna akcja artystyczna w Domu Słów. Od końca lipca, co miesiąc będziemy spotykamy się z twórcami komiksów, ilustracji i zinów, aby podczas wspólnych warsztatów rozłożyć na czynniki pierwsze kolejną emocję. Efektem swoistej mini-rezydencji jest wystawa ukryta w zakamarkach kamienicy na Żmigrodzie.


[Ystad za Event FB]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-