baner

NEWS

- Ukazały się

Nowości komiksowe


I oto kolejne nowości komiksowe. Warto zwrócić uwagę na nowe serie: "Azymut" (z Wydawnictwo Komiksowe) oraz "Arab przyszłości" (Kultura Gniewu).

Ralph Azham #08: Nie pochwycisz płynącej rzeki

Ralph Azham #08: Nie pochwycisz płynącej rzekiScenariusz: Lewis Trondheim
Rysunki: Lewis Trondheim
Kolor: Brigitte Findakly
Wydanie: I
Data wydania: 29 Luty 2016
Seria: Ralph Azham
Tytuł oryginału:
Wydawca oryginału: Dupuis
Tłumaczenie: Katarzyna Sajdakowska
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 210x290 mm
Stron: 48
Cena: 37,00 zł
Wydawnictwo: Timof Comics
ISBN: 978-83-63963-80-4
Komiks nr 185


Po pokonaniu Vom Syrusa, Ralph udowodnił wszystkim, że jest wybrańcem oraz został regentem Astolii. W codziennej rutynie rozwiązuje on problemy królestwa z opornymi zarządcami prowincji, poprzez osobiste i błyskawiczne odwiedzanie
każdego z nich, przy użyciu swych magicznych narzędzi.

Tymczasem w królestwie w siłę rośnie nowa religia - Nagatorzy, którzy odrzucają wszelkie bóstwa i wiarę. Praktykują odcinanie sobie lewego ucha, na znak przynależności do swojej frakcji. Jedna z ich liderek, tajemnicza Tilda Ponns, wydaje się być nie do pokonania! Przed Ralphem Azhamem wyrastają nowe wyzwania.
Tom 8 rozpoczyna nowy cykl w serii docenionej nagrodą, dla najlepszego komiksu zagranicznego w 2014 roku, przez Polskie Stowarzyszenie Komiksowe.

Ralph Azham jest dla mnie wielkim odkryciem. Lektura pierwszych dwóch albumów serii sprawiła mi nieskrywaną frajdę. Szukacie błyskotliwego komiksu rozrywkowego? Jesteście gotowi na szaloną przygodę z nie mniej szalonymi bohaterami? Chyba nie musicie się domyślać, co Wam polecam...
Jakub Syty, paradoks.net.pl

Lewis Trondheim stworzył fantastyczną woltyżerkę, zgrabnie ukazującą nieprzewidywalne perypetie ciekawego (anty)bohatera. Właściwe zbilansowanie przygody, grozy, czarnej komedii i obyczaju w ciekawej oprawie graficznej stanowi najpełniejszy opis zwartości komiksu. Dzieło smakowite, lekkostrawne i powalające. Palce lizać!
Mirosław Skrzydło, booklips.pl

Artysta umiejętnie łączy swój wyjątkowy, „rysunkowy” styl z sagą fantasy tworząc historię, która nie tylko bawi, ale przykuwa uwagę czytelnika zaintrygowanego zarówno licznymi przygodami głównego bohatera jak i oryginalnym uniwersum, w którym rozgrywa się akcja komiksu.
Marcin Kamiński, onet.pl

[...] Ralph Azham” to kapitalny cykl fantasy z przymrużeniem oka, który czyta się z niesłabnącym zainteresowaniem
Marcin Zwierzchowski, naekranie.pl

Czytelnik nieustannie trzymany jest w napięciu przez zderzanie oczekiwań i przyzwyczajeń wyniesionych z lektury setki podobnych opowieści z fantazją Trondheima.
Kaja Wabbit, alejakomiksu.com

[opis wydawcy]

Przykładowe plansze:
Ralph Azham #08: Nie pochwycisz płynącej rzeki Ralph Azham #08: Nie pochwycisz płynącej rzeki Ralph Azham #08: Nie pochwycisz płynącej rzeki Ralph Azham #08: Nie pochwycisz płynącej rzeki Ralph Azham #08: Nie pochwycisz płynącej rzeki Ralph Azham #08: Nie pochwycisz płynącej rzeki


Azymut #1: Poszukiwacze zaginionego czasu

Azymut #1: Poszukiwacze zaginionego czasuScenariusz: Wilfrid Lupano
Rysunki: Jean-Baptiste Andreae
Wydanie: I
Data wydania: 24 Luty 2016
Seria: Azymut
Tytuł oryginału: Azimut 1 - Les Aventuriers du temps perdu
Rok wydania oryginału: 2012
Wydawca oryginału: Vents d'Ouest
Tłumaczenie: Wojciech Birek
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 240x320 mm
Stron: 48
Cena: 44,90 zł
Wydawnictwo: Wydawnictwo Komiksowe
ISBN: 978-83-64638-36-7


Gdzieś w rozległym nieładzie możliwych światów, istnieje jeden, gdzie, bardziej niż w jakimkolwiek innym miejscu, wszyscy są całkowicie przewrażliwieni na punkcie starości i jej tragicznych skutków, czyli śmierci.

