baner

NEWS

- Ukazały się

Komiks polski na SoBD w Paryżu. La bande dessinée polonaise au SoBD à Paris


Z okazji polskiej obecności na francuskim SoBD ukazała się nie tylko książka o historii polskiego komiksu po francusku, ale także katalog wystawy, jaką można było zobaczyć na początku grudnia na komiksowej imprezie w Paryżu.
Komiks polski na SoBD w Paryżu. La bande dessinée polonaise au SoBD à Paris
Katalog poświęcony obecności polskiej na Salon de la bande dessinée au cœur de Paris (SoBD) w grudniu 2019. Jeleniogórska Galeria BWA we współpracy z SoBD przygotowała wystawę, katalog, polskie stoisko, panele dyskusyjne, pobyt polskich twórców etc. W katalogu znajdują się teksty poświęcone komiksowi polskiemu, komiksy oraz biogramy uczestników wystawy. Projekt poświęcony był pamięci Macieja Parowskiego a jego kuratorem był Piotr Machłajewski.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków Miasta Jelenia Góra.

Komiks polski na SoBD w Paryżu. La bande dessinée polonaise au SoBD à Paris Komiks polski na SoBD w Paryżu. La bande dessinée polonaise au SoBD à Paris Komiks polski na SoBD w Paryżu. La bande dessinée polonaise au SoBD à Paris Komiks polski na SoBD w Paryżu. La bande dessinée polonaise au SoBD à Paris Komiks polski na SoBD w Paryżu. La bande dessinée polonaise au SoBD à Paris


[ljc]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-