NEWS

- Ukazały się

Nowości od Egmontu


Do sprzedaży trafił wrześniowy pakiet Egmontu. Wydawnictwo zaprezentowało mocne tytuły: "Asteriks", "Hellboy", "Lucyfer", "Strażnicy" oraz "Strażnicy - Początek".

Strażnicy

StrażnicyScenariusz: Alan Moore
Rysunki: Dave Gibbons
Kolor: John Higgins
Wydanie: II (I zbiorcze)
Data wydania: 9 Wrzesień 2013
Seria: Strażnicy, Mistrzowie Komiksu
Tytuł oryginału: Watchmen
Rok wydania oryginału: 1986-87
Wydawca oryginału: DC
Tłumaczenie: Jacek Drewnowski
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 170 x 260
Stron: 416
Cena: 119,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 978-83-237-6171-6


Wielowątkowe i wielopoziomowe dzieło brytyjskiego scenarzysty, Alana Moore’a z rysunkami Dave’a Gibbonsa. Powieść graficzna, która zburzyła stereotyp amerykańskich komiksów o superbohaterach. Skonstruowana z zegarmistrzowską precyzją i dopracowana w szczegółach historia grupy zamaskowanych bohaterów żyjących w alternatywnej Ameryce i od lat 40. XX wieku toczących walkę z przestępczością.

Dzięki pojawieniu się Strażników historia USA i świata potoczyła się innym torem. Po wielu latach bohaterowie zaprzestali działalności. Aż do dnia, gdy nieznany sprawca morduje jednego z nich… Czy to początek polowania na superbohaterów?

Przykładowe plansze:
Strażnicy Strażnicy Strażnicy


Strażnicy - Początek #1: Gwardziści. Jedwabna zjawa

Strażnicy - Początek #1:  Gwardziści. Jedwabna zjawaScenariusz: Darwyn Cooke, Amanda Conner
Rysunki: Darwyn Cooke, Amanda Conner
Wydanie: I
Data wydania: 9 Wrzesień 2013
Seria: Strażnicy - Początek,
Tłumaczenie: Jacek Drewnowski
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 978-83-237-6172-3
Stron: 288
Cena: 89,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 978-83-237-6172-3


Przedstawiamy pierwszy z czterech albumów nowego cyklu Strażnicy – Początek. Każdy z nich poświęcony jest wydarzeniom poprzedzającym historię znaną ze Strażników Alana Moore’a i Dave’a Gibbonsa. Przez ponad 25 lat od powstania tej niezwykłej powieści graficznej losy jej bohaterów były omawiane w niezliczonych recenzjach i doczekały się wersji filmowej (Watchmen. Strażnicy, reż. Zack Snyder, 2009). W 2012 roku DC Comics rozpoczęło zeszytową serię prequeli, w której najwięksi twórcy komiksowi podjęli próbę przybliżenia fanom świata Strażników.

W pierwszym albumie cyklu poznajemy historie Gwardzistów oraz Jedwabnej Zjawy. Członkowie Gwardzistów, poprzedników Strażników, byli pierwszymi superbohaterami, którzy połączyli swe siły, by walczyć z przestępczością. W skład grupy wchodzili: Nocny Puchacz, Sylwetka, Jedwabna Zjawa, Zakapturzony Sędzia, Komediant, Dolarówka, Człowiek Ćma i Kapitan Metropolis. Darwyn Cooke opowiada o początkach drużyny, przyjaźniach, konfliktach, tajemnicach i wreszcie o dramatycznym rozpadzie grupy.

Druga część albumu zawiera historię Laurel Jane Jupiter, córki Sally Jupiter z Gwardzistów. Nastolatka od dzieciństwa była przygotowywana, by przejąć po matce obowiązki Jedwabnej Zjawy. Jednak przytłoczona nadmiarem obowiązków dziewczyna uciekła z domu wraz ze swoim chłopakiem, by znaleźć własną drogę.

Przykładowe plansze:
Strażnicy - Początek #1:  Gwardziści. Jedwabna zjawa Strażnicy - Początek #1:  Gwardziści. Jedwabna zjawa Strażnicy - Początek #1:  Gwardziści. Jedwabna zjawa


Asteriks #24: Asteriks u Belgów

Asteriks #24: Asteriks u BelgówScenariusz: Rene Goscinny
Rysunki: Albert Uderzo
Wydanie: III
Data wydania: 9 Wrzesień 2013
Seria: Asteriks,
Tytuł oryginału: Astérix chez les Belges
Rok wydania oryginału: 1979
Tłumaczenie: Jolanta Sztuczyńska
Druk: kolor, offset
Oprawa: miękka
Format: 22x29 cm
Stron: 48
Cena: 19,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 978-83-237-6138-9


Asteriks i Obeliks zwiedzili pół świata, ale dopiero w 24. tomie przygód trafili do Belgii, by poznać swych pobratymców – belgijskich Galów. Pretekstem do tego spotkania stały się dziwne nastroje wśród legionistów rzymskich. Otóż nagle zaczęli oni uważać naszych Galów za wyjątkowo spokojnych w porównaniu z wojowniczymi Belgami. Wódz osady Asparanoiks nie mogł ścierpieć, że ktoś odebrał jego niezwyciężonym współmieszkańcom palmę pierwszeństwa! Postanowił natychmiast udać sie do Belgów i przekonać ich oraz cały świat, kto jest najdzielniejszy. Asteriks i Obeliks wyruszyli wraz ze swoim wodzem.