Ale czy jest możliwość jej uniknąć? Gdzie indziej być może nie, ale w tym świecie można o tym myśleć. Taka przynajmniej jest teoria profesora Aristide'a Breloquinte, który zajmuje się badaniem zmian czasu na pokładzie „Chwili”, swojego okrętu-laboratorium. Takiego samego zdania jest Manie Ganza, która zdaje się być przekonana, że czas to pieniądz, a wręcz żywa gotówka. „Urojenie!”, powiedzą jedni. „Nonsens”, powiedzą drudzy. A skoro jesteśmy przy nonsensie, zasygnalizujmy to dziwne zjawisko, które sprawiło, że od jakiś czas temu zniknął biegun północny. Być może nie ma to nic do rzeczy... A jednak, wszystko zostało postawione na głowie.

W towarzystwie wielu fantastycznych postaci, których nie powstydziłby się sam Lewis Caroll, wyruszcie w baśniową podróż, która zabierze was w eteryczne sfery wyobraźni i w głąb ludzkich problemów egzystencjalnych.

Azymut oszałamia barwami i stylistyką. To jedna z najlepszych i najoryginalniejszych serii komiksów, jakie powstały w ostatnich latach. Graficzny majstersztyk dla miłośników pięknych historii - w treści i ilustracji.

[opis wydawcy]

Przykładowe plansze:
Azymut #1: Poszukiwacze zaginionego czasu Azymut #1: Poszukiwacze zaginionego czasu Azymut #1: Poszukiwacze zaginionego czasu Azymut #1: Poszukiwacze zaginionego czasu Azymut #1: Poszukiwacze zaginionego czasu Azymut #1: Poszukiwacze zaginionego czasu


Arab przyszłości #1: Dzieciństwo na Bliskim Wschodzie (1978-1984)

Arab przyszłości #1: Dzieciństwo na Bliskim Wschodzie (1978-1984)Scenariusz: Riad Sattouf
Rysunki: Riad Sattouf
Wydanie: I
Data wydania: Luty 2016
Seria: Arab przyszłości
Tytuł oryginału: L'arabe du futur: Une jeunesse au Moyen-Orient (1978-1984)
Rok wydania oryginału: 2014
Wydawca oryginału: Allary Éditions
Tłumaczenie: Olga Mysłowska
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 170x240 mm
Stron: 160
Cena: 49,90 zł
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
ISBN: 978-83-64858-29-1


Arab przyszłości to autobiograficzny komiks Riada Sattoufa, w którym opowiada on o swoim dzieciństwie spędzonym w cieniu trzech dyktatorów - Mu'ammara al-Kadafiego, Hafiza al-Asada i własnego ojca.

W pierwszym tomie udaje się Sattoufowi w fascynujący sposób uchwycić dziecięce spojrzenie na świat i gorączkę politycznego idealizmu. Autor wspomina wczesne lata spędzone zarówno na francuskiej wsi, w Libii Kadafiego i Syrii Asadów, niezależnie jednak od kraju zawsze pod dachem domu rządzonego przez ojca - Syryjczyka, zwolennika panarabizmu, który ciągnie rodzinę w pogoni za wspaniałym snem o wspólnym arabskim narodzie.

Riad, dziecko delikatne i bacznie obserwujące świat, podąża za swoimi wyjątkowo niedobranymi rodzicami. Matka to rozkochana w książkach francuska studentka, cicha i skromna w przeciwieństwie do rozgorączkowanego, krzykliwego ojca. Z Francji rodzina najpierw przenosi się do Libijskiej Republiki Arabskiej, a potem do syryjskiego Homs, by dołączyć do plemienia, z którego pochodzi ojciec Riada. Gdziekolwiek się jednak znajdują nieustannie wierzą, że raj jest tuż za rogiem. Nawet jeśli ciągle brakuje jedzenia, miejscowe dzieci zabijają psy dla zabawy, a zamykanie mieszkań jest zakazane. I tak pewnego dnia Sattoufowie zastają w swoim mieszkaniu zupełnie inną rodzinę, która właśnie się do nich wprowadziła, a jasnowłosy Riad, wieczny outsider, zostaje wyzwany od. Żydów. Na szczęście ojciec ma już nowy, jeszcze lepszy plan na przyszłość.

