Obaner

Komiks

Smerfy #25: Dzieciak u Smerfów

Smerfy #25: Dzieciak u Smerfów

Scenariusz: Thierry Culliford, Miguel Diaz Vizoso
Rysunki: Jeroen De Coninck
Kolor: Nine
Wydanie: I
Data wydania: Czerwiec 2016
Seria: Smerfy
Tytuł oryginału: Un Enfant chez les Schtroumpfs
Rok wydania oryginału: 2007
Wydawca oryginału: Le Lombard
Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 215x290 mm
Stron: 48
Cena: 19,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 978-83-281-1619-1
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Cykl filmów animowanych o Smerfach jest jedną z najbardziej znanych na świecie bajek ekranu. Nim jednak niebieskie skrzaty zaistniały w filmach, zdobyły miliony czytelników, występując w komiksach autorstwa Peyo. 

Rzadko kiedy u Smerfów zjawiają się goście, dlatego niebieskie skrzaty wpadają w popłoch, gdy do ich wioski trafia ludzkie dziecko. Co gorsza, nie jest to normalne wesołe dziecko, a rozwrzeszczany, niemiły, podstępny i kłamliwy dzieciak. Wbrew swemu imieniu Miłuś nie przepuści okazji, by komuś dokuczyć albo nawet zrobić krzywdę. A że marzy o poznaniu tajników magii, gotów jest zbratać się z samym okrutnym Gargamelem, byle osiągnąć cel. Czy malutkie Smerfy mają jakąkolwiek szansę w starciu z wielokrotnie większymi od nich dzieciakiem i złym czarownikiem? Na szczęście Papa Smerf jest nie tylko mądry, ale też dobry, a dobroć to siła, która może przezwyciężyć zło.

Komiksowe Smerfy zostały powołane do życia pod koniec lat 50. XX wieku przez belgijskiego rysownika Pierre’a Culliforda (1928–1992), używającego pseudonimu Peyo. Już kilka lat później stały się tak popularne, że Peyo otworzył własne studio filmowe. Dziś zarówno filmy animowane, jak kolejne komiksy o niebieskich skrzatach tworzą współpracownicy oraz następcy Peyo, w tym jego syn Thierry. 

[opis wydawcy]

Recenzja

Papa Smerf i sekciarskie zabiegi socjotechniczne, Maciej Gierszewski

Galerie

Smerfy #25: Dzieciak u Smerfów Smerfy #25: Dzieciak u Smerfów Smerfy #25: Dzieciak u Smerfów

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-