reklama

ARCHIWUM WIEŚCI

2014-08-31 - Spotkania, wystawy, imprezy

Wystawa Attili Futakiego w Orońsku


Dzisiaj o godzinie 11:00 w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku (ul. Topolowa 1) w ramach plenerowego festynu "Niespodziewany początek jesieni", które odbywa się pod hasłem "Czardasz – święto kultury węgierskiej" odbędzie się otwarcie wystawy węgierskiego rysownika komiksów - Attili Futakiego (Severed. Pożeracz marzeń, Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy).
2014-08-31 - Zapowiedzi

Początek września z Timofem


Premiera "Zapętlenia", "Wyspy kamieni" i "Spustu" przewidziana jest na 5 września. Współwydawcą komiksu Daniela Chmielewskiego jest Wydawnictwo Komiksowe. Okładki, przykładowe plansze i opisy tych komiksów możecie już zobaczyć. Timof Comics wyda jeszcze dwa komiksy - 15 września ukażą się 4. tom serii "Ralph Azham" i 3. wydanie "Fun home".
2014-08-30 - Zapowiedzi

Profesor Andrews


Okładka komiksu "Profesor Andrews", który powstał na podstawie opowiadania Olgi Tokarczuk z tomu "Gra na wielu bębenkach". Autorami komiksu są Dominik Szcześniak i Rafał Wojtunik. Album ukaże się na MFKiG.
2014-08-29 - Recenzje

Sin City 2: Damulka warta grzechu


Z reguły wszelkie sequele i prequele albo starają się zrobić jeszcze raz to samo w lepszym wydaniu, albo stawiają na radykalną zmianę wizji. W przypadku „Damulki Wartej Grzechu” twórcy chcieli podążać pierwszą drogą, wyszło jednak na to, że pogubili się w uliczkach Miasta Grzechu.

Karol Wiśniewski recenzuje przedpremierowo film "Sin City 2: Damulka warta grzechu".
2014-08-28 - Spotkania, wystawy, imprezy

Steffen Kverneland w Centrum Komiksu


Jutro, 29 sierpnia (piątek) w warszawskim sklepie Centrum Komiksu (Aleje Niepodległości 148) o godzinie 16.00 odbędzie się spotkanie z Steffen Kvernelandem, autorem komiksu "Munch". Autor będzie rozdawać autografy, a jego komiks będzie można kupić z promocji za 95 złotych.
2014-08-27 - Spotkania, wystawy, imprezy

Akademia Komiksu w Bibliotece Śląskiej


Od 8 do 12 września (w godzinach 17:00-19:00) w Bibliotece Śląskiej w Katowicach (Plac Rady Europy 1) odbędą się darmowe zajęcia w ramach Akademii Komiksu, podczas których będzie można poznać możliwości tabletów graficznych WACOM. Odbędzie się również konkurs na najlepszy komiks, w którym będzie można wygrać tablet graficzny. Zapisy do 1 września.
2014-08-25 - Rozmaitości

10 lat Alei Komiksu


Aleja Komiksu pojawiła się w sieci dokładnie 10 lat temu. Przez ten czas opublikowaliśmy ponad 10.000 newsów, 1.500 artykułów i recenzji, a nasza baza komiksów przekroczyła 7.100 pozycji. Dziękujemy wszystkim, którzy tworzyli i odwiedzali portal. A już niedługo zaskoczymy was czymś zupełnie nowym...
2014-08-25 - Galeria

Sierpniowy pakiet KG


Przykładowe plansze z sierpniowych premier Kultury Gniewu - wznowienia "Osiedla Swoboda", "Niedźwiedzia" i "Pięć tysięcy kilometrów na sekundę". Komiksy trafią do sprzedaży pod koniec miesiąca.
2014-08-25 - Ukazały się

O Dorotce i pszczole - czyli jak to z Pszczółkami było. Historia prawie prawdziwa


W ramach projektu "We wszystkich odcieniach miodu - organizacja warsztatów rozwijających dla mieszkańców gminy Pszczółki" odbyły się warsztaty komiksowe dla dzieci, których wynikiem była wydana w lipcu 2014 nakładem Gminnej Biblioteki Publicznej w Pszczółkach antologia powarsztatowa "O Dorotce i pszczole - czyli jak to z Pszczółkami było. Historia prawie prawdziwa".
2014-08-20 - Rozmaitości

W Częstochowie powstaje czytelnia komiksów


W celu zaktywizowania środowiska częstochowskich miłośników komiksów, postanowiono stworzyć w mieście czytelnię komiksów. Miejsce, gdzie w spokoju można by poczytać albumy i ziny, oraz spotkać się i porozmawiać o komiksach. Cała inicjatywa odbywa się pod szyldem Festiwalu Dekonstrukcji Słowa "Czytaj!", docelowym miejscem czytelni najprawdopodobniej stanie się Centrum Promocji Młodych (al. Wolności 30).
2014-08-19 - Spotkania, wystawy, imprezy

