baner

NEWS

- Ukazały się

Czerwcowe nowości Egmontu


Egmont - logoW sprzedaży można już znaleźć sześć nowych komiksów z wydawnictwa Egmont, w tym nowy album z serii "Zebra" oraz reedycje dwóch tomów "Asteriksa".

Asteriks (IV wydanie) #09: Asteriks i Normanowie

Asteriks (IV wydanie) #09: Asteriks i Normanowie
Scenariusz: Rene Goscinny
Rysunki: Albert Uderzo
Wydanie: IV
Data wydania: 6 Czerwiec 2011
Seria: Asteriks, Asteriks (IV wydanie)
Tłumaczenie: Andrzej Frybes
Druk: kolor, offset
Oprawa: miękka
Format: 215 x 290 mm
Stron: 48
Cena: 19 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 978-83-237-4676-8

Czy wiecie, co to jest strach? Dawni wikingowie nie wiedzieli. Postanowili zatem wyprawić się na południe, by mieszkające tam ludy nauczyły ich trząść się ze strachu jak osiki. Cóż, bitni Normanowie trafili akurat na Galów, którzy też nie wiedzieli, czym jest strach. Na szczęście w wiosce pojawił się młodziutki krewny wodza Asparanoiksa - Skandaliks, który okazał się straszliwym tchórzem. Tylko od niego wikingowie mogą się dowiedzieć, co oznacza wyrażenie "bać się", a jedynym sposobem na zdobycie tej wiedzy jest porwanie młodego Gala.

Przykładowe plansze:
Asteriks (IV wydanie) #09: Asteriks i Normanowie Asteriks (IV wydanie) #09: Asteriks i Normanowie Asteriks (IV wydanie) #09: Asteriks i Normanowie


Asteriks (IV wydanie) #04: Wyprawa dookoła Galii

Asteriks (IV wydanie) #04: Wyprawa dookoła Galii
Scenariusz: Rene Goscinny
Rysunki: Albert Uderzo
Wydanie: IV
Data wydania: 6 Czerwiec 2011
Seria: Asteriks, Asteriks (IV wydanie)
Tłumaczenie: Andrzej Frybes
Druk: kolor, offset
Oprawa: miękka
Format: 215 x 290 mm
Stron: 48
Cena: 19 zł
Wydawnictwo: Egmont

Rzymianie wpadają na doskonały pomysł pokonania niezwyciężonych Galów. Postanawiają wybudować wokół wioski palisadę odcinającą jej mieszkańców od świata zewnętrznego i w ten sposób zmusić ich do kapitulacji. Asteriks zakłada się z Rzymianami, że mimo przeszkody uda mu się zwiedzić całą Galię i z każdego miejsca przywieźć jakiś specjał. I rzeczywiście, bez wielkich przeszkód Asteriks razem z Obeliksem wyruszają w niezwykłą podróż. Jedynym utrudnieniem w czasie drogi są rzymskie patrole, które próbują pokrzyżować im plany.

Przykładowe plansze:
Asteriks (IV wydanie) #04: Wyprawa dookoła Galii Asteriks (IV wydanie) #04: Wyprawa dookoła Galii Asteriks (IV wydanie) #04: Wyprawa dookoła Galii


Carlos Gardel

Carlos Gardel
Scenariusz: Carlos Sampayo
Rysunki: José Munoz
Data wydania: 6 Czerwiec 2011
Seria: Zebra
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 190 x 260
Stron: 120
Cena: 49,00 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 978-83-237-4616-4

Buenos Aires na początku XX wieku było wielkim, nowoczesnym miastem, gdzie dzięki licznie przybywającym emigrantom z całego świata krzyżowały się różne kultury. Autorzy komiksu dokonują rekonstrukcji pejzażu i charakteru ówczesnej stolicy Argentyny. Przedstawiają własną wizję artystyczną, której główną osią fabularną jest biografia słynnego śpiewaka tamtego okresu – Carlosa Gardela.