Asteriks #33: Kiedy niebo spada na głowę

Asteriks #33: Kiedy niebo spada na głowęScenariusz: Albert Uderzo
Rysunki: Albert Uderzo
Wydanie: II
Data wydania: 9 Wrzesień 2013
Seria: Asteriks,
Tytuł oryginału: Le ciel lui tombe sur la tete
Rok wydania oryginału: 2005
Tłumaczenie: Jolanta Sztuczyńska
Druk: kolor, offset
Oprawa: miękka
Format: 22x29 cm
Stron: 48
Cena: 19,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 978-83-237-6169-3


Asteriks i inni Galowie nieraz mówili, że boją się tylko tego, aby niebo nie spadło im na głowy. Tymczasem to, co dzieje się na początku 33. tomu przygód sympatycznych Galów, tak właśnie można określić. Najpierw w czasie polowania Asteriks i Obeliks znajdują w lesie zupełnie sztywnego, a więc nieprzydatnego pod względem kulinarnym, dzika. Kiedy wracają do wioski, stwierdzają, że i ludzie jakby skamienieli. Tylko druid Panoramiks, który nie uległ dziwnemu zjawisku, może coś na to poradzić... Ale czy zdąży?... Nad wioską Galów pojawia się ogromna kula, a z niej wyskakuje dziwny fioletowy przybysz...

Hellboy #11: Piekielna narzeczona i inne opowieści

Hellboy #11: Piekielna narzeczona i inne opowieściScenariusz: Mike Mignola
Rysunki: Richard Corben
Kolor: Dave Stewart
Wydanie: I
Data wydania: 9 Wrzesień 2013
Seria: Hellboy,
Tytuł oryginału: The Bride of Hell and Others
Wydawca oryginału: Dark Horse
Tłumaczenie: Tomasz Sidorkiewicz
Druk: kolorowy
Oprawa: miękka
Format: 170 x 260 mm
Stron: 200
Cena: 69,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 978-83-237-6161-7


Najnowszy tom Hellboya, jednej z najlepszych amerykańskich serii komiksowych. Mike Mignola często w swoich komiksach sięga po motywy z baśni i legend. Tym razem, w sześciu opowieściach z różnych etapów życia Hellboya, głównemu bohaterowi przyjdzie mierzyć się z Asmodeuszem, meksykańskimi zapaśnikami oraz egipskimi bogami. Nie zabraknie też nawiedzonych domów, żywych trupów i... latających spodków. Wśród autorów ilustracji sami klasycy komiksu: Mike Mignola, Richard Corben, Kevin Nowlan oraz Scott Hampton.

Przykładowe plansze:
Hellboy #11: Piekielna narzeczona i inne opowieści Hellboy #11: Piekielna narzeczona i inne opowieści Hellboy #11: Piekielna narzeczona i inne opowieści


Lucyfer #09: Przełom

Lucyfer #09: PrzełomScenariusz: Mike Carey
Rysunki: Peter Gross, Ryan Kelly, Philip Craig Russell, Ted Naifeh
Wydanie: I
Data wydania: 9 Wrzesień 2013
Seria: Lucyfer,
Wydawca oryginału: Vertigo
Tłumaczenie: Paulina Braiter
Druk: kolor, offset
Oprawa: miękka
Format: 170 x 260 mm
Stron: 168
Cena: 59,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 978-83-237-6164-8


Archanioł Michał leży martwy u zroszonych krwią korzeni Drzewa Świata, Yggdrasila. Jego moc, przelana w córkę, Elaine Belloc, i brata, Lucyfera Gwiazdę Zaranną, wypaliła ich z tej rzeczywistości, otwierając drogę ostatecznemu zniszczeniu wszechświata. Nadeszła chwila zemsty tych, którzy uważają się za skrzywdzonych przez Niebo. Atakiem ma dowodzić pełna wściekłości Lilith, pierwsza zdradzona kobieta Stworzenia. Lecz nie wszystkie dzieci Lilith pozostają posłuszne matce, a ci, którzy pragną strzaskać boski tron, nie przewidzieli wszystkich okoliczności. Choć na równinie Armageddon pod murami Srebrnego Miasta gromadzą się armie, Fortuna nadal rozdaje karty – a Niosący Światło wciąż ma miejsce przy stoliku.

Lucyfer: Przełom, zbierający odcinki 55–61 uznanej i popularnej serii wydawnictwa Vertigo, opisuje dalsze losy upadłego anioła, którego saga rozpoczęła się w Sandmanie Neila Gaimana.

Przykładowe plansze:
Lucyfer #09: Przełom Lucyfer #09: Przełom Lucyfer #09: Przełom[KW]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-