Arab przyszłości to prawdziwa historia pewnej ekscentrycznej rodziny, pokazująca zaskakujący, pełen niuansów i absurdów obraz Bliskiego Wschodu. Kipiący życiem i nie stroniący od czarnego humoru komiks to popis niesamowitego talentu Riada Sattoufa i dzieło, które już dziś porównuje się do Mausa Arta Spiegelmana i Persepolis Marjane Satrapi.

Cet ouvrage a bénéficié du soutien des Programmes d'aide a la publication de l'Institut français.
Książkę wydano dzięki dofinansowaniu Institut français w ramach programów wsparcia wydawniczego.

[opis wydawcy]

Przykładowe plansze:
Arab przyszłości #1: Dzieciństwo na Bliskim Wschodzie (1978-1984) Arab przyszłości #1: Dzieciństwo na Bliskim Wschodzie (1978-1984) Arab przyszłości #1: Dzieciństwo na Bliskim Wschodzie (1978-1984) Arab przyszłości #1: Dzieciństwo na Bliskim Wschodzie (1978-1984) Arab przyszłości #1: Dzieciństwo na Bliskim Wschodzie (1978-1984)


Tim i Tom na Dzikim Zachodzie

Tim i Tom na Dzikim ZachodzieScenariusz: Robert Zaręba
Rysunki: Zygmunt Similak
Wydanie: I
Data wydania: Luty 2016
Seria: Tim i Tom
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: tytusowy
Stron: 48
Cena: 15,99 zł
Wydawnictwo: Wydawnictwo Roberta Zaręby
ISBN: 978-83-86383-83-2


Całymi długimi miesiącami przebywając za sprawą wyobraźni pod mury Nicei, Antiochii, Ma'arratu, Askalonu, Jerozolimy, i rysując ogrom nieszczęść jakimi skutkowały wyprawy krzyżowe, czasem Pan Zygmunt [Similak - przyp. red.] musi oderwać się od realiów średniowiecza i odpocząć w bardziej przyjaznych i spokojniejszych obszarach czasoprzestrzeni.

I tak, jak konsekwencją rysowania komiksu "Smert' Lachom" był komiks przygodowy osadzony w realiach początku państwowości polskiej, pt.: "Woje Mieszka," tak konsekwencją rysowania "Krucjat" będzie (przy mojej skromnej pomocy) komiks dla młodego i jeszcze młodszego czytelnika,pt. Tim i Tom na Dzikim Zachodzie.

Robert Zaręba

[opis wydawcy]

Z archiwum Jerzego Wróblewskiego #08: Zemsta faraona

Z archiwum Jerzego Wróblewskiego #08: Zemsta faraonaScenariusz: Andrzej Białoszycki
Rysunki: Jerzy Wróblewski
Okładka: Andrzej Janicki
Wydanie: I
Data wydania: 1 Luty 2016
Seria: Z archiwum Jerzego Wróblewskiego
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka
Format: A4 pozioma
Stron: 40
Cena: 24,90 zł
Wydawnictwo: Ongrys




Saga o Atlasie i Axisie #3

Saga o Atlasie i Axisie #3Scenariusz: Pau
Rysunki: Pau
Wydanie: I
Data wydania: 29 Luty 2016
Seria: Saga o Atlasie i Axisie
Tytuł oryginału: La saga d'Atlas et Axis
Tłumaczenie: Jakub Jankowski
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 190X270 mm
Stron: 64
Cena: 42,00 zł
Wydawnictwo: Timof Comics
ISBN: 978-83-63963-28-6
Komiks nr 186


Atlas i Axis biorą udział w wojennej wyprawie na bezwzględnych Makas. Czy przeżyją? Czy odnajdą spokój? Kogo spotkają z dawno zapomnianych przyjaciół? Najważniejsze jest to, że nauczą się tego, że nie zawsze wszystko jest takie jak wydaje się na pierwszy rzut oka. I że na wojnie nie ma dobrych i złych. Wszyscy są źli!

A, i legendarna Khimera też da o sobie znać!

