NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Festyn dzielnicowy na zakończenie projektu Sierpień komiksowy


Dzisiaj w godzinach 16:00-18:00 na Placu Sąsiedzkim za Projektornią GAK w Gdańsku Brzeźnie odbędzie się podsumowanie trwających od 23 czerwca warsztatów komiksowych (prowadzonych przez Jacka Frąsia i Martę Tymińską). Podczas imprezy będzie można otrzymać bezpłatną publikację komiksową w której znajdują się efekty warsztatów.
14 sierpnia (czwartek) w godzinach 16:00-18:00 zapraszamy na festyn dzielnicowy na Plac Sąsiedzki za Projektornią GAK w Gdańsku Brzeźnie. Będzie to podsumowanie trwających od 23 czerwca warsztatów komiksowych, na których dzieci z Brzeźna, ale także innych części Trójmiasta, uczyły się pod okiem profesjonalistów – Marty Tymińskiej, pasjonatki komiksów i rysowania oraz Jacka Frąsia, rysownika, scenarzysty komiksowego, ilustratora, grafika, malarza, twórcy animacji i video.

Uczestnicy warsztatów mieli okazję dowiedzieć się jak napisać scenariusz komiksu, rozplanować stronę z kadrami, narysować ruch i mimikę, pokazać upływający czas czy zapisać dialog między bohaterami. Owocem warsztatów są nie tylko komiksy na papierze. Uczestnicy zaprojektowali bowiem swoje komiksowe koszulki, które następnie wspólnie wykonali za pomocą papieru termotransferowego oraz farb do tkanin. - Tym samym przenieśliśmy komiksy w przestrzeń publiczną w nowej, innej formie, która stała się miłą pamiątką. Koszulki zaprezentujemy podczas wernisażu - mówi Marta Tymińska.

Efekty warsztatów znajdą się w bezpłatnej publikacji komiksowej, którą będzie można otrzymać 14 sierpnia. W programie m.in.: turniej gier podwórkowych i pokaz koszulek, które wykonały dzieci. Podobną koszulkę będzie można zrobić samodzielnie.

Do zobaczenia w Brzeźnie!

To impreza otwarta dla wszystkich chętnych! Wstęp wolny!

Zapraszamy też na trochę już zapomniane zabawy podwórkowe pozbierane od starszych gdańszczan: klipę, serso, cymbergaja, sznur, hula hopy, wojnę, kamyki, klasy, gumę, zakopywanie sekretów, papierowe samoloty i wielkie bańki mydlane.

Organizator gier podwórkowych: Fundacja Generacja
Partner: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku

Warsztaty są częścią projektu „Gdańskie zabawy podwórkowe”, dotowanego przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.
„Sierpień komiksowy” odbywa się w ramach projektu „Zrozumieć Sierpień” organizowanego przez Europejskie Centrum Solidarności.
Organizator: Europejskie Centrum Solidarności
Partner: Projektornia GAK


[Ystad za projektornia.art.pl]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-