baner

NEWS

- Ukazały się

Nowości komiksowe


Majowy worek z komiksami zaczyna się rozwiązywać. Wydawcy szykują premiery na Komiksową Warszawę, ale pierwsze pozycje dostępne już są dostępne w sprzedaży.
Sprycjan i Fantazjusz: W Moskwie

Sprycjan i Fantazjusz: W Moskwie

Scenariusz: Tome
Rysunki: Janry
Wydanie: I
Data wydania: 9 Maj 2018
Seria: Sprycjan i Fantazjusz
Tytuł oryginału: 42 Spirou à Moscou
Rok wydania oryginału: 1992
Wydawca oryginału: Dupuis
Tłumaczenie: Paulina Wierzbińska
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 215x290 mm
Stron: 48
Cena: 38,00 zł
Wydawnictwo: Taurus Media
ISBN: 978-83-65465-23-8

Sprycjan i Fantazjusz to sensacyjno-humorystyczna seria komiksowa o niezwykłych i fantastycznych perypetiach dwójki tytułowych dziennikarzy podróżujących po najdalszych zakątkach naszego globu w poszukiwaniu przygód i materiału na artykuł wspomaganych, przez pupila-wiewiórkę o imieniu Spip.

Publikacja serii rozpoczęła się w 1938 roku. Bardzo szybko stała się jednym z najpopularniejszych komiksów francusko-belgijskich i uważana jest za klasykę gatunku na równi z Asteriksem lub Tintinem. O jej ogromnej popularności może świadczyć fakt, że ukazuje się w formie albumów nieprzerwanie od 1950 roku po dzień dzisiejszy.

Cykl powstał na potrzeby bardzo popularnego czasopisma, "Le Journal de Spirou" w 1938 a jego pierwszym twórcą był Rob-Vel (pseudonim rysownika Franoisa Roberta Beltera). W późniejszych latach serię tworzyło wielu autorów, jednak największe sukcesy i uznanie przypadają na okres, kiedy pracowali nad nią Franquin (lata 1952-1969) oraz duet Tome i Janry (lata 1984-2003).

[opis wydawcy]
Luc Orient. Tom 2

Luc Orient. Tom 2

Scenariusz: Greg
Rysunki: Eddy Paape
Wydanie: I
Data wydania: 9 Maj 2018
Seria: Luc Orient
Tłumaczenie: Wojciech Birek
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 210x297 mm
Stron: 192
Cena: 99,00 zł
Wydawnictwo: Taurus Media
ISBN: 9788365465245

Drugi tom wydania zbiorczego zawiera cztery historie, publikowane oryginalnie w osobnych albumach:

- Stalowy las
- Tajemnica 7 świateł
- Krater z zaklęciami
- Legion przeklętych aniołów

[opis wydawcy]
Luc Orient. Tom 2 Luc Orient. Tom 2 Luc Orient. Tom 2
Warpaint

Warpaint

Scenariusz: Renzo Podesta
Rysunki: Renzo Podesta
Wydanie: I
Data wydania: Maj 2018
Tłumaczenie: Marek Cichy
Druk: czarno-biały
Oprawa: twarda
Format: 165x235 mm
Stron: 86
Cena: 49,00 zł
Wydawnictwo: Mandioca
ISBN: 9788394719975

Najsilniejszym wojownikiem jest ten kto pokonał sam siebie.

Konfucjusz

Renzo Podesta zaserwował nam epicką opowieść wagi ciężkiej. Dosłownie. Warpaint się smakuje jak smakuje się ciężkie, czerwone wina, jak smakuje się porto, gorzką czekoladę, kawę bez dodatku mleka i cukru. Cierpkie ale jakie to smaczne!

Pierwsza ale nie ostatnia książka autorstwa Podesty przygotowana przez Wydawnictwo Mandioca jest eposem rycerskim, po przeczytaniu którego każdy z nas będzie mógł zadać sobie te same pytania co bohater opowieści.

Po co walczymy? O co? Dlaczego? Czy walka nie ma końca...?

