baner

NEWS

- Ukazały się

Nowości komiksowe


Do sprzedaży trafiły kolejne komiksowe nowości. Zapraszamy do zerknięcia na okładki i opisy albumów.

Durango #16: Zmierzch ścierwojada

Durango #16: Zmierzch ścierwojada

Scenariusz: Yves Swolfs
Rysunki: Thierry Girod
Kolor: Jocelyne Charrance
Wydanie: I
Data wydania: 29 Czerwiec 2018
Seria: Durango
Tłumaczenie: Wojciech Birek
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: A4
Stron: 52
Cena: 38,00 zł
Wydawnictwo: Elemental
ISBN: 9788395133404

Kolejny tom westernowej serii wykreowanej przez Yves’a Swolfsa, zrealizowany przez niego we współpracy z rysownikiem Thierrym Girodem.

Kalifornia pod koniec XIX wieku – pełna bogactw ziemia, która przyciąga chciwych, bezwzględnych wyzyskiwaczy i spekulantów. W miasteczku Minden Town opodal Sacramento toczy się walka o prawa do eksploatacji pobliskiego jeziora, należącego do pokojowo nastawionego indiańskiego plemienia Washo. Za kolejnymi machlojkami i zbrodniami stoi tajemniczy człowiek z pociągu, mający własne plany co do pobliskich terenów.

Ktoś jednak staje na drodze ich realizacji. W okolicy zjawia się samotny desperat Durango, od dawna tropiący sprawcę swoich nieszczęść. Zaczyna się finałowa rozgrywka między samotnym mścicielem a człowiekiem, który z powrotem popchnął go na drogę krwi i śmierci.

[opis wydawcy]
Chłopaki #08: Waleczne serce

Chłopaki #08: Waleczne serce

Scenariusz: Garth Ennis
Rysunki: John McCrea, Darick Robertson
Wydanie: I
Data wydania: 18 Czerwiec 2018
Seria: Chłopaki
Tłumaczenie: Arkadiusz Czerwiński
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 170 x 260 mm
Stron: 144
Cena: 64,90 zł
Wydawnictwo: Planeta Komiksów
ISBN: 978-83-950445-3-3

Po dwóch latach nieustannej rozpierduchy w pracy Tyci Hughie postanawia wziąć urlop. Jedzie do swojego rodzinnego miasteczka w Szkocji, by spędzić trochę czasu z najbliższymi i uspokoić myśli po ostatnich perturbacjach w życiu prywatnym. Gdyby tylko nasz bohater mógł mieć tyle szczęścia, ile ma serca… Starzy kumple okazują się bardziej zwichrowani, niż można było przypuszczać. Idylliczne okolice nie są już takie, jakimi je zapamiętał, a po ulubionych miejscówkach kręcą się podejrzani przyjezdni. Jakby tego było mało, nieoczekiwanie przybywa ważna postać z przeszłości Hughiego, by rozwiązać ich niedokończone sprawy.
Zawsze można wrócić do domu. Pytanie tylko, czy warto?

[opis wydawcy]
Ja, Nina Szubur

Ja, Nina Szubur

Scenariusz: Daniel Chmielewski, Olga Tokarczuk
Rysunki: Daniel Chmielewski
Wydanie: I
Data wydania: 25 Czerwiec 2018
Seria: Nowy komiks polski
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 330x214 mm
Stron: 152
Cena: 99,00 zł
Wydawnictwo: Wydawnictwo Komiksowe
ISBN: 9788364638442

Mity powstają dopóki istnieją ludzie, którzy chcą ich słuchać. Współcześni aojdzi nadal snują opowieści o początkach naszego świata a do ich grona w wielkim stylu dołączają Olga Tokarczuk i Daniel Chmielewski przypominając nam historię sumeryjskiej bogini uwięzionej w krainie zmarłych. Opowieść, którą czytelnicy i czytelniczki mogą znać z powieści Tokarczuk "Anna In w grobowcach świata" zyskała nową wersję!

"Ja, Nina Szubur" to nowa wersja pradawnego mitu, opowiedziana z perspektywy przyjaciółki bogini, Niny Szubur, która rusza na ratunek uwięzionej w świecie zmarłych Annie In. Przekraczając bramę świata zmarłych zostawiamy za sobą naszą codzienność i udajemy się w niezwykłą podróż po świecie sumeryjskiego mitu. Podróż korytarzami, windami, przez komnaty i ogrody podziemnego świata to wielka opowieść o poszukiwaniu sensu istnienia jak i niezwykła opowieść fantasy, w której spotykają się światy rodem z wizji Ballarda i starożytnego mitu.

Daniel Chmielewski, autor m.in. "Zapętlenia" i "Podglądu" (do scenariusza Marcina Podolca) podjął się niezwykle ambitnego zadania stworzenia komiksu o uwolnieniu Anny In ze świata zmarłych na podstawie powieści Olgi Tokarczuk, "Anna In w grobowcach świat".

"Ja, Nina Szubur" jest dziełem zaskakującym odwagą wizji i wspaniałą opowieścią o nas samych.

