baner

Prasa

Fantasy Komiks #11

Fantasy Komiks #11

Scenariusz: Yves Swolfs, Christophe Arleston, Melanie Turpyn, Nicolas Jarry, Tristan Roulot
Rysunki: Yves Swolfs, Eric Herenguel, Jean-Francois Bergeron, Corentin Martinage, Paolo Deplano
Kolor: Sophie Lafon, Esteban, Simon Sternis
Okładka: Eric Herenguel
Data wydania: Czerwiec 2011
Seria: Fantasy Komiks
Tłumaczenie: Magdalena Cholewa, Maria Mosiewicz
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 170 x 260 mm
Stron: 132
Cena: 29,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 978-83-237-4637-9
WASZA OCENA
6.00
Średnia z 2 głosów
TWOJA OCENA
6 /10
Zagłosuj!
W jedenastym tomie "Fantasy Komiks":

Kontynuacja serii: Legenda, część 5 - I francuscy, i polscy fani długo czekali na ostatni tom pierwszej podserii cyklu Legenda, ale będą w pełni usatysfakcjonowani. Ukrywający się przed złym magiem Shagganem książę Tristan przystępuje do ostatecznej rozgrywki o odzyskanie tronu. Najpierw jednak musi ocalić swoją siostrę, która ma do wyboru: albo poślubić syna Shaggana, albo zginąć. Tristanowi pomagają tylko leśni bandyci, a naprzeciwko nich staje cała armia księstwa. Na szczęście ciemny czarownik ma wrogów, którzy mogą wesprzeć księcia w walce o sprawiedliwość. DWIE NOWOŚCI!

Szafranowa Noc, część 1 - Scenariusz do tej opowieści napisali Christophe Arleston i Melanyna, Tysiąc czterysta lat przed epoką Lanfeusta w świecie Troy istniało już wiele różnych państw. W jednej z krain, położonej na dalekiej północy Hedulii, nikt nie wierzy w czary. Mimo to pewnej nocy pojawia się prawdziwy duch przodka baronów zamku Szafranowa noc, by pomóc rodowi w walce z wrogami.

Zmierzch bogów, część 1 - Scenariusz napisał Francuz Nicolas Jarry, autor wielu serii, w tym słynnej Les Brumes d'Asceltis, a rysunki są dziełem Kanadyjczyka Djiefa, twórcy m.in. Le Testament des siecles. Obaj są specjalistami w przenoszeniu na strony komiksowe wariacji na temat odległej historii i mitów. Dawno temu Odyn, główny bóg germańskiego panteonu, wdał się w walkę z władcą Nibelungów, aby zdobyć pierścień władzy. I zdobył go, ale równocześnie został obłożony klątwą. W końcu udało mu się uwolnić od złego czaru, gdy przelał go na rodzaj ludzki. Wtedy właśnie rozpoczęły się na ziemi wojny, których kulminacją był konflikt między Burgundami a Hunami, opisany w Pieśni o Nibelungach. Jarry i Djief przedstawiają fascynujący obraz mitycznych wojen i boskich konfliktów, wzorowany nie tylko na starogermańskich pieśniach, ale też na monumentalnych operach Ryszarda Wagnera.

Stripy humorystyczne: Gobliny - krótkie opowieści o złośliwych i głupawych stworach, które mają wielkie marzenie: chcą zostać bohaterami z legend. Krasnoludy - wszyscy podziwiają krasnoludy za siłę i waleczność. Ale chyba jednak nie za mądrość

Galerie

Fantasy Komiks #11 Fantasy Komiks #11 Fantasy Komiks #11 Fantasy Komiks #11 Fantasy Komiks #11 Fantasy Komiks #11 Fantasy Komiks #11 Fantasy Komiks #11

Tagi

Fantasy Komiks

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-