„Pomalowały mnie.
Przygotowały mnie na kolejną wojnę.
Staję się kimś innym.
Ale czy jest inny?
Czy nie moja jest ta twarz?
Czy nie moje są te ręce?
A może malują tylko puste cielsko?
To nieważne.
Wojna się rozpoczęła...”

Opowieści Renzo Podesty porażają mocną, bezpośrednim przekazem i brawurowo przedstawioną formą. Albo zostajesz jego fanem na zabój albo na zabój go unikasz, ale obojętnie przejść się obok jego twórczości nie da! Przygotowując się do napisania WARPAINT, Autor sięgnął do mitologii rzymskiej, celtyckiej czy nordyckiej. Bogactwo nawiązań literackich, podział fabuły na akty, klasyczny podział kadrów na stronie pokazują, że nawet taki awangardzista jak Renzo Podesta ma wiele szacunku dla klasyki literatury, dramatu i komiksu.

Renzo Podesta, rocznik 1974. Pochodzi z Rosario, miasta, które dało światu Lionela Messiego i najbardziej znanych argentyńskich rysowników, z Eduardo Risso na czele.

Od 14 roku życia w branży. Już na początku lat 90. redagował i prowadził swój pierwszy zine – Purgatorio. Uznanie krytyki w kraju przyniosła mu publikacja (Bang)kok: 60 maneras de escapar de una ciudad (Llantodemudo, 2005). Świetnie przyjęto wydany w 2008 roku Jueves (scenariusz nieżyjącego już Diego Cortésa). W tym czasie Podesta współpracował z wydawcami z Francji, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Hiszpanii. Pracował jako ilustrator i kolorysta. Dla Image Comics współtworzył miniserie 27 i 27 Second Set.

Z czasem jednak coraz chętniej wracał do autorskich opowieści. Sam pisał, rysował, edytował, wydawał. Warpaint, wydany w 2016 roku, w Argentynie odniósł sukces na rynku komiksów niezależnych. Świetnie przyjęty i deceniony przez największych twórców z tego kraju tak chętnie tworzących we Francji i USA.
Jego oryginalne podejście do sztuki komiksu, umykające jakimkolwiek standardom i schematom ukazane zostało w opublikowanym w 2015 roku Cuadernos de dibujante, wydanym wspólnie przez Puro Comic i Szama Ediciones.

Wydawcą WARPAINT jest Wydawnictwo Mandioca, oficyna powstała w 2016 roku, specjalizująca się literaturze i komiksach z z Ameryce Łacińskiej. Prowadzą ją tłumacz Marek Cichy i dziennikarz Bartłomiej Rabij.

[opis wydawcy]
Warpaint
Sędzia Dredd. Kompletne akta 1

Sędzia Dredd. Kompletne akta 1

Scenariusz: John Wagner, Malcolm Shaw, Pat Mills, Gerry Finley-Day, Charles Herring, Peter Harris and Kelvin Gosnell
Rysunki: Mike McMahon, Ian Gibson, Brian Bolland, Ron Turner, Carlos Ezquerra, John Cooper, Bill Ward, Massimo Bellardinelli
Wydanie: I
Data wydania: Maj 2018
Seria: Sędzia Dredd
Tłumaczenie: Marek Starosta
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 220x295 mm
Stron: 336
Cena: 125,00 zł
Wydawnictwo: Ongrys
ISBN: 9788365803283

Od ponad czterdziestu lat jeden bohater dominuje na brytyjskim rynku komiksowym. Jest sędzią, sądem i katem w jednej osobie – nie znającym litości stróżem prawa z odległej przyszłości. Żelazną ręką dba o porządek na ulicach Mega-City One. To Sędzia Dredd.

Ten tom zawiera pierwsze historie, w których pojawił się Dredd. Dzięki temu można poznać korzenie tej postaci i prześledzić jej rozwój na przestrzeni lat.

[opis wydawcy]
Ramiro #2

Ramiro #2

Scenariusz: William Vance
Rysunki: William Vance
Kolor: Petra
Wydanie: I
Data wydania: Maj 2018
Seria: Ramiro
Tłumaczenie: Jakub Syty
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 220x296 mm
Stron: 248
Cena: 125,00 zł
Wydawnictwo: Ongrys
ISBN: 978-83-65803-29-0

Ramiro to klasyczny komiks historyczno-przygodowy, w którym akcja cały czas pędzi naprzód, a losy bohatera splatają się z autentycznymi wydarzeniami z kart historii średniowiecza.

