reklama baner reklama
baner

NEWS

- Ukazały się

Dodruki z Egmontu


Do sprzedaży trafiły dodruki 11 komiksów Egmontu. Głównie superhero, acz wśród tytułów jest też "Kaznodzieja" oraz "V jak Vendetta".
Przy komiksach podano daty pierwotnych wydań.


Batman #01: Trybunał sów

Batman #01: Trybunał sów

Scenariusz: Scott Snyder
Rysunki: Greg Capullo
Tusz: Jonathan Glapion
Kolor: FCO Plascencia
Wydanie: I
Data wydania: Marzec 2013
Seria: Batman, Nowe DC Comics
Tytuł oryginału: Batman vol. 1: The Court Of Owls
Tłumaczenie: Tomasz Sidorkiewicz
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 170 x 260 mm
Stron: 176
Cena: 75,00 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 978-83-237-6144-0

Nowy, potężny jak żaden inny dotąd, wróg chce wyrównać z Batmanem stare porachunki. Premiera wydarzenia wydawniczego USA „Batman. Trybunał sów” już w polskich księgarniach.

W 2011 roku wydawnictwo DC Comics rozpoczęło wydawanie aż pięćdziesięciu dwóch nowych serii komiksowych. Tym samym przygody znanych od dziesięcioleci kultowych postaci komiksu i popkultury zaczęły się oficjalnie od początku. Rewolucyjny zamysł wydawców pozwala wszystkim fanom komiksu poznawać Batmana, Supermana czy członków Ligi Sprawiedliwych bez oglądania się na ich zawiłą przeszłość. Autorzy serii twórczo i ambitnie podeszli do wymagającego tematu, pozostawiając główne rysy osobowości i atrybuty postaci, a jednocześnie rozbudowując ich charakterystyczne światy.

W pierwszym tomie zbiorczym nowego Batmana akcja zawiązuje się w oparciu o pewną miejską legendę. Batman nieraz słyszał opowieści o Trybunale Sów rzekomo działającym w Gotham. Jego członkowie uważali się za prawdziwych władców miasta. Podobno spotykali się w ciemnościach, naśladując pohukiwanie nocnego drapieżnika... Dotychczas Mroczny Rycerz nie traktował tych historii poważnie. Odkąd jednak w Gotham zaczął grasować brutalny morderca, likwidujący zarówno najważniejszych, jak i najniebezpieczniejszych mieszkańców miasta, Batman uświadomił sobie, że nie wie o Gotham wszystkiego…

[opis wydawcy]
Batman #01: Trybunał sów Batman #01: Trybunał sów Batman #01: Trybunał sów
Batman. Detective Comics #01: Oblicza śmierci #1

Batman. Detective Comics #01: Oblicza śmierci #1

Scenariusz: Tony S. Daniel
Rysunki: Tony S. Daniel, Szymon Kudrański
Wydanie: I
Data wydania: Kwiecień 2013
Seria: Batman. Detective Comics, Nowe DC Comics
Tłumaczenie: Tomasz Sidorkiewicz
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 170 x 260 mm
Stron: 176
Cena: 75,00 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 978-83-237-6156-3

Pierwszy tom zbiorczy z zapoczątkowanej w 2011 roku serii Batman – Detective Comics, jednej z 52 nowych serii wydawnictwa DC Comics. Joker zdołał opuścić Azyl Arkham – zakład dla obłąkanych przestępców – a Batman nie może pojąć znaczenia przerażającego śladu, który pozostawił po sobie szaleniec. W Gotham City dochodzi do dziwnych i potwornych zbrodni, a wszystkie te wydarzenia zdają się wskazywać na tego samego sprawcę – nowego łotra używającego pseudonimu Dollmaker. Wkrótce Batman zostanie wystawiony na próbę. By ocalić niewinnych ludzi, będzie musiał oddać sadystycznemu zwyrodnialcowi samego siebie. Czy w tych okolicznościach uda mu się odkryć tożsamość Dollmakera, jego tajemniczych zleceniodawców i ich powiązania z zaginionym Jokerem?
Batman. Detective Comics #01: Oblicza śmierci #1 Batman. Detective Comics #01: Oblicza śmierci #1 Batman. Detective Comics #01: Oblicza śmierci #1
Batman: Mroczny Rycerz #02: Spirala przemocy