Międzynarodowy Dzień Publicznego Czytania Komiksów w Piotrkowie Trybunalskim


Ośrodek Działań Artystycznych oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Piotrkowie Trybunalskim zapraszają na Międzynarodowy Dzień Publicznego Czytania Komiksów, który rozpocznie się 28 sierpnia o godzinie 16:00 na Rynku Trybunalskim. W programie między innymi: czytanie komiksów na żywo, warsztaty plastyczne oraz giełda gier i komiksów.
2014-08-19 - Zapowiedzi

Incognito na papierze


Na tegorocznej edycji MFKiG ukaże się papierowe wydanie webkomiksu "Incognito". Wydawcą będzie Robert Zaręba. Album ma liczyć około 80 stron (offset), znajdzie się w nim jedna premierowa historia. Komiks ma kosztować w hurcie około 20 złotych.
2014-08-16 - Zapowiedzi

Numer 6


Jesienią wystartuje nowa seria mangowa "No. 6" ("Numer 6"). Cykl liczy 9 tomów, gatunkowo jest to SF shoujo. Tomiki mają wychodzić co dwa miesiące.
2014-08-16 - Rozmaitości

Witcher: gra plus komiks


Jak donosi nasz czytelnik, voydd na stronie gog.com przy zakupie gry "Witcher 3" dostaje się gratis kod do pobrania pierwszego zeszytu "Witcher" (z Dark Horse, po angielsku). Dziękujemy za informację!
2014-08-15 - Spotkania, wystawy, imprezy

Międzynarodowy Dzień Publicznego Czytania Komiksów w Tomaszowie Mazowieckim


Miejska Biblioteka Publiczna/Oddział dla Dzieci i Młodzieży w Tomaszowie Mazowieckim (Pl. Kościuszki 18) serdecznie zaprasza 28 sierpnia w godzinach 10:00-16:00 na imprezę, które odbędzie się w ramach Międzynarodowego Dnia Publicznego Czytania Komiksów. Oprócz wielu przewidzianych atrakcji będzie można również obejrzeć wystawę komiksów Huberta Ronka.
2014-08-14 - Recenzje

Strażnicy galaktyki


Nowy film z Marvel Studios przechodzi ze skali planetarnej w kosmiczną. Czy przygody mniej znanych bohaterów mogą bawić równie dobrze, co rozpoznawalnych superherosów? Jak wysoko ustawiono na nowo poprzeczkę?

Przemysław Pawełek recenzuje film "Strażnicy galaktyki".
2014-08-13 - Spotkania, wystawy, imprezy

Międzynarodowy Dzień Publicznego Czytania Komiksów w klubokawiarni Resort


W czwartek 28 sierpnia o 17:00 w warszawskiej Kawiarni Resort (Bielańska 1) rozpocznie się Międzynarodowy Dzień Publicznego Czytania Komiksów, podczas którego odbędą się premiery komiksów: "Osiedle Swoboda", "Niedźwiedź" oraz "Zapętlenie" połączone ze spotkaniem z autorami - Michałem Śledzińskim i Danielem Chmielewskim. Gościem będzie również Steffen Kverneland, autor komiksu "Munch".
2014-08-12 - Spotkania, wystawy, imprezy

Warsztaty komiksowe z Nowakiem w roli głównej


W dniach 22-24 sierpnia w ramach Trzeciego Pleneru Podróżniczego im. Kazimierza Nowaka w Boruszynie odbędą się warsztaty komiksowe, na których powstanie multiautorski komiks. Warsztaty poprowadzi Berenika Kołomycka.
W ramach ciekawostki przypominamy, że w listopadzie 2008 roku pojawił się komiks Afryka - wielka podróż Kazika opowiadający o przygodach tegoż podróżnika.
2014-08-12 - Recenzje

Batman. Detective Comics #03: Imperium Pingwina


Po dwóch okropnych tomach Daniela, które czytało się bardzo ciężko, „Imperium Pingwina” to całkiem przyjemne zaskoczenie. Niezłym pomysłom brakuje jednak odpowiedniego wykończenia.

Jan Sławiński recenzuje komiks "Batman. Detective Comics #03: Imperium Pingwina".
2014-08-12 - Zapowiedzi

Berserk w Polsce!


