baner

Komiks

W poszukiwaniu Piotrusia Pana

W poszukiwaniu Piotrusia Pana

Scenariusz: Bernard Cosey
Rysunki: Bernard Cosey
Data wydania: Wrzesień 2009
Seria: Plansze Europy
Tytuł oryginału: A la recherche de Peter Pan
Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 215 x 290 mm
Stron: 136
Cena: 75 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 978-83-237-3619-6
Pozycja z kolekcji "Plansze Europy"
WASZA OCENA
7.00
Średnia z 1 głosów
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Jest rok 1930. Do górskiej wioski Ardolaz w Szwajcarii przyjeżdża znany angielski pisarz, Melvin Woodworth. Wyprawa w Alpy jest dla głównego bohatera nie tylko poszukiwaniem inspiracji artystycznych, ale także podróżą w przeszłość – szukaniem śladów zmarłego przed 10 laty przyrodniego brata.
Realistyczny rysunek, nieśpieszna narracja, przepojona tajemniczością atmosfera małej doliny, ciągłe poczucie zagrożenia ze strony spływającego na ludzkie siedziby lodowca, a do tego zgrabnie wpleciona intryga kryminalna czynią z tego komiksu prawdziwe arcydzieło.
W poszukiwaniu Piotrusia Pana ukazało się po raz pierwszy w dwóch tomach w latach 1984–1985 i zdobyło liczne nagrody komiksowe w kilku krajach Europy. Poprawione wydanie, na którym opiera się edycja polska, pojawiło się na rynku frankofońskim
w 2007 roku.
Bernard Cosey jest szwajcarskim autorem, który zdobył popularność wielotomowym cyklem przygodowym Jonathan, ale prawdziwą sławę przyniosło mu właśnie W poszukiwaniu Piotrusia Pana, nastrojowe dzieło o przeszłości ulubionego przez Coseya regionu Szwajcarii – latem spieczonego słońcem, a zimą zasypanego śniegiem kantonu Valais.

[Egmont]

Recenzja

W poszukiwaniu Piotrusia Pana, Paweł Panic

Galerie

W poszukiwaniu Piotrusia Pana W poszukiwaniu Piotrusia Pana W poszukiwaniu Piotrusia Pana W poszukiwaniu Piotrusia Pana

Tagi

Plansze Europy

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-