Batman: Mroczny Rycerz #02: Spirala przemocy

Scenariusz: Gregg Hurwitz
Rysunki: David Finch
Okładka: David Finch
Wydanie: I
Data wydania: Lipiec 2015
Seria: Batman: Mroczny Rycerz, Nowe DC Comics
Tytuł oryginału: Batman: The Dark Knight #
Wydawca oryginału: DC Comics
Tłumaczenie: Tomasz Sidorkiewicz
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 170 x 260 mm
Stron: 160
Cena: 75,00 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 978-83-281-1046-5

Kto jest największym Mistrzem Strachu w Gotham City? Batman znany jest z tego, że sieje postrach pośród pospolitych przestępców. Jednak Mroczny Rycerz nie gnębi przyzwoitych ludzi. Tymczasem ktoś w Gotham porywa i straszy dzieci. Batman musi wytropić najbardziej przerażającego ze swoich wrogów – Stracha na Wróble!

Rysownik David Finch (Amerykańska Liga Sprawiedliwości) oraz scenarzysta Gregg Hurwitz przedstawiają niepokojącą, pełną grozy opowieść o strachu. Dodatkowo w albumie Spirala przemocy znalazła się historia o człowieku, który zastrzelił rodziców Bruce’a Wayne’a.

[opis wydawcy]
Batman: Mroczny Rycerz #02: Spirala przemocy Batman: Mroczny Rycerz #02: Spirala przemocy Batman: Mroczny Rycerz #02: Spirala przemocy
Superman/Batman #01: Wrogowie publiczni

Superman/Batman #01: Wrogowie publiczni

Scenariusz: Jeph Loeb
Rysunki: Tim Sale, Ed McGuinness
Tusz: Tim Sale, Dexter Vines
Wydanie: I
Data wydania: Styczeń 2016
Seria: Superman/Batman
Tłumaczenie: Jakub Syty
Druk: kolor
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 165x255 mm
Stron: 144
Cena: 39,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328116139

W obliczu nieuchronnej katastrofy, jaką zwiastuje zmierzająca w kierunku Ziemi asteroida, prezydent Lex Luthor oskarża Supermana o zbrodnie przeciwko ludzkości i wyznacza nagrodę za schwytanie przybysza z Kryptona. Z pomocą Supermanowi przychodzi Batman. Dwaj najwięksi herosi łączą siły, by odeprzeć ataki łasych na pieniądze superłotrów i pracujących dla Białego Domu superbohaterów, a jednocześnie starają się nie dopuścić do zagłady świata.

Wrogowie publiczni to opowieść o lojalności i niezwykłej przyjaźni, w której występują dwaj najsłynniejsi na planecie superbohaterowie. Seria Superman/Batman przedstawia wspólne przygody ikonicznych postaci komiksu amerykańskiego - Człowieka ze Stali oraz Mrocznego Rycerza.

Scenariusz napisał Jeph Loeb, autor m.in. takich komiksów jak Superman. Na wszystkie pory roku i Batman: Długie halloween. Za rysunki odpowiadają wspaniali artyści: Ed McGuiness, Dexter Vines i Dave Stewart.

[opis wydawcy]
Superman/Batman #01: Wrogowie publiczni Superman/Batman #01: Wrogowie publiczni Superman/Batman #01: Wrogowie publiczni
Flash #01: Cała naprzód

Flash #01: Cała naprzód

Scenariusz: Francis Manapul, Brian Buccellato
Rysunki: Francis Manapul
Kolor: Brian Buccellato
Okładka: Francis Manapul
Wydanie: I
Data wydania: Kwiecień 2016
Seria: Flash, Nowe DC Comics
Tytuł oryginału: The Flash, Vol. 1: Move Forward
Tłumaczenie: Tomasz Kłoszewski
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 170x260 mm
Stron: 192
Cena: 75,00 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328116610

Kiedy Barry Allen, pracownik policyjnego laboratorium w Central City, zostaje uderzony przez piorun, jego życie błyskawicznie się zmienia - dosłownie. Dzięki Mocy Prędkości staje się najszybszym człowiekiem na Ziemi i jako Flash rozpoczyna działalność superbohatera.