Tytułowy młodzieniec o imieniu Ramiro tym razem otrzyma misję odnalezienia niezwykle cennego skarbu zwanego Spuścizną Wizygotów, który padł łupem tajemniczych napastników. Wraz z grupą śmiałków wyruszy ich śladem w niezwykle niebezpieczną podróż, która zaprowadzi ich na tereny opanowane przez wrogów.

Dwa tomy polskiego wydania zbiorczego zawierają wszystkie komiksy z serii Ramiro opublikowane na rynku frankofońskim.

[opis wydawcy]
Alix senator #01: Cykl drapieżców

Alix senator #01: Cykl drapieżców

Scenariusz: Valerie Mangin, Jacques Martin
Rysunki: Thierry Demarez
Wydanie: I
Data wydania: Maj 2018
Seria: Alix senator
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 215x290 mm
Stron: 168
Cena: 99,00 zł
Wydawnictwo: Elemental
ISBN: 9788394732486

Rok 12 przed Chrystusem, Marek Emiliusz Lepidus, Najwyższy Kapłan, Przyjaciel Cezara ginie w zagadkowy sposób, zamordowany przez orły, które rozerwały jego wnętrzności. Zaalarmowany tymi wydarzeniami August, poleca swojemu staremu przyjacielowi senatorowi Alixowi Gracchusowi, aby po cichu zbadał sprawę. Dochodzenie doprowadzi Alixa na trop zagadkowego tresera ptaków. Jednak niebezpieczeństwo zbliża się do samego cesarza, i jest coraz bliżej. Alix odkryje, że najbardziej niebezpieczny drapieżca znajduje się w samym sercu Rzymu, w miejscu, gdzie nikt tego nie podejrzewa ...

Nowa historia, słynnej postaci stworzonej przez Jacques Martina, Alixa, który już jako senator w Rzymie, przeżywa nowe i ekscytujące przygody stworzone przez Valérie Mangin i narysowane przez Thierry Démarez.

To wydanie zawiera pierwsze trzy tomy serii:
Krwawe orły;
Ostatni Faraon;
Sprzysiężenie drapieżców.


[opis wydawcy]
Głębia #03: Wybrzeże gasnącego światła

Głębia #03: Wybrzeże gasnącego światła

Scenariusz: Rick Remender
Rysunki: Greg Tocchini
Wydanie: I
Data wydania: 9 Maj 2018
Seria: Głębia
Tytuł oryginału: Low, Vol. 3: Shore Of The Dying Light TP
Tłumaczenie: Bartosz Czartoryski
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 170x260 mm
Stron: 136
Cena: 42,00 zł
Wydawnictwo: Non Stop Comics
ISBN: 978-83-8110-347-3

Ciąg dalszy losów Stel Cain i jej rodziny. Epicka, pięknie narysowana opowieść sci-fi o końcu, a być może także początku zupełnie nowego świata. Remender i Tocchini czarują talentem i wyobraźnią.

[opis wydawcy]
Rat Queens #03: Demony

Rat Queens #03: Demony

Scenariusz: Kurtis J. Wiebe
Rysunki: Roc Upchurch
Wydanie: I
Data wydania: 9 Maj 2018
Seria: Rat Queens
Wydawca oryginału: Image Comics
Tłumaczenie: Maja Śmiałkowska, Kamil Śmiałkowski
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 170x260 mm
Stron: 160
Cena: 42,00 zł
Wydawnictwo: Non Stop Comics
ISBN: 978-83- 8110-34 6-6

Kontynuacja najzabawniejszego cyklu fantasy ostatnich lat. Brawurowa akcja, czarny humor, bezkompromisowe bohaterki – wszystko na swoim miejscu. Satysfakcja gwarantowana! Uśmiejesz się jak Conan na Władcy Pierścieni.

[opis wydawcy]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-