baner

Recenzja

Opowieści z hrabstwa Harrow

Łukasz Słoński recenzuje Hrabstwo Harrow #03: Węże
6/10
Opowieści z hrabstwa Harrow
6/10
Na trzeci tom „Hrabstwa Harrow” składają się trzy niezależne opowieści osadzone na rubieżach amerykańskiej ziemi. Zmiana perspektywy pozwala na rozwinięcie świata stworzonego przez Cullena Bunna oraz Tylera Crooka.

Zaprezentowane w „Wężach” opowieści skupiają się na trójce bohaterów, których czytelnicy zdążyli poznać podczas lektury poprzednich tomów. Każda z historii to inne oblicze hrabstwa, które zostaje pokazane z perspektywy całkowicie różnych postaci. Autorzy zadbali o to, abyśmy czuli, że czytamy komiks grozy. W pierwszej opowieść pozbawiony skóry towarzysz Emmy spotyka tajemniczego mężczyznę, który przywodzi na myśl postacie pokroju Baala z „Ash kontra martwe zło” czy Randalla Flagga z „Bastionu” Stephena Kinga. W drugiej, moim zdaniem najciekawszej, historii przyjaciółka głównej bohaterki – Berenice przekonuje się, że pewne podejrzenia nie zawsze muszą być prawdziwe. W ostatniej z opowieści powraca Emmy, która stara się pomóc nękanej przez złe moce rodzinie.

Trzeci tom komiksu można potraktować zarówno jako przerywnik w głównej fabule, jak i próbę opowiedzenia o samym hrabstwie Harrow. Miejsce, w którym przyszło żyć bohaterom, tętni mroczną przeszłością odbijającą się na ich codziennej egzystencji. Widać to zwłaszcza w drugiej historii, w której wspomnienia minionych dni rzutują na ogląd teraźniejszości. Również miejsce akcji ostatniej opowieści pokazuje, iż zło, z którym mierzą się młodzi herosi, zapuściło korzenie głęboko w ziemiach hrabstwa.

W trzecim tomie obok rysunków Tylera Crooka pojawiają się ilustracje stworzone przez Carlę Speed McNeil oraz Hannah Christenson. Pierwsza z artystek odmalowuje mroczną wędrówkę bezimiennego chłopca, podczas której spotyka złowrogą postać. W odróżnieniu od charakterystycznych ilustracji McNeil, ekspresyjne rysunki Christenson niestety nie pasują do opowieści o nawiedzonym domostwie. Tyler Crook w dalszym ciągu potrafi skutecznie przekuć scenariusze Bunna w kadry przyciągające uwagę czytelnika.

Niewielkich rozmiarów tom został uzupełniony o dodatki, w których rysownicy dzielą się ciekawostkami związanymi z pracą nad poszczególnymi stronami, czy w przypadku Crooka, okładkami. Poprawne napisane historie, które składają się na „Węże” stanowią ciekawy wkład w budowaną w poprzednich tomach opowieść o nawiedzonym hrabstwie.

Opublikowano:Hrabstwo Harrow #03: Węże

Hrabstwo Harrow #03: Węże

Scenariusz: Cullen Bunn
Rysunki: Tyler Crook
Wydanie: I
Data wydania: Grudzień 2017
Seria: Hrabstwo Harrow
Tłumaczenie: Tomasz Sidorkiewicz
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 170x260 mm
Stron: 120
Cena: 55,00 zł
Wydawnictwo: Mucha Comics
ISBN: 978-83-65938-03-9
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!

Galerie

Opowieści z hrabstwa Harrow Opowieści z hrabstwa Harrow Opowieści z hrabstwa Harrow

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-