Central City pogrąża się w chaosie, kiedy nowa grupa złoczyńców odcina zasilanie w całej metropolii i sieje spustoszenie w wielu miejscach jednocześnie. Flash będzie zmuszony wykorzystać swoje supermoce do granic możliwości oraz odkryć szokującą prawdę, którą skrywa ekipa przestępców.

Rysownikiem oraz scenarzystą Flasha w Nowym DC Comics jest Francis Manapul (Flash, Detective Comics), który za swoją pracę został nagrodzony nagrodą Shustera. Współscenarzystą serii jest również stały współpracownik artysty, Brian Buccellato (Injustice: Gods Among Us).

Flash wydany w USA w 2013 roku szybko zyskał miano najlepszego komiksu o superbohaterach!

[opis wydawcy]
Flash #01: Cała naprzód Flash #01: Cała naprzód Flash #01: Cała naprzód
Harley Quinn #01: Miejska gorączka
Komiks o bohaterce, którą już w sierpniu 2016 będziemy oglądać w filmie Legion Samobójców.

Coney Island staje się jeszcze bardziej szalone niż dotychczas. Kiedy wszystkie rzeczy osobiste doktor Harley Quinzell, znanej bardziej jako Harley Quinn, zostają zniszczone, a kobieta ni stąd, ni z owąd dostaje wiadomość, że odziedziczyła budynek na półwyspie słynącym z parków rozrywki, oznacza to jedno –- czas rozpocząć nowe życie! Wolna od Jokera i superbohaterskich potyczek Harley Quinn korzysta z życia, uczy się być dobrą właścicielką kamienicy oraz daje przy okazji popalić osobom, które krzywdzą innych. Sprawy zaczynają nabierać nietypowego obrotu, kiedy najgroźniejsi łowcy głów za swój cel obierają bohaterkę. Harley jednak może liczyć na pomoc przyjaciół, w tym Poison Ivy!

Za nowe i szalone podejście do postaci Harley Quinn odpowiadają Jimmy Palmiotti (All Star Western, Jonah Hex) oraz Amanda Conner (Strażnicy -– Początek: Gwardziści. Jedwabna Zjawa), małżeński duet z wieloletnim doświadczeniem w świecie komiksu. Głównym artystą, wyłonionym przez tytułową bohaterkę w „konkursie” przeprowadzonym w pilotażowym rozdziale, został Chad Hardin (Zatanna, Reign in Hell).
 

[opis wydawcy]
Harley Quinn #01: Miejska gorączka Harley Quinn #01: Miejska gorączka Harley Quinn #01: Miejska gorączka
Wonder Woman #01: Krew

Wonder Woman #01: Krew

Scenariusz: Brian Azzarello
Rysunki: Cliff Chiang, Tony Akins
Tusz: Dan Green
Kolor: Matthew Wilson
Okładka: Cliff Chiang
Wydanie: I
Data wydania: Sierpień 2014
Seria: Wonder Woman, Nowe DC Comics
Tłumaczenie: Krzysztof Uliszewski
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 170 x 260 mm
Stron: 160
Cena: 75,00 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328102408

Niecierpliwie wyczekiwany na polskim rynku komiks o przygodach Wonder Woman!

Księżniczka Diana różni się od pozostałych Amazonek. Legenda głosi, że ulepiono ją z gliny, by bezdzietna królowa mogła mieć wytęsknioną córkę. Mieszkanki Rajskiej Wyspy traktują ją jak obcą. Tymczasem w ludzkim świecie jest superbohaterką zawsze gotową walczyć po stronie słabszych. Kiedy z dala od Rajskiej Wyspy Amazonek bogowie z Olimpu rozgrywają swoje mroczne intrygi, a ich konflikty dotykają niewinnych ludzi, w samym sercu krwawego sporu pojawia się Wonder Woman! Wkrótce tajemnica jej pochodzenia zostanie ujawniona! A wtedy poleje się krew...

Oto nowy początek ikony komiksu – Wonder Woman. Krew to najbardziej uznany komiks roku, którego autorami są Brian Azzarello (Joker, 100 naboi) i Cliff Chiang.