W październiku ma ukazać się pierwszy tom serii "Berserk". Albumiki będą wydawane w formacie A5, w miękkiej oprawie z obwolutą po 25,20 zł. Drugi tom wyjdzie w styczniu 2015 roku, a kolejne będą ukazywać się co dwa miesiące.
2014-08-10 - Recenzje

Hellboy #12: Burza i pasja


Wszystko się kiedyś kończy, przyszedł czas pożegnać bohatera obecnego na naszym komiksowym rynku od 13 lat. Czy zakończenie przygód Piekielnego Chłopca jest satysfakcjonujące? I na pewno ostateczne?

Jan Sławiński recenzuje komiks "Hellboy #12: Burza i pasja".
2014-08-08 - Spotkania, wystawy, imprezy

Ligatura 2014


Dziś, 8 sierpnia rusza 5. edycja Ligatury. Międzynarodowy Festiwal Kultury Komiksowej w Poznaniu potrwa do 10 sierpnia. W programie znalazły się między innymi wystawy Tomka Niewiadomskiego "20 lat Ratmana" i Macieja Pałki "Ja i Iggy Pop w Palestynie" oraz spotkania z Wydawnictwem Bazgrolle i redaktorem naczelnym "Zeszytów Komiksowych" Michałem Błażejczykiem. Program Ligatury 2014.
2014-08-08 - Recenzje

Wolverine. Logan


Od czasu kiedy Mucha Comics przygotowuje Hachette kolejne tomy Wielkiej Kolekcji Komiksów Marvela, wydawnictwo to zarzuciło publikowanie tytułów tego amerykańskiego molocha. Fani marvelowskich trykotów i tak nie mają powodów do narzekań, a czytelnicy mają okazję poznać ofertę innych amerykańskich wydawców. Pokusa sięgnięcia po pewniaka w postaci publikacji przygód jednego z popularniejszych bohaterów uniwersum Marvela okazała się jednak silniejsza.

Karol Sus recenzuje komiks "Wolverine. Logan".
2014-08-06 - Recenzje

Żyd Fagin


Nie można kwestionować, że Will Eisner należy do ścisłego grona mistrzów narracji obrazkowej. Czy jednak jego album „Żyd Fagin” zasłużył na wydanie w egmontowskiej serii "Mistrzowie Komiksu"?

Maciej Gierszewski recenzuje komiks "Żyd Fagin".
2014-08-05 - Rozmaitości

Plebiscyt Kryształowego Klucza na najpopularniejszy komiks fantastyki polskiej


W ramach Festiwalu Fantasy „Baśniowa Suwalszczyzna, mityczna Dzukija” (Suwałki, 19-21 września 2014) został zorganizowany Plebiscyt Kryształowego Klucza na najpopularniejszy komiks fantastyki polskiej. Głosy mailowo można oddawać do 18 września 2014 roku do godziny 15:00. Ogłoszenie wyników nastąpi 20 września o godzinie 19:00 na Dużej Scenie SOK.
2014-08-04 - Recenzje

Za imperium #3: Fortuna


„Fortuna” stanowi ostatnią część trylogii Merwana Chabane'a i Bastiena Vivèsa. Drużyna dowodzona przez Glorima Cortisa osiąga cel swej wędrówki i tytułowe Imperium zostaje rozszerzone na cały świat. Bez walki, bez podboju - po prostu, docierając na skraj odkrywanych terytoriów, żołnierze wypełniają powierzoną im misję. Teraz pozostaje im już tylko wrócić. Tylko?

Paweł Panic recenzuje komiks "Za imperium #3: Fortuna".
2014-08-02 - Ukazały się

Cudowny chłopak Billy


Do sprzedaży trafił "Cudowny chłopak Billy. Nieznany współtwórca Batmana" z Centrali. Jest to mix książki i komiksu, opisujący historię Billa Fingera - współtwórcy postaci Batmana, który przez lata tkwił w cieniu Boba Kane'a.
2014-08-01 - Spotkania, wystawy, imprezy

Kajko i Kokosz - najdzielniejsi woje Mirmiła


"Kajko i Kokosz - najdzielniejsi woje Mirmiła" to wystawa poświęcona najpopularniejszym bohaterom komiksowym Janusza Christy. Jej kuratorem jest Wojtek Łowicki. Wystawa będzie czynna od 8 sierpnia do 6 września w legnickim Satyrykonie. Wernisaż odbędzie się zaś 14 sierpnia o godzinie 18.00. Na wystawie zostaną pokazane także oryginalne prace Mistrza (cały "Koncert Kaprala") i jego przybory kreślarskie.
2014-08-01 - Recenzje

Urban #2: Idący na śmierć


Seria "Urban" pokazuje świat przyszłości, gdzie może zabraknąć chleba, ale nie igrzysk. Czy futurystyczni gladiatorzy potrafią jednak zapewnić rozrywkę nie tylko wyimaginowanym bohaterom, ale i nam?

Przemysław Pawełek recenzuje komiks "Urban #2: Idący na śmierć".