Dziś nazwisko tego utalentowanego kompozytora i pieśniarza jest prawie nieznane – w przeciwieństwie do jego muzyki. Carlos Gardel jest autorem najsłynniejszych tang, wystarczy wspomnieć Por una cabeza znane z filmu Zapach kobiety Martina Bresta. Dla Argentyńczyków Carlos Gardel jest postacią kultową, archetypem i ideałem mężczyzny i artysty. Wokół postaci piosenkarza zawsze krążyło wiele plotek i trudno było o jednoznaczną ich ocenę. Nikt do końca nie poznał prawdziwej biografii Gardela, a informacje na jego temat są mało precyzyjne. Jedynym pewnym faktem jest to, że Carlos Gardel był główną postacią argentyńskiej sceny piosenki popularnej i jednym z najbardziej wyjątkowych głosów XX wieku. Nagrał przeszło siedemset piosenek i wystąpił w ośmiu filmach.

Mistrzowsko skomponowany scenariusz Carlosa Sampayo oraz znakomite czarno-białe rysunki José Mu?oza dopełniają się wzajemnie, tworząc obraz świata artystów, polityków i mafiosów. Komiks objęty honorowym patronatem Ambasady Republiki Argentyńskiej.

Przykładowe plansze:
Carlos Gardel Carlos Gardel Carlos Gardel


Fantasy Komiks #11

Fantasy Komiks #11
Data wydania: 6 Czerwiec 2011
Seria: Fantasy Komiks,
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 170 x 260 mm
Stron: 132
Cena: 29 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 978-83-237-4637-9

W jedenastym tomie "Fantasy Komiks":

Kontynuacja serii: Legenda, część 5 - I francuscy, i polscy fani długo czekali na ostatni tom pierwszej podserii cyklu Legenda, ale będą w pełni usatysfakcjonowani. Ukrywający się przed złym magiem Shagganem książę Tristan przystępuje do ostatecznej rozgrywki o odzyskanie tronu. Najpierw jednak musi ocalić swoją siostrę, która ma do wyboru: albo poślubić syna Shaggana, albo zginąć. Tristanowi pomagają tylko leśni bandyci, a naprzeciwko nich staje cała armia księstwa. Na szczęście ciemny czarownik ma wrogów, którzy mogą wesprzeć księcia w walce o sprawiedliwość. DWIE NOWOŚCI!

Szafranowa Noc, część 1 - Scenariusz do tej opowieści napisali Christophe Arleston i Melanyna, Tysiąc czterysta lat przed epoką Lanfeusta w świecie Troy istniało już wiele różnych państw. W jednej z krain, położonej na dalekiej północy Hedulii, nikt nie wierzy w czary. Mimo to pewnej nocy pojawia się prawdziwy duch przodka baronów zamku Szafranowa noc, by pomóc rodowi w walce z wrogami.

Zmierzch bogów, część 1 - Scenariusz napisał Francuz Nicolas Jarry, autor wielu serii, w tym słynnej Les Brumes d'Asceltis, a rysunki są dziełem Kanadyjczyka Djiefa, twórcy m.in. Le Testament des siecles. Obaj są specjalistami w przenoszeniu na strony komiksowe wariacji na temat odległej historii i mitów. Dawno temu Odyn, główny bóg germańskiego panteonu, wdał się w walkę z władcą Nibelungów, aby zdobyć pierścień władzy. I zdobył go, ale równocześnie został obłożony klątwą. W końcu udało mu się uwolnić od złego czaru, gdy przelał go na rodzaj ludzki. Wtedy właśnie rozpoczęły się na ziemi wojny, których kulminacją był konflikt między Burgundami a Hunami, opisany w Pieśni o Nibelungach. Jarry i Djief przedstawiają fascynujący obraz mitycznych wojen i boskich konfliktów, wzorowany nie tylko na starogermańskich pieśniach, ale też na monumentalnych operach Ryszarda Wagnera.