[opis wydawcy]
Wonder Woman #01: Krew Wonder Woman #01: Krew Wonder Woman #01: Krew
Kaznodzieja. Tom 1

Kaznodzieja. Tom 1

Scenariusz: Garth Ennis
Rysunki: Steve Dillon
Kolor: Matt Hollingsworth
Okładka: Glenn Fabry
Wydanie: II
Data wydania: Czerwiec 2017
Seria: Kaznodzieja
Tytuł oryginału: Preacher: Book One
Rok wydania oryginału: 2009
Wydawca oryginału: DC
Tłumaczenie: Maciek Drewnowski
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 17 x 26 cm
Stron: 348
Cena: 89,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328119970
Zawiera Preacher #1–12.

Pierwszy z sześciu tomów nowego wydania komiksowego bestselleru.

Seria, która wywarła wielki wpływ na nowoczesny amerykański komiks. Naturalistycznie ukazana historia teksańskiego duchownego, nawiedzonego przez nadnaturalny byt łączący w sobie moce nieba i piekła. Tytułowy kaznodzieja, Jesse Custer, rusza w drogę, aby odnaleźć Boga, gdyż tylko on może mu wyjaśnić, co się naprawdę wydarzyło. Horror wpisany w konwencję opowieści drogi, której tłem jest brutalna amerykańska rzeczywistość. 

Autorem scenariusza jest irlandzki twórca, laureat Nagrody Eisnera, Garth Ennis, znany fanom komiksu również m.in. z takich tytułów jak: Punisher, Hellbazer, Hitman, Judge Dredd. Rysunki są dziełem Steve’a Dillona, wieloletniego współpracownika Ennisa, autora licznych prac z Sędzią Dreddem dla magazynu „2000 AD” oraz rysunków do serii Hellblazer i Punisher.

[opis wydawcy]
Kaznodzieja. Tom 1 Kaznodzieja. Tom 1 Kaznodzieja. Tom 1
Kaznodzieja. Tom 2

Kaznodzieja. Tom 2

Scenariusz: Garth Ennis
Rysunki: Steve Dillon
Kolor: Matt Hollingsworth
Okładka: Glenn Fabry
Wydanie: II
Data wydania: Wrzesień 2017
Seria: Kaznodzieja
Wydawca oryginału: DC
Tłumaczenie: Maciek Drewnowski
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 17 x 26 cm
Stron: 372
Cena: 89,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328127098

Drugi z sześciu tomów nowego wydania komiksowego bestselleru. Seria, która wywarła wielki wpływ na nowoczesny amerykański komiks. Naturalistycznie ukazana historia teksańskiego duchownego, nawiedzonego przez nadnaturalny byt łączący w sobie moce nieba i piekła. Tytułowy kaznodzieja, Jesse Custer, usiłuje odnaleźć Boga, by zmusić go do wzięcia odpowiedzialności za cierpienia ludzi.

W tym tomie pastor i jego dziewczyna Tulip jadą do San Francisco, gdzie trafiają na bal do niejakiego Jesusa de Sade’a. Jessem zaczyna interesować się tajemnicza organizacja Graal. Poznajemy też losy ojca Jesse’ego w Wietnamie oraz historię przemiany Cassidy’ego w wampira.

Autorem scenariusza jest irlandzki twórca, laureat Nagrody Eisnera, Garth Ennis, znany fanom komiksu również m.in. z takich tytułów jak: Punisher, Hellbazer, Hitman, Judge Dredd. Rysunki są dziełem Steve’a Dillona, wieloletniego współpracownika Ennisa, autora licznych prac z Sędzią Dreddem dla magazynu „2000 AD” oraz rysunków do serii Hellblazer i Punisher.

Komiks tylko dla dorosłych.