Saga o Atlasie i Axisie to nad wyraz udana trawestacja skandynawskich epopei, pełnych mroku, makabry i wszelakich niebezpieczeństw. O dziwo lekka kreska, przyjazna kolorystyka (dominujące barwy to błękit, zieleń i biel) i prosta historia kapitalnie korespondują z niemal wylewającą się z kadrów brutalnością. W czym też należy postrzegać prawdziwą wartość recenzowanego dzieła.
Mirosław Skrzydło, booklips.pl

Saga o Atlasie i Axisie rozwija się w coraz bardziej interesujący sposób a cliffhanger, jakim zakończył się drugi tom sugeruje interesujący i trudny do przewidzenia dalszy ciąg historii. Tym razem nasi bohaterowie rozpoczynają niebezpieczną podróż, która może mieć tragiczny finał. Znając z dotychczasowych tomów nietuzinkowe poczucie humoru Paua, musimy być przygotowani na wszystko.
Paweł Ciołkiewicz, esensja.stopklatka.pl

W Sadze treści rozrywkowe idą ramię w ramię z edukacyjnymi, a przepiękne rysunki urzekają. Warto zapoznać się z tym tytułem.
Dominik Szcześniak, ziniol.blogspot.com

Sporo w komiksie jest żartów – a to już zasługa tłumacza - związanych z samymi psami. Już Sabakistan jest przykładem udanej kreacji słownej. Fajnie w wypowiedzi psa brzmi też, że widzie „pieskie życie”. Dobra jest legenda o psim bogu. Na którejś z plansz mamy psa pływającego pieskiem, na innej dochodzi do łapoczynów.
Andrzej Kłopotowski, wak.net.pl

[opis wydawcy]

Przykładowe plansze:
Saga o Atlasie i Axisie #3 Saga o Atlasie i Axisie #3 Saga o Atlasie i Axisie #3 Saga o Atlasie i Axisie #3 Saga o Atlasie i Axisie #3 Saga o Atlasie i Axisie #3


Orbital #06: Opór

Orbital #06: OpórScenariusz: Sylvain Runberg
Rysunki: Serge Pellé
Kolor: Serge Pellé
Wydanie: I
Data wydania: 23 Luty 2016
Seria: Orbital
Wydawca oryginału: Dupuis
Tłumaczenie: Wojciech Birek
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: A4
Stron: 56
Cena: 38,00 zł
Wydawnictwo: Taurus Media
ISBN: 978-83-64360-73-2




Przykładowe plansze:
Orbital #06: Opór Orbital #06: Opór Orbital #06: Opór


XIII Mystery #05: Steve Rowland

XIII Mystery #05: Steve RowlandScenariusz: Fabien Nury
Rysunki: Richard Guerineau
Kolor: Berengere Marquebreucq
Wydanie: I
Data wydania: 23 Luty 2016
Seria: XIII Mystery
Tytuł oryginału: XIII Mystery: Steve Rowland
Rok wydania oryginału: 2012
Wydawca oryginału: Dargaud
Tłumaczenie: Jakub Syty
Druk: kolor, kreda
Oprawa: twarda
Format: 295 x 215 mm
Stron: 56
Cena: 39,00 zł
Wydawnictwo: Taurus Media
ISBN: 978-83-64360-74-9




Przykładowe plansze:
XIII Mystery #05: Steve Rowland XIII Mystery #05: Steve Rowland XIII Mystery #05: Steve Rowland


Fight Club 2 #7

Fight Club 2 #7Scenariusz: Chuck Palahniuk
Rysunki: Cameron Stewart
Kolor: Dave Stewart
Okładka: David Mack
Wydanie: I
Data wydania: Luty 2016
Seria: Fight Club 2
Tłumaczenie: Elżbieta Gałązka-Salamon
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 160x240 mm
Stron: 24
Cena: 16,90 zł
Wydawnictwo: Niebieska Studnia
ISBN: 9788360979419


Siódmy  tom serii.

TYLER ŻYJE!

19 lat po premierze swojej bestsellerowej powieści Chuck Palahniuk znowu zabiera nas do świata Fight Clubu i jego bohaterów, których dalsze losy poznać możemy w komiksowym sequelu podzielonym na 10 odcinków.

W serii komiksowej Fight Club 2 starszy o 10 lat narrator powieści występuje pod imieniem Sebastian: jest sfrustrowanym mężem Marli i ojcem 9-letniego chłopca. Monotonia codzienności, kryzys małżeński, psychotropy – tak wygląda życie Sebastiana, kiedy do gry po raz kolejny wkracza przyczajony w jego psychice Tyler Durden... Rize or Die

Seria komiksów Fight Club 2 (TM), to kontynuacja słynnej powieści Chucka Palahniuka i głośnego filmu z udziałem Edwarda Nortona i Brada Pitta, nakręconego na podstawie książki. Serię wprowadza bezpłatny komiks Fight Club (TM), zawierający alternatywne zakończenie pierwszej części.

Oryginalnym wydawcą komiksu jest Dark Horse Comics®, autorem rysunków - utalentowany Cameron Stewart, okładki projektuje David Mack.

[opis wydawcy]



Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-