baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Przemiana - wystawa przedpremierowa plansz komiksu Szymona Kaźmierczaka


W sobotę 13 sierpnia o godzinie 19:00 w bydgoskiej galerii Kamienica 12 (ul. Poznańska 12) odbędzie się wernisaż wystawy "Przemiana" na której autor zaprezentuje oryginalne plansze z komiksu i opowie o procesie twórczym towarzyszącym jego powstawaniu.
Już niedługo premiera albumu. Tymczasem niecierpliwych zapraszam na wystawę, na której zaprezentuję oryginalne plansze z "Przemiany" i opowiem o procesie twórczym towarzyszącym powstawaniu komiksu.
Wystawę i druk komiksu zrealizowano dzięki wsparciu finansowemu miasta Bydgoszczy.
Przemiana

PrzemianaScenariusz: Szymon Kaźmierczak
Rysunki: Szymon Kaźmierczak
Wydanie: I
Data wydania: 23 Sierpień 2016
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 220x300 mm
Stron: 88
Cena: 44,90 zł
Wydawnictwo: Wydawnictwo Komiksowe
ISBN: 978-83-64638-43-5


Kaźmierczak w Przemianie jest jak dobry DJ bawiący się znanymi biografiami i opowieściami. Kryminalna opowieść o sztuce i szaleństwie w fantastycznej, malarskiej wizji artysty wciąga i nie dając łatwych odpowiedzi, zmusza czytelnika do poszukiwań.

Gra z dziełem takich twórców jak Egon Schiele czy Franz Kafka nawet dla uznanych twórców to duże wyzwanie. Szymon Kaźmierczak wyszedł z niego obronną ręką dzieki plastycznej wyobraźni i narracyjnej konsekwencji.

Zapraszamy do zapoznania się z pierwszym pełnometrażowym komiksem twórcy, którego czytelnicy komiksów mogli poznać m.in. w serii Lewą reką spisane.

*  *  *

Praca Szymona Kaźmierczaka zwraca tu uwagę nie tylko biegłością warsztatową i ciekawą treścią, ale także wartościami formalnymi.

Magda Rucińska

[opis wydawcy]

Przykładowe plansze:
Przemiana Przemiana Przemiana Przemiana Przemiana Przemiana

[Ystad za Event FB]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-