baner

Komiks

Smerfy #14: Latający Smerf

Smerfy #14: Latający Smerf

Scenariusz: Peyo
Rysunki: Peyo
Wydanie: I
Data wydania: Styczeń 2017
Seria: Smerfy
Tytuł oryginału: L'Aéroschtroumpf
Rok wydania oryginału: 1990
Wydawca oryginału: Le Lombard
Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 215x290 mm
Stron: 48
Cena: 19,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328118751
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Kolejny tom przygód Smerfów autorstwa słynnego rysownika i scenarzysty Peyo. Album składa się z pięciu krótkich historii.

Lasy otaczające wioskę Smerfów kryją wiele niebezpieczeństw. Największym zagrożeniem dla skrzatów jest czarownik Gargamel mieszkający w ruinach starego zamku. Marzeniem okrutnego maga jest wyłapanie wszystkich Smerfów i zrobienie z nich pysznej zupy! Ale Smerfy dobrze wiedzą, co im grozi ze strony Gargamela, więc zawsze znajdują sposób, aby go przechytrzyć. Czy to za pomocą szybkiego smerfolotu pilotowanego przez Latającego Smerfa, czy dzięki wsparciu psa z magicznym amuletem, czy używając wybuchowych niespodzianek Zgrywusa. Czasem jednak same Smerfy ściągają na swe głowy kłopoty znacznie większe niż te sprowadzone czarami złego Gargamela...

Komiksowe Smerfy zostały powołane do życia pod koniec lat 50. XX wieku przez belgijskiego rysownika Pierre’a Culliforda (1928–1992), używającego pseudonimu Peyo. Już kilka lat później stały się tak popularne, że Peyo otworzył własne studio filmowe. Dziś zarówno filmy animowane, jak i kolejne komiksy o niebieskich skrzatach tworzą współpracownicy oraz następcy Peyo, w tym jego syn Thierry.

[opis wydawcy]

Recenzja

Smerf przyleciał i odleciał, Maciej Gierszewski

Galerie

Smerfy #14: Latający Smerf Smerfy #14: Latający Smerf Smerfy #14: Latający Smerf

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-