Stripy humorystyczne: Gobliny - krótkie opowieści o złośliwych i głupawych stworach, które mają wielkie marzenie: chcą zostać bohaterami z legend. Krasnoludy - wszyscy podziwiają krasnoludy za siłę i waleczność. Ale chyba jednak nie za mądrość

Przykładowe plansze:
Fantasy Komiks #11 Fantasy Komiks #11 Fantasy Komiks #11 Fantasy Komiks #11 Fantasy Komiks #11 Fantasy Komiks #11 Fantasy Komiks #11 Fantasy Komiks #11


Star Wars Komiks Wydanie Specjalne #09 (2/2011): Rada Jedi: Działania wojenne

Star Wars Komiks Wydanie Specjalne #09 (2/2011): Rada Jedi: Działania wojenne
Scenariusz: Randy Stradley
Rysunki: Dave Fabbri, Christian Della Vecchia
Wydanie: I
Data wydania: 2 Czerwiec 2011
Seria: Star Wars Komiks Wydanie Specjalne,
Wydawca oryginału: Dark Horse
Tłumaczenie: Maciek Drewnowski
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 170 x 260 mm
Stron: 96
Cena: 9,99 zł
Wydawnictwo: Egmont

"Star Wars Komiks Wydanie Specjalne" to 96-stronicowy kwartalnik prezentujący dłuższe, zamknięte historie komiksowe ze świata Gwiezdnych Wojen. W numerze 2/2011 jest to opowieść "Rada Jedi: Działania wojenne". Senat Galaktyczny nie potrafił zagwarantować pokoju, jeszcze zanim integralności Republiki zagroziły Federacja Handlowa i Konfederacja Niezależnych Systemów (separatyści). W roku -44 wybuchła wojna nadprzestrzenna Starka, przedstawiona w poprzednim numerze. W konflikcie wzięli wówczas udział rycerze Jedi, oddelegowani przez Najwyższą Radę Jedi. Jedenaście lat później znowu dochodzi do sytuacji, która może zdestabilizować Republikę, tym razem za sprawą wojowniczej rasy Yinchorrich, odpornych - co rzadkie - na kontrolę umysłu, stosowaną przez Jedi. Obrońcy pokoju muszą jednak zareagować. Decyzje, jak zwykle w takich sytuacjach, podejmuje Najwyższa Rada Jedi i ukazane w komiksie wydarzenia oglądamy częściowo z perspektywy jej członków. Stanowiła ona w zakonie organ zwierzchni, który nie tylko wyznaczał misje rycerzom oraz mistrzom, ale też służył im radą.

Trolle z Troy #12: Trolle w szkole

Trolle z Troy #12: Trolle w szkole
Scenariusz: Christophe Arleston
Rysunki: Jean-Louis Mourier
Wydanie: I
Data wydania: 6 Czerwiec 2011
Seria: Trolle z Troy,
Wydawca oryginału: Geronimo
Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
Druk: kolor, kreda
Oprawa: kartonowa
Format: 21 x 29 cm
Stron: 48
Cena: 35 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 978-83-237-3778-0
Kolejny tom humorystycznej serii fantasy jednego z najbardziej znanych francuskich scenarzystów fantasy, Christophe’a Arlestona ("Lanfeust z Troy") i znakomitego rysownika Jean-Louisa Mouriera.

Żyjące w dzikich lasach świata Troy krwiożercze, acz bardzo wesołe, trolle nie cierpią jednego – wody, także pod postacią deszczu. Zaś właśnie magicznym darem sprowadzania deszczu włada lady Giertynda, despotyczna właścicielka sierocińca-szkoły. Ta chciwa kobieta opanowana jest obsesją wyedukowania wszystkich sierot w okolicy, by następnie za duże pieniądze oddać je do adopcji. A że przez przypadek trafia na wałęsające się samopas trolle maluchy (dobrze znane czytelnikowi: Tyneth i Gnompoma), postanawia zrobić z nich wspaniale ułożonych wychowanków swego wzorcowego ośrodka pomocy społecznej.

Tak właśnie zaczyna się niezwykle śmieszna opowieść, której głównymi bohaterami są małe trolle, zaś ich dorośli krewni pojawiają się tylko epizodycznie. Wrzucenie kilkuletnich trolli w tryby ludzkiej edukacji może wywołać tylko jeden efekt – wielki zamęt!Przykładowe plansze:
Trolle z Troy #12: Trolle w szkole Trolle z Troy #12: Trolle w szkole Trolle z Troy #12: Trolle w szkole[Karol Wiśniewski]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-