Prasa

Fantasy Komiks #14

Fantasy Komiks #14

Scenariusz: Ulrig Godderidge, Nicolas Jarry, Christophe Arleston, Cedric Le Roy, Tristan Roulot
Rysunki: Ceyles, Jean-Francois Bergeron, Adrien Floch, Ludwig Alizon, Paolo Deplano, Corentin Martinage
Kolor: Florence Torta, Simon Sternis, Olivier Heban, Claude Guth, Esteban
Okładka: Adrien Floch
Wydanie: I
Data wydania: Grudzień 2011
Seria: Fantasy Komiks
Tłumaczenie: Maria Mosiewicz, Agnieszka Labisko,
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 170 x 260 mm
Stron: 148
Cena: 29,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 978-83-237-4723-9
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
W czternastym tomie Fantasy komiks: Kontynuacje serii:

"Sloka", część 4, odcinek 2 - Ta część cyklu została narysowana przez grafika o pseudonimie Ceyles, znanego z serii Totem. Ostatni odcinek pierwszej podserii bardzo lubianego przez polskich czytelników cyklu. Na planecie Link Archoid trwa apokaliptyczna wojna. Purpurat, władca Okrany, zamierza zniszczyć resztki wojsk państwa Zeida, a przy okazji wybić ostatnich dzikich Złotoskórych. Nie przypuszcza, że jednocześnie doprowadzi do zagłady całego świata. Szalonego Purpurata może powstrzymać tylko młody Sloka, którego dawni bogowie obdarzyli potężną mocą. Nie potrafi jej jednak do końca kontrolować, więc stanowi zagrożenie i dla wrogów, i dla sprzymierzeńców, i dla samego siebie.

"Zmierzch bogów", część 3 - Kolejna część jednej z najsłynniejszych opowieści z gatunku fantasy historycznej. Zbliża się ostateczny bój między siłami światła i ciemności. Hordy olbrzymów i innych potworów coraz śmielej atakują krainę ludzi i Walhallę, siedzibę bogów. Najwyższy z niebian, Wotan, podróżuje bez końca, mając nadzieję, że znajdzie sposób na pokonanie dzikich wrogów. Tymczasem pod opieką ostatniego z demonicznych Nibelungów dorasta dziecko z przepowiedni, Siegfried. Od niego może zależeć, czy potwory zniszczą cały świat. Ale najpierw musi się zemścić za śmierć matki.

"Rozbitkowie z Ythaq", część 9 - Zakończenie cyklu, który i na francuskim, i na polskim rynku okazał się prawdziwym hitem. Uwięzieni na planecie Ythaq rozbitkowie z ziemskiego statku kosmicznego przechodzą przez kolejne drzwi przestrzenne. Podczas transferu zostają rozdzieleni i przeniesieni w różne miejsca. Tymczasem Narvart, któremu tajemnicza istota nakazała zgromadzenie wszystkich czterech magicznych mocy, dąży wbrew własnej woli do nieznanego sobie celu. Bohaterowie są coraz bliżej rozwiązania wszystkich tajemnic niezwykłej planety Ythaq.

Stripy humorystyczne:

"Gobliny" - krótkie opowieści o złośliwych i głupawych stworach, które mają wielkie marzenie: chcą zostać bohaterami z legend. Krasnoludy - wszyscy podziwiają krasnoludy za siłę i waleczność. Ale chyba jednak nie za mądrość.

"Barbok i Blondella" - wydawałoby się, że łakomy smok i czekająca na prawdziwą miłość księżniczka to niezbyt dobrana para przyjaciół. Ale pozory mylą!

Artykuł: "Thorgal i jego niezwykłe dzieci" - nowe świetne wieści dla fanów opowieści o Thorgalu! Opis wszystkich istniejących i planowanych serii opowiadających o rodzinie i wrogach Gwiezdnego Dziecka.

Recenzja

Fantasy Komiks #14, Michał Misztal

Galerie

Fantasy Komiks #14 Fantasy Komiks #14 Fantasy Komiks #14 Fantasy Komiks #14 Fantasy Komiks #14 Fantasy Komiks #14 Fantasy Komiks #14 Fantasy Komiks #14

Tagi

Fantasy Komiks

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-