[opis wydawcy]
Kaznodzieja. Tom 2 Kaznodzieja. Tom 2 Kaznodzieja. Tom 2
Armada #01: Ogień i popiół (II wydanie)

Armada #01: Ogień i popiół (II wydanie)

Scenariusz: Jean David Morvan
Rysunki: Philippe Buchet
Wydanie: II
Data wydania: Kwiecień 2008
Seria: Armada
Wydawca oryginału: Guy Delcourt
Druk: kolor
Oprawa: kartonowa
Format: 21 x 29 cm
Stron: 48
Cena: 24,90 zł
Wydawnictwo: Egmont

Pierwsza z cyklu opowieści o przygodach kosmicznej agentki Navis. Jak trafiła – jako jedyna przedstawicielka rodzaju ludzkiego – do konwoju Armady? Gdzie się wychowała? Kim byli jej rodzice i opiekunowie w dzieciństwie? Dlaczego na zawsze pozostała w niej nienawiść do uwielbiającej pustynie rasy Hotów? I wreszcie – jak zyskała swych najwierniejszych przyjaciół: robota Snivela i prolsa Bobo?
Tom Ogień i popiół wprowadza czytelnika w niezwykle zróżnicowany świat kosmicznej Armady, składającej się z miliona statków, gdzie mieszkają setki tysięcy ras, różniących się od siebie tak, jak ludzie różnią się od słoni.
UWAGA: Wydanie w nowej okładce![Egmont]
Punisher Max #01

Punisher Max #01

Scenariusz: Garth Ennis
Rysunki: Lewis LaRosa
Okładka: Tim Bradstreet
Wydanie: I
Data wydania: Kwiecień 2017
Seria: Punisher Max, Marvel Classic
Tytuł oryginału: Punisher MAX
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Cena: 89,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328118607

Pierwszy tom mrocznej i pełnej przemocy opowieści, której bohaterem – a może antybohaterem – jest Frank Castle, czyli słynny Punisher. Kiedyś brutalnie zamordowano jego żonę i dzieci. Teraz w pojedynkę wymierza sprawiedliwość wszelkiej maści przestępcom. Jedna z dokonanych przez niego masakr burzy równowagę zbrodniczego półświatka i – jak się okazuje – ściąga na niego uwagę nie tylko mafii. Czego chce od samotnego mściciela CIA? I co zamierza Micro, dawny wspólnik Punishera, który najwyraźniej ma dla niego propozycję nie do odrzucenia?

Twórcą tej przez wielu uważanej za kultową opowieści jest laureat Nagrody Eisnera, scenarzysta Garth Ennis (Kaznodzieja, Hellblazer, Hitman). Za rysunki odpowiadają Lewis LaRosa (The Immortal Iron Fist, Citizen V and the V-Battalion Everlasting) oraz Leandro Fernández (Wolverine, Spider-Man: Splątana sieć, Deadpool: Wojna Wade’a Wilsona).

[opis wydawcy]
Punisher Max #01 Punisher Max #01 Punisher Max #01
V jak Vendetta

V jak Vendetta

Scenariusz: Alan Moore
Rysunki: David Lloyd
Wydanie: I zbiorcze
Data wydania: Wrzesień 2014
Seria: V jak Vendetta, Kanon komiksu
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Stron: 296
Cena: 89,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 978-83-281-0263-7

"Dobry wieczór, mieszkańcy Londynu. jest godzina dziewiąta. słuchacie głosu fatum... Mamy dziś piąty listopada 1997 roku... Informuje się mieszkańców Londynu, że rejony Brixton i Streatham zostały dziś ogłoszone strefami kwarantanny. radzi się unikać tych okolic ze względów zdrowotnych i bezpieczeństwa... Dziś rano policja przeszukała 17 domów w rejonie Birmingham, najprawdopodobniej demaskując poważny spisek terrorystyczny. 20 podejrzanych, w tym 8 kobiet, znajduje się obecnie w areszcie, oczekując na proces... Ładna pogoda utrzyma się do godziny 00:07., kiedy rozpocznie się ulewa trwająca do godziny 1:30 w nocy... Życzymy miłego wieczoru"

Przerażająca i jednocześnie wyjątkowo przemyślana opowieść o wyrzeczeniu się wolności i własnej świadomości w totalitarnym świecie. V jak vendetta jest kroniką wprowadzającą nas w zakamarki świata pełnego desperacji i dręczącej tyranii. Praca pełna wartości i inteligencji, V jak vendetta jest tym wszystkim czym komiks z założenia nie miał być. Anglia Zwycięży.

[opis wydawcy]
V jak Vendetta V jak Vendetta V jak Vendetta

[źródło: swiatkomiksu.pl]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-