[opis wydawcy]
Ja, Nina Szubur Ja, Nina Szubur Ja, Nina Szubur Ja, Nina Szubur Ja, Nina Szubur Ja, Nina Szubur
Lady S #07: Sekunda wieczności

Lady S #07: Sekunda wieczności

Scenariusz: Jean Van Hamme
Rysunki: Philippe Aymond
Wydanie: I
Data wydania: 6 Lipiec 2018
Seria: Lady S
Tytuł oryginału: Une seconde d'éternité
Tłumaczenie: Jakub Syty
Druk: kolor, kreda
Oprawa: miękka
Format: 215x290 mm
Stron: 48
Cena: 38,00 zł
Wydawnictwo: Kubusse
ISBN: 978-83-941480-7-2

Działając na własną rękę poza prawem, Szania Rivkas wpada w ręce francuskiej policji. Aby odzyskać wolność, przyjmuje misję zleconą przez tajemniczego Pułkownika. Zadaniem Lady S będzie wcielić się w rosyjską zabójczynię, która ma dostarczyć diamenty ojcu chrzestnemu mafii korsykańskiej w Marsylii.

[opis wydawcy]
Lady S #07: Sekunda wieczności Lady S #07: Sekunda wieczności Lady S #07: Sekunda wieczności
Szczurołap

Szczurołap

Scenariusz: Jay Asher, Jessica Freeburg
Rysunki: Jeff Stokely
Wydanie: I
Data wydania: 26 Czerwiec 2018
Tłumaczenie: Agnieszka Jacewicz
Druk: kolor
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 150x230 mm
Stron: 144
Cena: 37,90 zł
Wydawnictwo: Rebis
ISBN: 978-83-8062-373-6

Co robić, gdy piękny sen zmienia się w najgorszy koszmar?

Dawno, dawno temu…

W małym miasteczku pośrodku gęstego mrocznego lasu żyje sobie głucha Magdalena...

Okoliczni mieszkańcy unikają jej i traktują jak popychadło. Jedyną radość daje jej bujna wyobraźnia. Magdalena ma dar wymyślania opowieści… i marzy, że pewnego dnia przeżyje miłość jak z bajki. Kiedy spotyka tajemniczego przybysza, widzi w nim spełnienie swoich najskrytszych marzeń. Oczarowana zakochuje się w nim i wkracza w jego magiczny świat. Dopiero gdy lepiej go poznaje, odkrywa jego mroczną stronę.

Być może chłopak, którego sobie wyśniła, jest jej najgorszym koszmarem…

Dzięki niezwykłym rysunkom Jeffa Stokleya nominowanego do nagrody im. Eisnera, oraz wysiłkom Jessiki Freeburg, specjalistki od ponurych historii i legend, Szczurołap jest dla Jaya Ashera ekscytującym startem w nowy gatunek – opowieścią, która znakomicie operuje tymi samymi motywami prawdy, winy i zadośćuczynienia, które z 13 powodów uczyniły światowy bestseller. Jay Asher, który wspiął się na szczyt listy bestsellerów "New York Timesa" oraz Jessica Freeburg stworzyli genialną wersję legendy o szczurołapie – niezwykłą powieść graficzną o samotności, miłości i zemście.

*  *  *

Przepięknie ilustrowany i lirycznie skomponowany Szczurołap wciągnął mnie od pierwszej strony. To porywające, a miejscami mrożące krew w żyłach przedstawienie jednej z najbardziej fascynujących legend, w których splatają się przekazy historyczne i świat baśni.

Marissa Meyer, autorka bestsellerowej "Sagi księżycowej"

Jay Asher i Jessica Freeburg wyczarowali prawdziwie magicznego Szczurołapa! Jest tajemniczy, dziwny i przerażający, ale zarazem ujmujący. Stare podanie zmienili w coś pięknego i nowego! Gorąco polecam.

Jonathan Maberry, autor bestsellerów "New York Timesa” Rot & Ruin oraz Black Panther: Doomwar"

Szczurołap z niezwykłą szczerością odkrywa przed nami tajemnicę i ujawnia sens jednej z najstraszniejszych legend. Asher, Freeburg i Stokely oddają prawdziwe emocje i sprawiają, że czytelnicy – łącznie ze mną – sięgają po chusteczki. Świetne!

Danielle Paige, autorka bestsellerowych serii "Dorothy Must Die" oraz "Stealing"Debiutancka powieść Jaya Ashera 13 powodów (REBIS 2005, 2017) dotarła na szczyt listy "New York Timesa", stała się międzynarodowym bestsellerem i w samych Stanach Zjednoczonych sprzedała się w liczbie 3 milionów egzemplarzy (w Polsce ponad 120 tysięcy egzemplarzy), a Netflix nakręcił na jej podstawie serial, który cieszy się ogromną popularnością. Drugą powieść, Ty, ja i fejs (REBIS 2017), Asher napisał wspólnie z Carolyn Mackler, laureatką Michael L. Printz Award. Jest on również autorem Światła (REBIS 2017), które także trafiło na listę bestsellerów "New York Timesa" i zostało BESTSELLEREM EMPIKU 2017 w kategorii "Literatura dla młodzieży". Szczurołap to pierwsza powieść graficzna Ashera. Jego książki zostały dotychczas przetłumaczone na 40 języków. Mieszka z rodziną w Kalifornii.

[opis wydawcy]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-